Seria A/ Interi nuk ndalet, merr fitoren e shtatë rradhazi

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

FB_IMG_1485639607959Interi nuk di të ndalet, duke vazhduar me serinë e fitoreve formën në Serie A.

Skuadra e drejtuar bga Stefano Piolit ka regjistruar fitoren e shtatë rradhazi, pasi  mposhti me rezultatin e pastër 3-0 Pescaran, ndeshje kjo që u zhvillua në “San Siro”.

Golat për Interin u shënuan nga mbrojtësi Danilo D’Ambrosio, mesfushori portugez Joao Mario dhe sulmuesi Eder.

Pas kësaj fitoreje, Interi ka është ngjitur në vendin e katërt me 42 pikë të grumbulluara.

Ndërkohë, sfida tjetër mes Lazio dhe Kievos përfundoi ne rezultatin 0-1 në favor të Kievos që shënoi në minutën e fundit të ndeshjes.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *