Protesta e tifozave, reagon klubi i Tiranës

FB_IMG_1485461615942Klubi i Tiranës ka reaguar pas protestës të tifozave të tyre të cilën bllokuan mesditën e sotme seancën stërvitore.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare klubi i Tieanës mirëkupton sjelljen e tifozerisë së tyre, ndërkohë i ka bërë thirrje policisë që të lirojë tifozat e arrestuar.

Njoftimi i plotë i klubit të Tiranës.

REAGIM

Sot tifozet bardheblu kane penguar zhvillimin e seances stervitore per skuadren ne kompleksin “Skender Halili”. Protesta e tyre eshte mirekuptuar nga stafi teknik dhe futbollistet qe i kane kerkuar tifozeve te ruajne qetesine. Per te shmangur rritjen e tensionit, stervitja eshte anulluar dhe skuadra eshte larguar nga qendra stervitore. KF Tirana fton tifozet te ruajne qetesine dhe te mos demtojne ekipin qe behet gati per pjesen e dyte te sezonit. Gjithashtu klubi apelon publikisht per lirimin e tifozeve bardheblu te ndalur nga policia pas protestes se sotme.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *