Aktori i njohur shqiptar vdes nga një atak në zemër, teksa po pinte kafe në një lokal në Tiranë

trolaAktori i njohur shqiptar, Gjergj Trola ka ndërruar jetë në moshën 45 vjeçare.

Trola ka pësuar infarkt në zemër teksa ishte ulur në një kafene afer Shallvareve, ne Tirane.

Burime për dritare.net, thanë se ai ishte ulur në këtë kafe, ku kishte lënë takim me miq të tij, të cilët e gjetën, me kokën mbi tryeze. Askush përreth nuk kishte kuptuar asgjë.

Aktori ka lënë pas djalin e tij të vetëm, në klasën e tretë.

Gjergj Trola ka marre pjesë në shumë produksione dhe sëfundmi ka luajtur në serialin “Familja”, të regjisorit Ylli Pepo.

Një prodhim i RTSH, Trola ishte në rolin e babait, i cili ishte taksist në ministri.

Një kontribut shumë të madh Trola ka dhënë edhe në zbulimin e talenteve të reja, nëpërmjet organizmit të festivaleve teatrore.

Trola ishte drejtor i Festivalit Mbarëkombëtar i Shkollave të Mesme dhe drejtor i Festivalit të Tiranës.

Trola me natyrën e tij optimiste dhe solidare, ka qenë gjithmonë pjesë e kauzave të ndryshme të qytetit, veçanërisht në temat mjedisore, ku ishte pjesë e organizatës Ecovolis.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Aktori i njohur shqiptar vdes nga një atak në zemër, teksa po pinte kafe në një lokal në Tiranë”

 1. Bekimi says:

  Gjergji ndejesë pastë.
  T’i rrojë djali, dhe të gjithë ç’ka lënë pas me dhimbje.
  Por ju gazetarë që raportoni, mos e bëni kot “aktor të njohur”, se pakkush e ka ditur se ishte aktor, e le më të njohur.

  1. kiu says:

   Gjergji ka qene aktor i njohur per ate qe akoma ndjekin artin ne kete mut vendi dhe nuk e kane mendjen vetem per tu dehur neper mejhane, per te vjedhur dhe per te trafikuar hashash dhe kurva…

   1. Gerti says:

    Ke shume te drejte

 2. Art NY says:

  RIP. Gjithmone attacket ne zemer paralajmerojn. Thjesht e vetmja gje eshte nje vizite tek kardiologu

 3. Dorina says:

  Ngushellime familjes! U prehte ne paqe!

 4. . says:

  Shume keqardhje per kete djale te ri, aktor dhe aktivist te mire te shoqerise civile! Drite paste!

 5. ali vlora says:

  Ndjese paste e ti ndfij shpirti atje ku esbte. Ti rron djali ivetem e sa befte Gjergji nen toke i befte djali mbi toke. Tung

 6. ali vlora says:

  Ndjese paste e ti ndfij shpirti atje ku esbte. Ti rron djali ivetem e sa befte Gjergji nen toke i befte djali mbi toke. Tung

 7. ali vlora says:

  Ndjese paste e ti ndfij shpirti atje ku esbte. Ti rron djali ivetem e sa befte Gjergji nen toke i befte djali mbi toke. Tung

 8. A-banistan ejvallah says:

  Ai si actor ‘ njohur’ do ti vinte turp me shqipen skandaloze te bashkombesve te vet.


  Mesoni Shqipen o te mjere se i thoni vetes Shqipetare.

 9. Artan Tagani says:

  Me vjen shume keq per kete lajm te keq dhe te papritur,une kam qene nje miqte e Gjergji dhe u ndjeva keq kur e mora vesh kete lajm,sidomos per moshen dhe natyren e hedhur te Gjergji,ngushelloj familjen e tij dhe te behen te forte.Ngushellime miku im,u prefsh ne paqe.

 10. Tom says:

  “Aktor i njohur”, dhe “taksist ne ministri” , dy shprehje qe duhen rregulluar ne prezantimin e mesiperm. Ndjese paste, por nuk e kemi pare dhe nuk kemi se ku ta shohim te ndjerin dhe “aktore” te tjere te sotem, jo per shkak te qofteve e rakise, por per shkak te faktit se ne nuk kemi art, nuk kemi aktore dhe se institucioni unik me i larte e i subvencionuar nga shteti ne kete vend qe perfaqeson artin skenin dhe qe quhet Teatri Kombetar eshte nje bordell ku luhen shfaqje te denja per nje kuplara rrugicash.
  Ky eshte arti dhe aktoret tane bashkekohore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *