Lefter Koka shpërthen ndaj Vangjush Dakos: Kryebashkiake e Durrësit duhet të ishte Grida Duma. PS e sheh si armik LSI-në

kokaMinistri i Mjedisit, Lefter Koka, është shprehur me tona të ashpra ndaj aleatit të LSI-së në koalicion.

Ai ka thënë në një intervistë për Ora Neës, se LSI s’ka pse mbajë përgjegjësi dhe kosto për faj të PS-së.

Koka ka qenë kritik konkretisht ndaj Vangjush Dakos, teksa ka thënë se do ishte më mirë që kryebahskiake e Durrësit, të ishte Grida Duma.

“Është e vërtetë, tensionet janë të natyrshme dhe si burim kanë mosmbajtjen e fjalës, ose premtimit nga njëra palë.

Unë do ta lokalizoj situatën në qarkun e Durrësit.

Lajkomotivi i PS është një dhe i vetëm, nuk kemi kundërshtatr PD, por LSI.

Kjo nuk i shërbën as të tashmes dhe as të ardhmes“, tha ai.

Meta kryeministër?

Koka: Meta do ti bindet vullentit të qytetarëve. LSI është një forcë konkurruese. 18 qershori është dita kur LSI do kuptojë dimensionin e saj. Nëse LSI është forcë e parë. kushtetuta e parashikon

Droga

Koka: Fenomeni i kanabisit është fenomen kombëtar. Realiteti është i prekshëm. E gjitha pjesa e zonës së Durrësit ka qenë d mbjelld me kanabis.

Janë disa njerëz që kanë lidhjet e tyre, kjo vjen ku ka nepotizëm me njerëzit që bëjnë këtë aktivitet të paligjshëm. Kërkohet të ketë një komision vlerësimi

Durrësi është një qytet qe po hesht. Në qendër të Durrësit nëse ndodh një krim rrugët janë të hapura

LSI ka qenë tolerante

Koka: Shpesh jam ndjerë i kufizuar dhe kam thënë pse LSI të bëhet pjesë e një vendimmarrje të gabuar.

Jemi të prirur për të patur tolerancën, për shkak të këtij koalicioni kemi qenë edhe shumë tolerantë.

Edhe unë i kam thënë Metës që nuk mund të mbajmë disa kosto që moralisht nuk mund të bëjmë.

Në Durrës ka një bashki dhe arrogancë të tejskajshme.

Sot duhet të ishte Grida Duma kryetare e bashkisë Durrës, jo Vangjush Dako.

Dehja nga pushteti dhe paraja i ka berë njerëzit të shkëputen nga realiteti.

Ajo bandë e vogël e strukturave të Policisë së Durrësit po dhunon Policinë e Durrësit.

 

 

REMOTE_ADDR:[]

32 komente në “Lefter Koka shpërthen ndaj Vangjush Dakos: Kryebashkiake e Durrësit duhet të ishte Grida Duma. PS e sheh si armik LSI-në”

 1. Super Dako says:

  Po’ normal qe donte te fitonte Grida ky legeni, se per ate punoi, ishalla e genjen mendja te vihet i dyti ne liste ne Qarkun e Durresit se do ta haj sa krahu!

  1. Tim says:

   Lefteraqis mos fut gure nen rrota. Lufta midis PS dhe LSI i sherben vetem kryemafiozit Berisha. Grida Duma do te bente ne krye te Bashkise se Durresit ate qe beri Lule Pasha shqupasioti per Tiranen. E vodhi, e vrau, dhe e varrosi ne plehra. Prandaj mos leshoni idiotizma por mendoni. Mos shisni aleancen per interesat vetiake. Nuk te ka hecur tregu per ndonje biznes dhe je bere si i cperfytyruar dhe i xhindosur.

 2. durrsaku says:

  Ca thu mer lefteraqus,kur bo ene ti moral,ku nuk ke lon pllam tok pa zaptU ,ene kantin vere pa ble per i cop buk, bashk me vllain tat kau-bojs,per pak harrova gjyshi jot ka qen delfin pranej bone ene pisten mrena n’det!!!Masanej ju e lsi jeni burra me namuz per zoten t’gjith t’nershem jeni..jo se osht pa gjo vANGJUSH BETONI!!!

 3. Qytetar says:

  Ik or legen kur je dhe ti ministër u bëftë m…. kjo punë.Në ka një bandë në Durrës,është banda ku surrsti jot është kapobandë.

 4. Gregor Lato says:

  Mire e ke ti, ishe e je me PD, por faj kane qytetaret qe zgjedhin PS n e vend te PD.
  Dilni vetem ta provoni bythen ku qendron.
  Te tjerat, perralla, parole…parole… parole.

 5. lavdosh says:

  Sulm frontal i mafiozeve te Lsi qe te rrisin tregun perpara zgjedhjeve
  Kete here duan Meten si kryeminister. Jane te padurueshem, te pacipe dhe te pameshirshem. E shikojne qe ndertimi dhe konsolidimi i shtetit ligjor do ti nxjerri jashte loje, dhe po perpiqen ne aleance me PD-ne qe kjo te mos ndodhe

 6. aqif tahipi says:

  Tani mund te themi se fushata elektorale ka filluar intensivisht dhe deklarata te tilla nga secili krah politik do degjojme me shumice. Eshte situate e ngjashme me luften per ushqim qe bejne piranjat (frenesia alimentare) .Ne menyre te ngjashme sillen politikanet e cdo partie sa here afron vakti politik i rradhes (zgjedhjet).

 7. Lyfi says:

  O Lefter ik e mos ha mut kot

 8. Devolliu says:

  Sheiku Like Floriri, HAJDUTI ME BLLOK, po i nxjerr përditë këta kamikazët e vet për të llomotitur, në mënyrë që të përgatisë bashkimin me Sali KRIMINELIN. Të dy këta TRADHTARË të Kombit duhet të përfundojnë në burg!

 9. ngjale karavastaje says:

  i hodhen ngjalat prap fisi koka njelloj si ne 1 prill 2013. Shiko kur te dali duke ngrene ngjala me Griden dhe lulin po kesaj radhe ne Spille:)))
  Ja prisni dhe Erjon bracen te lehi si gore

 10. Piktori po qan says:

  Oh Oh Oh ja futen penisin Rames mu ne vesh. Iku piktori per lesh bubi

 11. Atdheu says:

  Balilin e keni ne rrethinat e gjirit te lalzit atje e ka strehuar Ilir Meta krye banditi i Lsi

 12. Lennard says:

  LSI eshte force e pare ne korrupsion.Keni hyre ne vath te gabuar Z.Lefter

 13. STUDENTI says:

  Ky , qe ne shikimin e pare , i ngjan nje fshatari te para clirimit !
  Eshte turpi i LSI-se , i qeverise dhe Shqiperise , qe katandis sa
  te vere ne post ministri , nje medioker e koketrashe , qe nuk e
  meriton as per kryeplak fshati !

 14. FCB says:

  Ha…ha… Mero ziu ” Lefter Koka shperthen ndaj Vangjush Dakos ” , po jo mo Mero gazetari jo , Likja prish koalicionin dhe formohet Qeveri Teknike , Ed Vucicit tend Amerika do ja beje te ndalume me shkel ne USA , Likes i kane thone ik shpejt prej Palloshit se do e hash dhe ti , kupton Mero ?
  Nejse une e di qe ti komentet e mija nuk nxjerr por hajt mo , kshu kot per muhabet 😉

  1. Palla says:

   Nuk po mujtem me e kuptue kat minister te Ilir florinit. Tan Durresi po e ka njoft kat Lefterin dhe vellaun e vet si hajdut e bir hajduti. Tan hajnat e ps dhe pd kan shkue te lsi-ja.

 15. Moisi Golemi says:

  Dakoja eshte nje k*qe kandari dhe jo kryebashkiak, por ne burg duhet te ishte. Por te thuash se sot kryebashkiake duhet te ishte Grida, vetem nje zylyfet si puna e Lef Kokes mund ta thote.

  1. Zylyfi ta ngopi says:

   Kur nuk kupton as ate qe thote ai sdo te thote qe eshte ai zylyfet.
   Ai e ka fjalen qe po te ishte me PDne, atehere Grida do ishte kryetare. Pra po i thote socialisteve qe nje mut do kishin fituar pa lsi

 16. Ivan i madh says:

  Lefter cfare ke qe bertet e ciresh or m…. se nuk ju ploteson deshirat dhe sju le teren Dakua per te vjedhur,grabitur e vendosur hajdutet tuaj. Banda e hajduteve LSI dhe ty mor idiot krenohesh se cfare do beni ne 18qershor. Dilni vete e tju shekojme se sa do mirni se ja keni sjelle popullit maj te hundet ju bandat lsi me kufomen Like dhe koston e heq PS. PTU race e qelbur dhe kanceri Shqiperise.

 17. Toni says:

  Cilido nga keta te LSI, kudo dhe gjithmone kur flasin te shkaktojne nje ndjenje te thelle neverie. Bande e ndyre hajdutesh me ne krye kryemafioz koklopen

 18. Bardhi Tolabi says:

  Do preferoja te rezohej qeveria e te kalohej ne zgjedhje te parakoheshme,vetem e vetem qe PS-ja,te mos kishte nje aleance bastarde me LSI-ne.Nuk e kuptoj,perse e mban aleat akoma Edi Rama,Ilir hajdutin,i cili po ja geryen themelet qeverise me keta dallkauke,Manjani,Vasili e me kete Koke madhin e ndonje tjeter.Le te beje nje mocion mosbesimi,Edi Rama dhe ne se nuk votohet,te dale para popullit e te akuzoje LSI-ne,si pengese per pershpejtimin e Reformes ne Drejtesi,si bashkepuntore ne krime me PD-ne dhe vete Ilir Meten,si hajdut e kriminel i mbajtur nen terror per bemat e tij, prej ortakut te tij Sali Berisha.Iliri eshte i kercenuar prej Berishes,ne se do hyje ne burg Berisha apo i biri,do te terheqe zvarre edhe Like floririn…
  Poshtersia e Ilirit eshte e hapur.Si eshte e mundu,te lejoje ministra te kabinetit,drejtues te larte te partise te tij,te dalin hapur kunder qeverise dhe ky palaco te beje deklarta qesharake se keto deklarata jane personale dhe jo mendime te partise te tij.Atehere,perse nuk thote pikpamjen e tij po per keto “verejtje” personale e te mbroje qeverine ku eshte aleat…?
  Demaskimi ne popull i Ilir Metes,eshte me me vlere se sa te merremi me nje qen te ngordhur,si Sali Berisha.Krimineli me i madh per Shqiperine sot,eshte Ilir Meta,mashe e leve ne duar te Sali Berishes.
  Edhe vajtjet e shpeshta te Ilir Metes ne Amerike,jane te lobuara mendoj une.Jane te lobuara prej tij dhe Sali Berishes,per te krijuar alibine e rejshme se,Ilir Meta eshte i preferuar i Amerikaneve dhe t’i rrite vlerat ne syte e popullit e te beje te mundur fuqizimin e LSI-se ne zgjedhjet e ardheshme.
  Ne se fuqizohet Ilir Meta dhe merr me shume deputete se sa tani,do te beje aleance me PD-se,sic beri me 2009-en e do te jusifikohet me “interesat Kombetare”.Synimi i Ilirit dhe Saliut,eshte te arrijne te marrin 84 deputete e te zhbejne ligjin e Vetingut,te rezojne Reformen ne Drejtesi,si i vetmi ilac per ti shpetuar ndeshkimit Berisha dhe vete Iliri…
  Qofsha i gabuar…

 19. Rilindasi Durres says:

  Paska mar urdher grupi Endri Fuges te kundersulojm ne grup. Atehere po ju them dicka meqe jam i brendshem tek PS. Nqs ka mbi 5 komente negative ne nje faqe qe sulmonet Rama atehere eshte grupi Endri Figes qe vepron. Po leje o zoti kryeminister kte popull te shprehet mos e deformo opinionin e publikut. Hajde tani bej valixhet avash avash se te erdhi dita. Do mbahesh mend si kryeministri me afat shkurter ne shqipri mbas Pandeli Majkos haha

 20. a says:

  Une nuk cuditem se cfare thote ky njeri por duke qene minister tregon cfare niveli ka,nje nivel ordiner te denje per njerez rrugesh dhe jo per ate qe quhet edhe depuete,nje llogjike per klase fillore duhet te ishte grida thote ky birbo por mire qe je pa tru por llogari din me ba se je biznesmen dhe nuk ka budallenj te vjedhin ose te paguajne 15000 vota kur ju duhen vetem disa qindra,por kur ishit me salen ju te lsise a nuk fitoj prape ky apo edhe atehere jua vodhen votat,nje kerkese kam une dilni vetem dhe do shikoni te semes ose me mire behuni me pd te shkriheni fare

 21. sadedin says:

  Levizja socialiste per integrim po ben opoziten brenda pozites dhe edhte e kuptueshme se kerkon me cdo cmim karrigen e kryem inistrit pas dates 18 qershor.Ilir Meta kerkon keshillin e sigurise per nje ceshtje absurde,Petrit Vasili mbledh te tijet dhe i porosit te ruajne makinen se do t’ju fuse droge,Ylli Manjani ne opinion del kunder kryeministrit dhe Lefter Koka deklaron se LSI-ja i ka te gjitha mundesite te drejtoje qeverine.Me sa duket paniku nuk ka zene vetem Partine e dobet Demokratike por dhe LSI-ne e cila me te gjithe kalkulimet er saj e nxjerr ne pushtet Socialistet se bashku me koalicionet e partive te vogla,pra me partine e Idrizit dhe Frymen e Re Demokratike.Veshtire se gjendet ndonje vend ku Ministrat dalin dhe padisin kryeministrin e tyre dhe aq me teper te deklarojne se institucionet n uk funksionojne.E gjykoj si veprim politik te nxituar sikurse dhe shume veprime te tepruara ne raste te ngjajshme.LSI-ja duhet ti therrase mendjes dhe te mos bej te ndershmin ne qeveri.

 22. Bena says:

  Dje isha ne skrapar dhe e pashe balilin ne kafe me babain e ilir metes,atje i ka thene kryehajduti meta muti rri pa merak. O Zot meri hakun popullit shqiptar dhe largoi keta edepseza bark pa fryre

 23. Artemisa says:

  Cudi e Madhe !
  Akoma nuk ka dale Avokat Ngjela dhe Merua me editorial qe te thone se Fajin e ka Saliu.

 24. perkthyesi says:

  Je se kam ndonje respekt per kete minister, pasi dhe Haxhinasto ishte nje dembel klasik, shok i Lulit, por te thuash qe kryebashkiake duhej te ishte Grida Duma, eshte pak ta konsiderosh lajthitje!! Ku po ju con mushka o produkte te Ilir Metes?

 25. Lugati says:

  si tallin bythen bojne si serioza…o shqiptare zgjohuni

 26. Bogonica says:

  Te vjen keq te humbasesh kohe me keto deklarata e kunderdeklarata te dy paleve ne koalicion.Z Koka! Ju jeni pjese e kabinetit dhe duhet te zbatoni detyrat qe ju jep kryeministri,ne se s’je dakord me ate jep dorheqjen.Ne se ke probleme me te tute jep doreheqjen nga partia.Ne se partia te perdor per mashe,jep dorheqjen.Shikoni c’behet ne Hipoteka!Ja nje rast:Te kesh blere objektin,te kesh blere edhe truallin (ishte prone shteterore pa pronar dhe shteti e shiti truallin),te mos kesh asnje problem gjyqsor dhe te te mos jepet tapia(!?),te te fshehin dokumentat nepunes te korruptuar(!?) vetem ne hipotekat shqiptare gjen.Hipotekat i drejton “qeveria” e LSI-se.Kesaj pergjigju z.Koka !.Hiqni dore nga listat e mbyllura,kaloni ne sitemin maxhoritar i paster(me korrektim per kandidate vetem nga bota akademike),delni vetem ne zgjedhje te shikoni peshen tuaj reale.Pastaj flisni.

 27. maximus says:

  lsi + pd= macja e zeze e shqiperise dhe e dini pse sepse te dyja keto parti udhehiqen nga 2 maloke, nje i skraparit nje i viçidolit,, shkrini keto 2 parti dhe shqiperia eshte ne regull drejt be-se, keta hajdute dhe njerez te trashe nuk duhet ta mbajne peng shqiperine per gjith keto vjet.

 28. Relax says:

  Lefter Koka?Mos eshte ai qe bleu diplomen ne Universitetin nderkombetar ne Struge!Rrugac arabie,njeri totalisht i paafte,nuk ka asnje respekt per te ne Durres,punon vetem per bythen e vet,…

Lini një Përgjigje te Toni Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *