Edi Rama i “përgjigjet” LSI-së: Policia është institucioni më i besuar nga shqiptarët, qentë le të lehin

Një ditë pas akuzave të ashpra nga Lefter Koka dhe Petrit Vasili për policinë, e cila, sipas tyre, po përgatitet të vjedhë zgjedhjet dhe ka në plan t’iu fusë drogë në makina, ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Ai ka postuar sondazhin e IDRA-s të dalë pak ditë më parë, që tregon se Policia e Shtetit, është institucioni më i besuar nga shqiptarët.

“Pas anketimit të bërë disa muaj më parë nga Komisioni Europian, POLICIA E SHTETIT konfirmohet përsëri si institucioni më i besuar i shqiptarëve në Indeksin e Besimit tek Institucionet?

#Rilindje?

#ShqipëriaeGjeneratësTjetër????

#QentëLeTëLehinKarvanidoEcëPërpara?”, shkruan Rama, postim që mund të merret edhe si një përgjigje ndaj akuzave të LSI-së.

sondazhi

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “Edi Rama i “përgjigjet” LSI-së: Policia është institucioni më i besuar nga shqiptarët, qentë le të lehin”

 1. Relax says:

  Ashtu eshte Kryeminister,tentojne te godasin ministrin me te suksesshemne keto 27 vite.

  1. Arben Patoku says:

   Edi Rama shko bej shurren se vetem kryeminister nuk mund te jesh ti. Te rrofte facebook se qeverine e drejton nje piktor. Beji te fala elona gurit.

  2. Arben Patoku says:

   Kryeministri thote: qente le te lehin dhe e ka fjalen per ministrin qen te qeverise se tij dhe deputetin grek qen te koalicionit qe ai drejton = qeveri qensh dhe koalicion qensh. Te fala Elona Gurit se me 5000 eurot per person qe kerkonte per nje vend pune po blen tanga dhe vibrator me leje te kryeministrit te qeverise dhe koalicionit te qenve. Ku i ke marre leksionet e ndertimit te shtetit? nejse Facebook dhe shqupi jane programi jot duke patur parasysh qe qenve nuk i ke vene as maska qe ti ndalosh gojoret kunder nje ministri qe jargavitjen nuk e ka profesion te lire. Mbase duhet te fillosh te taksosh edhe llomotijet pa dogane se Shqiptareve jau vure kufirin 20 Euro per importet keshtu qe duhet te paguajne per shtetin e kurves qe ti kerkon te ngresh por me ndryshimin se karvani ka ngelur per buken e gojes. Te rrojne kurvat qe ke punesuar ne administrate se ato nuk e kane problem kufirin prej 20 Euro sepse shalet ju prodhojne shume me teper keshtu qe ca qindarka per qente qe drejtojne kete vend nuk jau prishin bilancin. Te fala….m…..

 2. wickedgame says:

  Z Rama kjo pune nuk shkon me me qen e me buce.Deshe vota ti dhame ke bythe qeveris nuk ke hap krahun.Te bej moral Koka, Manjani , Vasili, o largoi nga qeveria ose largohu ti rruge tjeter nuk ka.

 3. Burri i devolleshes says:

  Humor Surreli ! Nuk qenka ne forme Linda sot !
  Ca u be me ate vrasjen e Sontosit ?

 4. Simpatizant i LSI- Floririt says:

  Ne po pregatitemi per fushat, nje kembe e kemi tek PD, jemi parti “Mizë kali”, mos keni inat, ne rrimë ne bythen e atij kali qe qendron ne kembë. Lefteri i kokes me shume i flet by…. se goja , mos keni merak jane fjalet e kryeudheheqesit tone te lavdishem , kandidat per kryeminister, leke kemi qe me tunelet e famshem te Qafë Krrabes, pse te rrim pa pune kur nuk mund te behet kryeminister, hop tek ai qe merr me shume vota, dijme te manevrojme, ne njerzit tonë i kemi sistemuar, nuk mund te terhiqemi, tani qe po afrohet furtuna ne kemi moton : “Me mbani kete kur…., te shaj ate kopil” thenje e njohur

  1. Laverita says:

   Jeni i sakte aq sa populli eshte i vetedijshem per kete miz kali, nese kali ka kohe qe ka bere bythen pis, nuk kane faj mizat te nderrojne bythe tjeter.

 5. Reformen nuk e do vete Edvin Rama says:

  Mjaft shite mendje me Albanistanin Evropian i dashur kryeminister.Ti dhe une e dime shume mire cdo qelize e institucioneve shqiptare eshte kapur nga korrupsion i papare, perfshi ketu dhe policine e Hashashit.


  Po ja merr edhe Saliut me genjestratt e tua.

 6. shvejku says:

  po qeni i bie te jete ministri yt…

 7. ilash says:

  pergjigje e sakte per nomeklature e komunisteve .provinciali po ben ligjin.Mos e lejoni ju qe keni horizont me te gjere qe ju a ka dhen qenja kryeqytetas.Mbroni demokracine,demokracia eshte e te gjithe shqiptareve jo vetem e nje qyteti kaq te vogel sa eshte Skrapari i cili ka te punesuar sa gjysmen e shqiperise.Hidheni poshte me vote sepse eshte rrezik imediat per demokracine.Shikoni per kurioz\itete AKBN(agjensine kombetare e burimeve natyrore)e cila ka mbi 90% e te punesuarve nga Skrapari dhe vetem 5% nga veriu qe shkolla perkatese per vete natyren e burimeve natyrore qe ka veriu ka intelektualet e asaje fushe mbi 90%.

 8. lideri global says:

  O sa i madh ky lideri global del ne FB dhe jep grafike te burrokrateve te huaj si ato te guardi di financa qe ketu eshte asgjesuar i gjithe hashashi 99.9% ti mbushi mendjen vetes dhe sajmes se te tjereve jo e jo se ketu jetoje dhe kane edhe sy dhe vesh. Ky mi arrash qe ri vetem brimave i fshehur mbas FB dhe ska piken e dinjitetit per te bere qofte dhe nje here te vetme nje dicka qe te justifikoje titullin e liderit global dhe jo te frikacakut. Ky eshte qesharaku me i madh i te gjitha koherave te ketij vendi qe quhet republika e bananistanit

 9. klani zemunit says:

  Lefteraq Kokes dhe shokeve te tij grabiqare po u tundet toka nen kembe nga pasurite qe kane vene dhe qe duhet t’i deklarojne ne kuader te verifikimit te pasurise se politikaneve shqiptare.

 10. AVNI RUSTEMI says:

  Po u soset vaji i kandilit. Padyshim qe kur hajduti therret kapni hajdutin, kete gje e ben per te shpetuar lekuren dhe jo se te tjeret jane te tille. Ky kancer ne politiken shqiptare qe quhet lsi e zhytur ne korrupsion, shpifje dhe pazare te ndyra eshte e destinuar per ne koshin e plehrave te historise.

 11. Bena says:

  Te lumte goja ashtu qente le te lehin ne do te ecim perpara. Zoti kreminister mos ja u ul hunden krimineleve dhe hajduteve te kryehajdutit Ilir meta. Populli eshte me ju

  1. john kushner says:

   te lumte goja

 12. john kushner says:

  ky ilir meta po rend neper bote te shpetoje koken dhe nuk i behet vone se kush do ta votoje mos e votoni kete tradhetar me koke ne greqi dhe trup ne serbi kete hajdut te thesarit ky eshte gjarper

 13. po shyqyr ……me ne fund . po te kesh, ide dhe goj, s’ke ç’i do mumurat . ndahu nga meta edhe sikur t’a dish, qe nuk i fiton kurre, zgjedhjet . P.S . edhe nga “çamet” . keto te fundit jane kunder interesave kombetare . te shpallen te jashtligjshem .

 14. ec ec says:

  bravo rama . dhe kerko falje, per trampin dhe putinin . punet nuk do jene sipas variantit qe mendoje ti . me bashkeounimin tramp -putin, do je krejt ndryshe, por pikerisht, ndryshe nga ç’mendonin disa dhe ti duhet . ngjo mu ,se jam me i mençem une ——-qafir . .

 15. Zara says:

  Pergjigjja e duhur nga kryeministri. Ilir Meta e votoi reformen ne drejtesi dhe tani nuk e do, sepse eshte shume i korruptuar. Cfare ben ve keta zarrat dhe ushunjezat e tjere qe hane nga ai, te flasin dhe te shkaktojne turbullira sikur po behet qameti dhe bjeri ti biem ministrit te rendit.
  Njehere filloji beteja e droges tani kjo me ministrat e LSI. E gjitha kjo strategji eshte e gatuar diku ndermjet berishes, metes, Beogradit dhe Moskes.
  Vazhdoni bjerini se i bini bukur. Ne vend qe te dorezoheni me turp se e keni lene Shqiperine 100 vjet mbrapa botes me pislliqet tuaja, vazhdoni i thelloni ato. JU DO QEROHENI ME CEREMONI TE MADHE NGA FAQJA E KETIJ VENDI!!!!

 16. Enver says:

  Po ne AKBN jane punesuar te gjithe militantet e LSI
  Ai eshte institut shkencor por te punesuarit jane vitriniste dhe kristaliste!Aty jane mbledh disa kurva qe merren me mbajtjen e dokumentave dhe mbrojtjen e koncensioneve te LSI.
  Te punesuarit aty marrin rrogen ndersa punen e kane te zyrat e lsi i udheheq drejtoresha e administrates Eris Zaimi & Jori Prifti qe rrine me memo sherbimi dhe makine institucioni me shofer!
  Verifikoni

 17. Ledia says:

  LSI eshte rrezik kombetar. Ndahu sa me shpejt nga kjo bande super hajdutesh dhe super injorantesh, se populli eshte me ty, mos u frikeso nga numrat e votave.. Do fitosh me shume pa LSI.
  Je Kryeministri me i mire ne keto 25 vjet, vazhdo ne rrugen tende, jemi me ty…

 18. Lennard says:

  Ajo qe thote shoku ENVER eshte e vertete.Ne AKBN eshte nje nga thesaret e LSI

 19. enter"" says:

  Perdoreni policine per te arrestuar gjithe LSI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *