Klasifikimi i Kategorisë Superiore pas javës së 19-të

Kategoria-SuperiorePas mbarimit të ndeshjes së fundit të Kategorisë Superiore që ishte mes Teutës dhe Tiranës, është konsoliduar dhe klasifikimi i plotë.

Kukësi me fitoren e djeshme është shkëputur me 4-pikë më shumë se Partizani dhe Skëndërbeu që janë ndjeksit më të afërt të verilindorëve.

Megjithatë, pavarsisht shkëputjes gara për titullin kampion në këtë sezon do të jetë mjaft e fortë.

Po aq e fortë është dhe luftë në frontin e mbijetesës ku diferenca mes skuadrave është e afërt.

Klasifikimi i Kategorisë Superiore.

1. Kukësi 39-pikë
2. Partizani 35-pikë
3. Skëndërbeu 35-pikë
4. Tirana 27-pikë
5. Luftëtari 25-pikë
6. Vllaznia 21-pikë
7. Teuta 19-pikë
8. Flamurtari 17-pikë
9. Laci 19-pikë
10. Korabi 11-pikë

TemA

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *