FOTOT/ Puna më e vështirë në botë, dhe një rrogë e mjerë…

Kjo mund të jetë një ndër punët më të vështira në botë.

Një i moshuar në Mongoli pastron rrugët me akull në temperatura ekstreme.

60-vjeçari Cui Yubo punon në minus 38 gradë celcius.

Ai punon për të paguar faturat mjekësore për gruan e tij, që ndërroi jetë nga sëmundja e rëndë.

Rroga e tij mujore është vetëm 220 dollarë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-376-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-376.jpg","attachment_id":"621918"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-349-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-349.jpg","attachment_id":"621919"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-332-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-332.jpg","attachment_id":"621920"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-309-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-309.jpg","attachment_id":"621921"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-278-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-278.jpg","attachment_id":"621922"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-248-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-248.jpg","attachment_id":"621923"}]

2 komente në “FOTOT/ Puna më e vështirë në botë, dhe një rrogë e mjerë…”

 1. Zigur Qarri says:

  Sistemi shendetsor,nje nga problemet me te pazgjidhura te shoqerise njerzore.
  Tek ushqimi,strehimi,energjia dhe mjeksia duhet te perqendrohet politika,dhe jo tek ushtria.
  Renia e te gjith Perandorive,si shkak paresor ka pasur koston e larte deri te papagueshme
  te ushtrise.Fatkeqsisht,kjo plage mbetet e pasherueshme edhe sot.Qindra here me shume
  investime ne makinerine e vdekjes,se sa te jetes!!!Per ironi,prodhuesit me te medhej te armeve
  ne Bote,jan edhe apostujt me te medhej te moralit!!!

 2. Edkari says:

  220$x1270 lek=279400
  pra shume me teper se ai qe pastron ne Peshkopi ne -20 grade.
  Ky plaku i Mongolise ka dhe mbrojtese ke hunda e goja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *