Marco Verratti do të qëndrojë tek PSG-ja

Paris Saint Germain-Dinamo Kiev Champions LeagueMarco Verratti nuk do të largohet nga PSG-ja.

Lajmi është konfirmuar nga menaxheri i mesfushorit Italian, Donato Di Campli, i cili është shprehur se Verrati nuk do do të largohet nga kampionët e francës.

“Marko Verrati është më shumë se i lumtur për të vazhduar aventurën te Paris Saint Germain, klubit me të cilin ai ka një kontratë deri në vitin 2021 dhe ku tifozët e adhurojnë. Do të jetë shumë e vështirë për ta lënë Parisin “  u shpreh Di Campli.

Për lojtarin e kombëtares italiane ka pasur interes nga shumë klube të njohura europiane si Juventusi, Chelsea, Interi si dhe Real Madridi.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *