Deklaratat e Lefter Kokës, PS e e bojkoton. Vangjush Dako: Nuk e marr seriozisht

dakoShpërthimi i Lefter Kokës tregoi pjesën e dukshme të situatës mes Partise Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, lëvizje që tregojnë temperaturën në rritje të tensionit mes Metës dhe Ramës. “Këta njerëz tashmë të interesuar qoftë nga të ardhurat apo qoftë nga pushteti kanë vetëm një lajtmotiv, si do mundemi të  vazhdojmë të qëndrojmë në këtë pushtet.

Një ditë më pas ministri Lefter Koka ishte vetëm të shtunën paradite në Shijak në dhënien e certifikatave të legalizimit ku duhet të ishin dy përfaqësues të lartë të qeverisë, por ata munguan zyrtarisht për shkak të ndryshimeve në agjendën e tyre.

Artan Lame kishte zgjedhur të shkonte në Lezhë, ndërsa ministrja Gjermeni tha për TCH se nuk e kishte konfirmuar pjesëmarjen dhe nuk ishte e detyruar të shkonte në Shijak.

Koka edhe nga Shijaku vazhdoi me akuzat.

Është e thjeshtë si ekonomia e një shtëpie.

Nuk mundesh dot në një shtëpi të kërkosh një televizor me ngjyra, kur nuk ke gjërat më bazike për të jetuar.

Dhe shpesh në fakt kjo ka ndodhur në disa qytete të Shqipërisë po ndoshta dhe në bashkinë e Durrësit.

Ne sigurisht e duam qytetin të bukur, dhe fasadën e bukur po që të kemi një fasadë të bukur duhet të kemi një rrugë e cila nuk mbytet”, tha ai.

I rikontaktuar nga TCH, Vangjush Dako tentoi ta kalojë shpërthimin e ish-kolegut Koka me indiferencë

“S’kam asgjë për të thënë. Nuk i marr seriozisht ato që thotë Koka”, është shprehur Dako.

Por megjithëse nuk u përgjigj direkt një reagim erdhi nga vetë kryeministri që me një postim të rrjeteve sociale lavdëroi policinë duke treguar anketën e Komisionit Europian që konfirmon Policinë e Shtetit si institucionin më të besuar të shqiptarëve.

Rama e mbyll me fjalët: Qentë le të lehin, karvani ecën para.

Vështirë të thuash se krahasimi i fundit ishte për Lefter Kokën.

Por e sigurt është se karvani PS-LSI tani po ndeshet me një sfidë të fortë.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Deklaratat e Lefter Kokës, PS e e bojkoton. Vangjush Dako: Nuk e marr seriozisht”

 1. LORA says:

  Pergjigje e denje per nje inxhinier,,,big like Dako.

  1. Dashnori Lores says:

   Ca inxhinjeri eshte ky Daku/Dako? Inxhinjer hajduterie? Oj Lora oj palluqe e qeverise

 2. xhulio says:

  Siigurisht Lora.Nje palo inxhenjer.Po te ndjekesh arsimimin e Dakos do te shohesh qe nga klasa e pare e fillores gjer ne fund ka kaluar me breke neper kembe.Madje ixhenjerine e ka zgjatur dhe diplomen e ka marr te pakten 2 vite me vone.Ky eshte inxhenjeri yt Lora.Po ti ke te drejte nga nje ane tjeter.Se ai qe e kritikon s ka as te mesmen normale.Ky eshte turpi i tufes se qenve qe kur i vjen mortja zene e lehin.Loraaaaaaaa.te kam thene.Je Tabula Rasa, mos fut hundet aty ku s di gje.

 3. harillaqi says:

  Ore jini ne terezi apo nuk na shikojne syt gje?Ne qofte se grinden dy te koalicionit te majt,eshte gezim i madh per Berishen dhe Bashen.Ata ferkojne duaret.

 4. fla says:

  Cfare po ndodh me koalicionin? Shikoni kete analize, “Koka e Derrit”:
  http://www.citynews.al/2017/01/koka-e-derrit/1

 5. Entri says:

  QE JE COPE IDIOTI O DAKU JE.
  QE TE VIJ KRITIKA NGA KOKA KU I VELLAI SHAN ME ROB SHPIE MINISTRIN DIHET NIVELI EDHE I KTIJ.
  QE DO ISHTE ME MIRE KURVA E PD SE DAKO NUK E BESOJ. PO TA BENTE KRAHASIMIN ME BBAGOZIN EDHE MUND TE HANTE PYK.

  SHKURT TE GJITH NJE MUT JENI POR JU KOKT AKOMA ME SHUM. NJE VELLA QE SILLET NEPER DURRES SI KRYETAR KOOPERATIVE DHE TI QE JE ME 8 VJEÇARE.

Lini një Përgjigje te fla Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *