Ergis Mersini firmos me Flamurtarin

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

MersiniKlubi i Flamurtarit ka zyrtarizuar kontratën me mbrojtësin Ergis Mersini.

Lajmi është konfirmuar në faqen zyrtare të klubit bregdetar, që zyrtarizon afrimin e mbrotjësit të krahut të mjatë ku shkruan. “Mbrojtesi Ergis Mersini eshte zyrtarisht perforcimi i radhes i Flamurtari F.C ”

Pak ditë më parë Ergis Mersini, u largua nga klubi i Luftëtarit duke mos udhëtuar me këtë skuadër drejt fazës përgatitore në Antalya.

Ky është përforcim i rëndësishëm për Flamurtarin në mbrojtje, pasi Mersini është një lojtarë me eksperiencë në futbollin shqiptarë.

Në këtë mënyrë me afrimin e Mersinit numri i afrimeve për skuadrën e drejtuar nga Mezini shkon në katë, pas afrimeve të Masaki Linuma, Alesio Hyseni-n dhe mbrojtësin Ivan Jakovljeviç./f.b

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *