Tjetër deputet i LSI-së del kundra, Tavo: Policia e Shtetit po dëmton LSI-në

Uploaded image your title herePas akuzave të ministrit Lefter Koka dhe kreut të grupit parlamentar Petrit Vasili, një tjetër deputet i Lëvizjes Socialiste për Integrim adreson kritika të ashpran ndaj Policisë së Shtetit.

Deputeti i LSI-së në qarkun e Gjirokastrës Vangjel Tavo, thotë se forcat e policisë po dëmtojnë partinë e tij.
“Drejtuesit e policisë janë pozicionuar politikisht. Ata bëjnë politike duke dëmtuar LSI. Tahiri t’u mësojë rolin që kanë drejtuesit e policisë”­, tha ai.

Më tej, deputeti Tavo  ka nënvizuar edhe një kërkesë që ka bërë ndaj ministrit të brendshëm.
“I kam kërkuar Tahirit largimin e disa drejtuesve”,shprehet deputeti i LSI-së

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Tjetër deputet i LSI-së del kundra, Tavo: Policia e Shtetit po dëmton LSI-në”

 1. Lennard says:

  Shko mer Legen.Laj gojen kur flet per Policine e Shtetit.Apo po ndjeni frike nga horlleqet qe keni bere dhe po beni.Ora e Drejtesise po afron .Ju po kerkoni alibira per hajdutlleqet tuaja .LSI -Kancer i Politikes Shqiptare

 2. Sokol says:

  Ju plerat e lsi keni ren ne hall se spo fusni dot kelyshet tuaj ne ato vende pune qe i eni pas premtuar , y far e keqe kush karin je ti ti japesh urdher ministrit per te nderruar administraten.

 3. NjeQytetarOptimist says:

  Shume thirrje e zhurme beni ju te LSI-se. O Lefter Koka, sa buxhet ju jipte Saliu kur mbanit post ministror?!?! Beni dhe avokatin e popullit tani se kush duhet te ishte cfare.. Ja u ka krehur shume bishtin Rama se te ishte per socjalistet e thjeshte, ju te LSI-se as perfaqesues sindikatash nuk do ishit..

 4. Bardhi Tolabi says:

  Iku perseri Like floriri ne prehrin e Berishes.U mesua si gomari ne polloge i themi ne andej nga Korca,nje here nga e majrta pastaj nga e djathta,perseri nga e majta e tani perseri nga e djathta.Qeroje nje ore e me pare Ilir Meten o Edi Rama dhe krijo qeveri te re ose kalo ne zgjedhje te parakoheshme i vetem.Populli do te te ndjeke ne se vepron keshtu.Po te vazhdosh te terhiqesh zvare prej LSI-se dhe Like floririt do te humbasesh besimin e popullit.
  Vepro nje ore e me pare.Akoma nuk je i bindur se ne krah te Ilir Metes jane hajdute e trafikante,jane intrigante e te paskrupull….?

 5. robert says:

  Tavo Greku mos ha mut shume se ti ha buken e Qeverise dhe ben davane e Grekut ….

 6. capi dhia says:

  Ky eshte ai qe vrau gruan e vet, ca vite me pare, prandaj nuk e do policine e shtetit sepse po i hap dosjen?!.
  Jane mbledhur qeneria
  sup me sup si halet
  vallen e vdekjes
  Shqiperise po i kendojne
  ose fundin e tyre
  pas hekurave.

 7. Hitch Pharre says:

  Hahaha…. Kushuriri i Panajot Barkes. Dikush matane Kakavijes ketij legeni i depoziton disa qindra euro ne muaj . Ndersa ketej keta legena marin garanci nga berisha dhe likja se nuk do tu hapen dosjet e vjetra !

 8. LORA says:

  Policia qe kemi sot eshte me e mira e 26 vjetve te fundit,,,,llapaqeneria marxhinale e v.tavos,kunder saj,eshte vertetimi me i sakte se kjo polici nuk mund te komandohet nga tavot,,,,se kjo polici komandohet vetem nga ligji.
  Eshte lajm i mire per shqiptaret,qe e duan te tille policine e shtetit te tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *