VIDEO / Turistët e pashpirt vrasin delfinin vetëm për një selfie

delfini i vrareNjë delfin i vogël u vra nga mania e turistëve për të bërë selfie me të.

Krijesa po notonte në ujërat e cekëta në plazhin e San Bernandos në Argjentinë, kur u pa nga disa njerëz, të cilët e kapën dhe e nxorrën nga uji.

Ata nisën të bënin foto dhe shumë shpejt numri i selfie-dashësve u rrit mjaft.

Sipas dëshmitarëve nëse do të hidhej në ujë, delfini i vogël do të mbijetonte.

Vitin e kaluar një tjetër delfin i vogël u vra pasi u nxorr nga uji për të bërë fotografi.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *