Klasifikimi i Bundesligës pas javës së 18-të

bundesligaPas mbarimit të dy ndeshjeve të ditës së sotme mes Freiburg-Hertha Berlin dhe Mainz 05- Borussia Dortmund është konsoliduar dhe klasifikimi i Bundesligës.

Bayern Munich vijon të kryesojë tabelën e renditjes me tre pikë më shumë se Lepzingu që vijon të shkëlqejë duke qenë një nga surprizat e këtij sezoni në kampionatin gjerman.

Edhe në vëndet për mbijetesë rivaliteti vijon të mbetet i fortë pasi skuadrat nuk kanë shumë diferencë nga njëra-tjetra.

Klasifikimi i Bundesligës.

1. Bayern Munich 45-pikë
2. Lepzing 42-pikë
3. Eintracht Frankfurt 32-pikë
4. B. Dortmund 31-pikë
5. Hoffenheim 31-pikë
6. Hertha Berlin 30-pikë
7. Koln 29-pikë
8. Freiburg 26-pikë
9. Bayern Leverkusen 24-pikë
10. Mainz 05 22-pikë
11. Schalke 21-pikë
12. Augsburg 21-pikë
13. B. Monchengladbach 20-pikë
14. ëolfsburg 19-pikë
15. Werder Bremen 16-pikë
16. Inglostadt 15-pikë
17. Hamburg 13-pikë
18. Darmstadt 9-pikë

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *