Skandalet seksuale të britanikëve kanë lënë Ibiza-n pa policë

Britanike te dehurNë Spanjë ka një shqetësim të madh, pasi policët refuzojnë që të punojnë në ishullin turistik të Ibiza-s.

Agjentët nuk duan të transferohen në një nga vendet më të lakmuara nga turistët në botë, sepse paguhen shumë pak dhe vështirësia e punës së tyre është e jashtëzakonshme

Policët spanjollë thonë se skandalet seksuale të britanikëve të dehur, seksi në rrugë, daljet nudo në publik dhe sherret ua kanë bërë punën shumë të vështirë. Nëse kërkohet më shumë siguri, duhet që të rritet pagesa.

Në Ibiza udhëtojnë rreth 750 mijë britanikë në vit, ndërsa në stacionin e policisë aktualisht punojnë 241 oficerë nga 287 në 2007.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *