Përplasjet LSI-PS, reagon për herë të parë Meta

metaKa pasur disa deklarata të forta nga LSI për aleatin qeverisës, por Ilir Meta i hedh ujë zjarrit.

Një një takim në Njësinë 5 në Tiranë, ai deklaron se LSI është për një zgjidhje institucionale të problemeve dhe jo politikë konfliktuale.

“Zgjidhja institucionale me përgjegjshmëri të plotë dhe jo retorikat konfliktuale politike, fajësuese dhe shfajësuese, do ta çojnë angazhimin tonë për forcimin e shtetit ligjor dhe sundimit të ligjit në vend në nivele të reja, shumë më të larta dhe të qëndrueshme. Ky është vizioni dhe kjo është përgjegjshmëria e Lëvizjes Socialiste për Integrim”, deklaroi Meta.

Duke u ndalur te zhvillimet në rajon, Kryetari i LSI-së përshëndeti qëndrimin pozitiv të Sekretarit të ri të Mbrojtjes së SHBA-ve për Kosovën, i cili konfirmoi se stabiliteti dhe siguria e Kosovës është një prioritet i rëndësishëm për administratën e re të SHBA-ve.

“Përshëndes një qëndrim mjaft pozitiv të Sekretarit të ri të Mbrojtjes së SHBAve, Mattis për Kosovën, që konfirmoi përkundër çdo lloj shqetësimi dhe paragjykimi më parë se stabiliteti dhe siguria e Kosovës është një prioritet shumë i rëndësishëm edhe për administratën e re të SHBA-ve dhe kjo është tepër pozitive duke patur në konsideratë tensionimin e marrëdhënieve Kosovë- Serbi kohët e fundit. Dhe njëkohësisht shumë e rëndësishme për stabilitetin e gjithë rajonit tonë në këto kohë ndryshimesh, por edhe pasigurish”, deklaroi  Meta.

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “Përplasjet LSI-PS, reagon për herë të parë Meta”

 1. plaku says:

  Nuk mbulohet muti me shure !

  1. xy says:

   Si nuk u bere nje here burre o Ilir Meta.Mbete si kurvat duke u fshehur pas Kokes (tullace) Manjanit dhe Luan lepurit …….. me qetesi dhe dash – uri

  2. delete says:

   Kane 27 vite qe politikane te kalibrit Nano, corapekuqi e Berisha e kane mbuluar e vazhdojne ta mbulojne dellin jo vetem me sh… e mu. por i hedhin edhe livando siper biles. Shif Meten qe ben ne perfeksion rolin e kallirit bosh me koke lart. U kap i biri botes me ze e figure me dore ne xhep dhe pa pike turpi vazhdon te bej moralistin duke folur per “forcimi te shtetit ligjor dhe sundim te ligjit ne nivele te larta”. Po si i thone, nje popull dele e meriton nje qeveri ujqerish.

  3. s says:

   Mund te lahet, po nuk pate shurruar per nje kohe te gjate

 2. tfgs1 says:

  Corapekuq e hengre ”te gjatin” ,shiiti Meta ne bashkpunim me sunitin Berisha po te hapin gropen[politike]qe do te biesh brenda ne votimet e qershorit…………kjo eshte ”besa” e myslims qe ti lidhe.

 3. kombi says:

  STRATEGJIA PER TE FITUAR PIKE , SI NJE LIDER QE LUAN NJE ROL POZITIV NE BASHKEQEVERISJE . NGA NJERA ANE NXJERR VASELET E TIJ PER TE BERE DEMASKIME , TANI DEL KY GJOJA …….

  1. palla says:

   Nji tash po na flet kryehajduti i Shqipnise Ilir Florini. Mallkum kush e ka lind kat horr.

 4. drakula says:

  Sigurisht kehtu kerkohet te jete, por veprimet e disave prej LSI-se, qe u quakan politik konfliktuale, a mendohet se çfare efektesh shkakton tek shoqeria mbare? Qe te jete e e pranuar kjo qe thuhet nga kryetari i LSI-se, mendoj qe struktura perkatese e kesaj parti duhet te mbaje qendrim ndaj tyre, te kriitkohen rrepte keto disa figura qe flasim si e “ema e Zeqos ne maje te thanes”. Ndryshe ghkjithçka eshte e qellimte dhe hapin rrugen per te ecur ne te nesermen. Drakula

 5. Vlonjati 12 says:

  Ne rreshtin e pare te ketij shkrimi thuhet : “Ilir Meta i hedh uje zjarrit” .
  Kush i ha keto perralla ? Deklaratat e Kokes apo te Tavos jane thjeshte personale ?
  Jo, more zoteri. Ata i instrukton Likja si te flasin e cfare te flasin , pastaj del ky dhe “i hedh uje zjarrit”.
  Filma, filma.

 6. Zgjohu SHqipo ! says:

  ky ben pakt me djallin………per arsyen e vetme :”TE MOS I RRESHKASE NGA DUART PUSHTETI”
  Edi Rama ka difektet e veta(asnje nuk eshte i perkryer)..por UNE ME KETE ILIR NEPERKEN NUK
  RRI BASHKE AS NJE MINUTE…….

 7. ela says:

  Po qe se do ti vini emer djallit quheni ilir meta .

 8. Agim says:

  Duket si i burgosur

 9. ./ says:

  THEnien e ILIR METES nuk e pelqejn PDistet e saliut se presin ti bien koqet dashit , ILIR META vet esht shum i matur ne deklaratat e tij , kompaktesia ne kte koalicion i intereson shqipris e shqiptarve sot qe te behet pak ky vend dhe te konsolidohet shteti siç ka nisur ka ca vjet , ky esht interesi pjeses me te madhe te SHQIPTARVE qe duan shtet , pjesa qe e shan ILIRIN ne kte rast jan ajo pjes qe duan anarshin totale , qe esht opsion i PDse dhe mungesen e shtetit , ILIR META esht i qndushem dhe korrekt ne aleancat qe lidh kte ka treguar koha .

  1. REFORMA drejtesi si LSI says:

   e moj plehre , kancer LSI, AS VETE SI BESON ATO QE THUA…VETEM NE BURG E KA VENDIN IDHULLI YT AJDUTI ME BLLOK KOKLOPA FLORI….. JENI KAFSHE O RACE KEQE…

 10. Preng Gjoka says:

  Mallkuar qofshin ata shqipetare qe votojne per kete parit hajduresh. Mos fajsoni Ilirin por mbeturinat shqipetare qe e votooojne kete hajdut shume profesional qe po e shkaterron Shqiperine. p

 11. QIM PORDHA says:

  ti je nje bande dreqerish more monster edhe koke te eshte zvogeluar qysh se bane kualicion me ps kurse me shqupin e kishe si kok derri

 12. tonini says:

  E.Rama dhe P.S.te analizojne me qetesi situaten, te analizojne mardheniet ne koalicion dhe te mbajne nje qendrim te prere ne maredhenie me L.S.I.te mos pranojne,per hir te pushtetit,asnje shantazh qe behet ne drejtim te tyre,te mos bejne koalicion para zgjedhor me ta,per nje arsye te thjesht,se perfaqsimi i kesaj force politike ne qeveri eshte diskretitus per ta.Sot opinioni publik e di shume mire se cfare perfaqeson kjo force politike.Pa l.s.i,p.s eshte shume me e fituar.Cdo mardhenie me ta te jete e pa kushtezuar.

 13. Pallatet Agimi says:

  Nuk ka me te merzitshem, me te rrezikshem e me langaraq se sa perfaqesuesit, e ministrat e ketij politikani te “matur”. Per cudi ky i jep jo vetem kurajo, por cuditerisht edhe trimeri ketyre legenave. Shihni ate Ramen, Luan quhet. Tamam qurranjos, i pa karakter e batakci. Kejo parti ende nuk eshte kthyer ne bande, megjithese predispozicjonin e ka me te plote se edhe vete kryebanditja P.D.ja.
  Nuk ka rruge tjeter. Nuk vlen qeverisja me nje vagabond politik qe e ka lyer emrin e vet me gjakun e “kokpalareve” te 21 janarit. Cdo lloj manovre politike e bere deri me sot ka rezultuar e kote, tallje me te ardhmen e popullit. “Me mire nje fund i temerrshem se sa nje tmerr pa fund”. Sa me larg koalicioneve me keto parti qe dine vetem te vjedhin e mashtrojne. PS kesaj rradhe duhet te dale ne zgjedhje e vetme. Ne se me pas i behet mbare e fiton, le te bej koalicjon me Lsi, por me kushte te detyrueshme, nga te cilat :
  1. Asnje minister nga deputetet e Lsi
  2. Ti nenshtrohen procesit te vetingut drejtuesit e saj krejt te dyshimte e aventurjere Y. Manjani, l. Koka, I.Vasili, L.Rama dhe ai gjirokastrito greku Tavo.
  3. Te rihapet gjyqi farse i Metes.
  Ose te gjithe te barabarte ndaj ligjit, ose me kete demokraci te dhier, keshtu do te mbesim ne vend, te varfer, vasale, pa perspektive e te vetem.

 14. Kola says:

  LSI ka si platforme, rregulloren e nje bordelloje qe udhehiqet nga Monika. Ky plehu Meta qe na ben paqesorin, eshte autori i gjithe konfliktit artificial, ka shume te drejte derisa Vetingu po vonohet dhe s’ja rrefen picken e semes dhe te Monikes bashke. Keto qelbesira e kane lodhur jashte mase popullin, ndaj i takon atij qe me vote t’ju rrefeje vendin ketyre bordellove.

 15. DRINI says:

  O Ilir-Kokpalari ty te njofin shume mire te gjithe intelektualet e SHqiperise se cili politikan je DE-facto,ti shkon nga fryn era dhe fain ja u hedh atyre ministrave te tu “syleshe”te cilet nuk jane te zotet te kritikojne ty,kurse ne ane tjeter akuzojne ministrin e rendit Saimir-Tahirin,kur kete te fundit e shikon populli cdo dite cfare pune ben,eshte e mira te japesh llogari dhe te dalesh ne gjyq edhe ti per ata kokpalarit-21janarit qe cilesove zotrote dikur para 6-viteve,pasandaj fol per Kosoven ,se kosoven eshte nji shtet gjigand qe e mbron dhe ai shtet e ka emrin U.S.A.dhe jo ti o Ilir qe shkon nga fryn “era”.

 16. Lennard says:

  Me Pallatet Agimi jemi komshinj dhe ndajme te njejtat mendime.Po do te degjohemi valle????

 17. Lennard says:

  Me Pallatet Agimi jemi komshinj dhe ndajme te njejtat mendime.Po do te degjohemi valle????
  Po cfare ke mer Z.Moderator!!! Une shpreha vetem nje dakordesi me Komentin e PALLATET AGIMI

 18. kastriot says:

  Ilir Meta dhe ato dhjetra parti te tjera jane pasqyrim i realitetit shqiptar.I atyre qe i votojne.

 19. Zara says:

  Meta teston situaten me ministrat idjote qe ka dhe pastaj del vete si burre ” i urte” dhe terhiqet me lezet per te filluar me ndonje plan tjeter.
  Po kujt i duhesh ti more mi haleje qe e shtyn kohen me planet e tua djallezore, more fshatar i ndyre, qe su bere kurre qytetar!!!!!!
  Cfare kerkon Shqiperia njerez te ditur dhe me vizion qe ta cojne perpara, cfare ben ti !!!! Apo ne shqiptaret duhet te jemi te kenaqur qe ti je i pasur duke na vjedhur po ne. Historia do te te nxjerri jashte si te korruptuar dhe tradhtar njesoj si berishen.

 20. Korçari says:

  Sheiku Like Floriri, HAJDUTI ME ÇIZME E ME BLLOK, duhej të ishte në burg e jo në politikë. Sali KRIMINELI e ka shpëtuar ndaj dhe ai i shërben Saliut.

 21. Drini says:

  Ky kryetari i bandes se hienave te LSI se ka nje IQ nen mesataren dhe ndodhet ne kupolen e politikes shqiptare. Ky hajdut nuk ka futur asnje dite pune si gjithe te tjeret dhe cuditerisht jeton si kalif. Ne kete rast me deshperim jam kunder shqiptareve te leshte qe i japin voten nje monstre hajdute qe per te vjedhur nuk perdor mendjen por forcen e rryshfetit dhe grabitjen e gjakut te popullit. Shqiperia do te behet kur ky hajdut ordiner te shkoje pas hekurave. Shqiptare mjaft me. Indiferenca dhe tolerimi qe ju i beni ketij fshatari hajdut nga skrapari nuk i shkon per shtat shqiperise dhe shqiptareve te vuajtur.
  Kur flet ky Meta per politike te vijne zorret ne fyt. Flet per stabilitet. Po ckuptim ka per popullin stabiliteti kur per Meten do te thote vidh me qetesi dhe dashuri? E pra popull zgjohu mos u trego lesh i botes se katert.

 22. ARBEN says:

  Ne sfond po duket aleanca PS-PD.

 23. Devolliu says:

  O Like Floriri, o sheiku i Shqipërisë; Sali Krimineli të ka shpëtuar nga burgu o Hajdut me Çizme e me Bllok, ndaj shko tek ai !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *