FOTOT/ Nju Jorku kundër Trump! Protesta për ndalimin e emigrantëve

Urdhri i Trump për të ndaluar emigrimin nga 7 vende myslimanë për 90 ditë ka shkaktuar protesta të fuqishme në Nju Jork.

12 refugjatë u mbajtën në aeroportin JFK duke bërë që një turmë e madhe të mblidhej para tij.

Protestuesit kërkonin lejimin e refugjatëve në SHBA me anë të thirrjeve dhe parrullave të ndryshme.

Një prej emigrantëve të ndaluar ishte edhe një shkencëtar iranian që studionte sëmundjet kardiovaskulare dhe kishte shkuar për një trajnim në Nju Jork.

Por Trump nuk do t’ia dijë.

Ai deklaroi se “çdo gjë po ecën për mrekulli”.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-388-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-388.jpg","attachment_id":622788},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-361-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-361.jpg","attachment_id":622789},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-343-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-343.jpg","attachment_id":622790},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-319-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-319.jpg","attachment_id":622791},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-287-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-287.jpg","attachment_id":622792},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-255-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-255.jpg","attachment_id":622793}]

1 komente në “FOTOT/ Nju Jorku kundër Trump! Protesta për ndalimin e emigrantëve”

  1. tfgs1 says:

    nuk ka ”shqiponje” qe ti sos Hasanet shqipfoles,Trump u tregon vendin qe u takon:SHKRETETIRA!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *