Bundesliga/ Bayreni vijon serinë e fitoreve, Lepzing mposht Hoffenheimin

ROBEN-RIBERYBayern Munich ka marrë fitoren e dytë për vitin 2017-të duke mundur me rezultatin 2-1 skuadrën e Werder Bremenin.

Ekipi i drejtuar nga Carlo Ancelotit fitoi në transfertë falë golave të shënuar nga hollandezi Arjen Robben dhe David Alaba në pjesë e parë.

Ndërsa për vendasit shënoi Max Kruse në fillim të pjesës së dytë.

Pas kësaj fitore, Bayern ngjitet në kuotën e 45 pikëve, 3 pikë më shumë se Leipzig, që e mposhti 2-1 Hoffenheimin.

Ndërkohë, në orën 18:30 luhet dhe takimi i fundit për ditën e sotme që është mes Bayern Leverekusen- B. Monchengladbach.

Rezultatet e Bundesligës.

Darmstadt 1-6 Koln
Inglostadt 3-1 Hamburg
Lepzing 2-1 Hoffenheim
Werder Bremen 1-2 Bayern Munich
Wolfsburg 1-2 Agusburg

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *