Ndalimi i muslimanëve, regjisori Iranian nuk do të mund të marrë pjesë në ceremoninë e “Oscar”

Ndalimi i hyrjes në SHBA të personave nga shumica e vendeve muslimane nga presidenti Donald Trump, nuk të lejojë as regjisorin Iranian Asghar Farhadi të marrë pjesë në ceremoninë e çmimeve “Oscar.”

Filmi “The Salesman,” i regjisorit Farhadi është i nominuar si “Filmi më i Mirë i Huaj,” por sipas raportimeve, ai nuk do të mund të hyjë në SHBA deri në 26 shkurt, kur edhe zhvillohet ceremonia e “Oscar.”

Urdhëri ekzekutiv i presidentit Trump për ndalimin e hyrjes së muslimanëve në SHBA, ka shkaktuar protesta, por edhe kaos, sidomos në aeroportin “John F. Kennedy” të New York-ut.

Ndërkohë, hyrja në SHBA i është ndaluar edhe individëve, të cilët kanë punuar për qeverinë dhe organizata amerikane në vendet e lindjes së mesme dhe që kanë patur leje të veçantë për të udhëtuar në SHBA. /Bjorn Runa

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Ndalimi i muslimanëve, regjisori Iranian nuk do të mund të marrë pjesë në ceremoninë e “Oscar””

 1. tfgs1 says:

  beqiraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,erdhi dita te kuptoni se dora kristiane qe u hoqi morrat dhe u dha buke,nuk kafshohet…………………………..

 2. Ilir says:

  Kjo eshte cmenduria e nje te marri

 3. adi says:

  po per kr rilindasin qe e deklaroi veten si mbrojtes te mysylmaneve ne bote eshte ne fuqi ky ndalim???????

 4. KOZi says:

  Jepini sakte njoftimet ! Ndalohen muslimanet nga keto 7 vende apo ndalohen qytetaret e ketyre 7 vendeve. Teknikisht personat me pasaporte nga keto 7 vende ?! tung

 5. Spaho,Pogradec says:

  O TFGS Po mejr o pejdh none.Po ne cdo teme komenton.Po ta qifte Kina ate nonen mund de bythe.A amuslimonet e Iranit ta kalarofshin ate motren grekokurve mund de pejdh.

 6. dash says:

  Injoranca Po perparon, bota ne moment regresi…(dikush edhe mburret!!! Me genocidin???)

 7. Alba says:

  O h tfgs te lumte Ajo goje! Well Said.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *