Trump “fluturon” bursat: Asnjëherë më parë në këto nivele

TrumpDonald Trump e ka nisur fuqishëm punën e tij si president duke firmosur disa urdhëra që kishte premtuar gjatë fushatës.

Një prej tyre ishte anullimi i TPP që e bëri ditën e hënë.

Më pas vijoi me pezullimin e vizave për disa vende myslimane dhe nisjen e murit me Meksikën.

Këto veprime të tij duket se kanë injektuar besim në bursat e mëdha në SHBA dhe Europë.

Dow Jones ka shkuar për herë të parë në 20 mijë e 13 pikë, asnjëherë më parë nuk kishte ndodhur.

Standard & Poor’s rrotet me 0,49 përqind dhe Nasdaq me 0,67 përqind.

Pavarësisht parashikimeve të ekspertëe të ekonomisë, ardhja e Trump ka bërë që ekonomia të “fluturojë”.

Jo vetëm në Amerikë por edhe në Kontinentin e Vjetër.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Trump “fluturon” bursat: Asnjëherë më parë në këto nivele”

 1. NjeQytetarOptimist says:

  Te fluturojne bursat sa te duan.. Njerezit e thjeshte (blue color) skane asgje ne te.. Ky eshte nje lajm qe I pasuri po I shtohen te ardhurat. Dikush po humbet qe te fitoj tjetri.. Pompime indeksesh eshte ana tjeter… Zgjidh e merr..

  1. Aliu says:

   Po u rriten bursat indirekt dhe direkt rritet mireqenia edhe e “njerezve te thjeshte” por nje debil si ti o nuk e kupton, o s’do ta kuptoje sepse je me PS, dhe kjo bie ndesh me qasjen pro Clinton te hierarkise se PS.

 2. Bledari says:

  Fukarenjt, te gjatin me gunga po marrin…….

 3. Shkodran I Vjetër says:

  November 8th 2016
  The American People to Obama:

  YOU’RE FIRED !!!!!!!!!

  M☆A☆G☆A

  Marku M

  Aloha Snackbar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *