Mark Marku: Majlinda Bregu s’na linte të shkonim në asnjë TV dhe tani bën si opozitare. Berisha kishte qasje perverse për mediat

marku breguIsh-deputeti demokrat, Mark Marku, thotë se Sali Berisha kishte një qasje shumë perverse ndaj medieve, kur ishte kryeministër.

Është shqetësuese gjendja e medias. PD dhe Berisha ndaj mediave nuk është për t’u lavdëruar, në kuptimin që ka pas shumë probleme me median.

Ta zëmë njëlloj qëndrimi që unë nuk e kam pranuar kurrë dhe që e kam refuzuar ka qenë, bojkotimi i mediave që i konsideronte armiqësore.

Unë në mënyrë demostrative, për të reflektuar aderimin tim në botën e mediat edhe duke qenë aty, kam shkuar në të gjitha në mënyrë demostrative, në të gjitha televizionet që konsideroheshin armike.

Majlinda Bregu kishte dhënë urdhër, që sot është “opozitare e madhe”, kishte dhënë urdhër që të mos shkonte asnjë deputet i PD-së as te “Vizion+”, as te “Top Channel”, erdhi një moment që bojkotuan dhe Blendi Fevziun te “Opinion”.

Kishin një qasje shumë, shumë perverse, për të sabotu mediat”, ka thënë Marku në emisionin “Studio e Hapur”.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Mark Marku: Majlinda Bregu s’na linte të shkonim në asnjë TV dhe tani bën si opozitare. Berisha kishte qasje perverse për mediat”

 1. Qytetar says:

  Ashtu ëëëëë se dinim fare këtë gjë tani e morëm vesh që na e the Ti.

 2. Anonim says:

  Mark Marku. Si tha Rama ne nje emision te Opinion.
  Kujtova se e the 2 here more Fevzo.

 3. Mondi says:

  Profesor mos flit si prift,kush ishte Bregu qe te ndalonte ty mos te shkoje tek Vizion +,per me teper ju ishit drejtuesi i Komisionit te Medias.Profe nuk dyshoj ne formimin apo intelegjencen tuaj por ne cilesite e lidershipit po.Ne se je ulur ne nje karrige qe e meriton ulerinje dhe atij qe te uli ne se kerkon te shkele dinjitetin tend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *