Trump po bën “ekzaktësisht” atë që premtoi!

a2Protesta të shumtë kanë nisur në Amerikë pas urdhërit të Trump për të ndaluar hyrjen e emigrantëve nga 7 shtete myslimane.

Por a kanë të drejtë protestuesit apo Trump?

Sipas “Politico”, Trump po bën ekzaktësisht atë që ka premtuar në fushatë.

Deri tani çdo vendim i tij ka qenë një premtin në fushatë dhe nuk ka bërë asgjë më të çuditshme nga ato që kishte premtuar.

“Përse janë habitur njerëzit nga vendimet e tij, kur ai kishte premtuar këto gjëra?”, shkruan Politico.

Dhe në fakt Trump u votua pikërisht për këto premtime që kishte dhënë.

“Presidenti Trump po bën ato që kishte premtuar dhe nuk duhet të ketë asnjë habi lidhur me këtë.

Për mirë apo për keq, është ndër të paktët presidentë që realizon çdo premtim që ka dhënë”, shkruan Politico e cila njihet për qendrimet kundër Trump dhe mbështetjen e madhe që i dha Hillary Clintonit gjatë fushatës.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Trump po bën “ekzaktësisht” atë që premtoi!”

  1. loni says:

    dmth premtimet e shqiptareve qe greqia nuk i perzen dote shqiptaret nga vendi i tij sepse nuk e lejon bota moderne dmth edhe amerika qenka nje flluck sapuni dhe nje mendim leshi qe kishin shqiptaret ne tru se nuk te lejon bota qe te na perzej qenka aq qesharake sa jemi dhe vet si popull,cdo shtet ben ate qe do,dhe jo ate qe duam ne,kur e ben vendi qe gjasme eshte shteti per tu marre shembull AMERIKA per te drejtat e njeriut,cfare mund te presesh nga satelitet e saj sic eshte greku per ne qe hapemi bythve se kemi letra ne greqi dhe keshtu nuk na perzen dote,cdo gje behet ne kete bote,prandaj na ngel te respektojme ato vende ku jetojme me ligjet e saj,edhe nqs nuk na pelqejne,se perndryshe te mbyll portat dhe te lejne perjashta duke mos i kerkuar askush llogari,ashtu sic nuk po i kerkon llogari askush AMERIKES per refugjatet irakian me karta jeshile,TOKA E PREMTUAR,RRENA ME BISHT.

  2. Goni says:

    Ne 8 dite ka bere me shume se corri Obama ne 8 vjet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *