FOTOT / Peshkatari që pësoi një shpërfytyrim horror nga tigri kërkon jetë të re (18 +)

Makthi i një 40 vjeçari, fytyra e të cilit u dëmtua keqasi nga një tigër 20 vite më parë duket se do të përfundojë. I dëmtuari do t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale.

Peshkatari Hashmot Ali ka jetuar si heremit për gati dy dekada, sepse bashkëfshatarët e tij e kishin të pamundur që t’i qëndronin afër pasi tmerroheshin kur shikonin dëmtimin e rëndë pas sulmit të kafshës.

Ai u sulmua ndërsa ndodhej në xhunglën e Bangladeshit për të mbledhur mjaltë dhe e kishte zënë gjumi në një varkë. Tigri notoi drejt mjetit lundures, u fut brenda dhe me putrën e tij e goditin në fytyrë. Kthetrat e mprehta ia shqyen gati gjysmën e saj.

Kafsha tentoi ta merrte me vete, por ai u shpëtua nga shokët që e trembën.

Pavarësisht dëmtimtit të tmerrshëm, Hashmoti është i martuar dhe ka tri fëmijë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/peshkatari-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/peshkatari-1.jpg","attachment_id":"622608"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/peshkatari-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/peshkatari-2.jpg","attachment_id":"622609"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/peshkatari-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/peshkatari-3.jpg","attachment_id":"622610"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/peshaktari-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/peshaktari-4.jpg","attachment_id":"622611"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/peshkatari-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/peshkatari.jpg","attachment_id":"622607"}]

1 komente në “FOTOT / Peshkatari që pësoi një shpërfytyrim horror nga tigri kërkon jetë të re (18 +)”

  1. shpetim collhaj says:

    E keni bastardu gjuhen shqipe.Shkruhet keq jo keqazi. Njjerez pa shkolle behen gazetare .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *