Berisha quan “gazetar të nderuar”, njeriun që nuk ka paguar 400 milionë lekë drita dhe “pranon” se “qytetari dixhital” është një tualet…

berishaNë intervistën e tij për gazetarin e “Familjes”, Çlirim Peka, ka folur edhe për situatën e medies në Shqipëri.

Njeriu që është shpallur armik i medies, ka vlerësuar një gazetar që nuk ka paguar 400 milionë lekë drita dhe ka “pranuar” në një farë mënyre, se ato që poston nga “qytetari dixhital”, janë tualet.

Kjo, duke qenë se Berisha i ka cilësuar pikërisht të tilla lajme fake.

Ndërkohë, Berisha ka sulmuar ashpër Caro Bollinon.

Këtu Fake Neës apo neës me tualet është sallata më e zakonshme. Do të të japë një shembull dhe uroj që mediat në momentin e tyre të fundit të ndalen, të kthehen, t’i thërrasin vetes dhe të mendojnë se janë një pushtet i lirisë, janë një shtyllë e lirisë. Po marrim shembullin e fundit të portalit “Shuplaka” i një gazetari të nderuar investigativ, Artur Çani, na fakton që Erion Veliaj nga 31 ditë të muajit, vetëm 8 ditë ka qenë në Tiranë, të gjitha tjerat jashtë shtetit dhe në avion, ndërkohë që këto media  e kanë paraqitur në ekranet e tyre, duke mashtruar tiranasit dhe shqiptarët çdo ditë. Uroj që ky shkrim, kjo gjetje, tua u prek ndërgjegjen drejtuesve të mediave, redaktorëve, kryeredaktorëve.

Unë jam përpjek të jem i hapur ndaj mediave, të krijoj hapësira. Nuk kam dejonizuar, natyrisht ka segmente mafioze nga më kriminalet në media. Kjo është e njohur.

Kur unë sulmoja, po marrë Bolinon, dilte që gazeta e tij ishte e lidhur me Sakra Korona Unita.

Dilnin artikuj njëri pas tjetrit.

Tani, a mund të lejoj unë që Bolino të përdorte imunitetin e gazetarit, që ishte dobësia më e madhe?

Natyrisht do i thoja.

Apo ringjallja e “Gazetës Shqiptare” që e themeluan fashistët.

“Gazeta Shqiptare” me këtë titull i themelua nga fashistët. Ç’nevojë ka që të futej në treg një gazetë e fashizmit?”, tha Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Berisha quan “gazetar të nderuar”, njeriun që nuk ka paguar 400 milionë lekë drita dhe “pranon” se “qytetari dixhital” është një tualet…”

 1. pedro i ri says:

  Kopje idiotesh keqdashes

 2. undefined says:

  O sali shi allet e tua o plere leri te tjeret

 3. Alidemsi prej Shkoze says:

  Nuk ke ci ben,qenin qe eshte mesuar te haje m..t,sado mire te ushqehet,prap do te kerkoje haje perseri m..t. Sekretar byroje ka qene………

 4. Taulant B says:

  Gazeta shqiptare e dikurshme ,gazete kunder shqiptareve.Gazeta e Bollinos tani i sherben qellimeve kolonizatore te italianeve.Dhe pike.

 5. Bena says:

  Saliu dhe cim pyka qe e ka intervistuar jane dy fytyrat me te urryera ne SHQIPERI dhe jashte saj. Ske me ku te futesh o sali plehra

 6. S.F. says:

  Sali sapo lexova se Zeni iu sillka byçës, sa turp bre burre, paskeni qene familje e degjeneruar fare.

 7. albaniafirst says:

  Artur Cani eshte nje palaco i nje kalibri me Nikoll Lesin. Qe te dy jane maskarenj, batakcij te lindur dhe kur lavderohen nga Berisha eshte nje aresye me teper per ti denigruar.

 8. Kopani says:

  Po ky eshte pjella me e ndyre e kesaj toke, njeriu i intrigave , poshtersive , ligesive , vjedhjeve maramendese , mjeshter i Piramidave njeriu me i menderosur dhe qelbur , guxon te baltose Krye bashkiakun Veliajn ?! e cfare nuk mundet te pritej per ketij Satrapi e guzhines se Shqupit . Po si ka mundei qe keta Lapaqener te P D nuk guxojne te dalin ne baze e te bisedojne me qytetaret e ketij vendi ? nder kohe qe keta qelbanike djallezisht mendojne se do ta fitojne Davane me Maskaralleqet e tyre mediatike te kesaj bande te uryer e te neveriteshme per gjithe popullinnga Jugu ne Veri .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *