Bashkë edhe në zgjedhje? Ministri Ahmetaj flet për përplasjen PS-LSI, largimin e Manjanit…!

meta-rama-1024x871Në kulmin e debatit politik për një klimë asfare të paqtë mes aleatëve të mëdhenj në qeverisje ka folur ministri i Financave Arben Ahmetaj.

Pas një takimi të Ramës me përfaqësuesit e FMN-­së, në vilën 30, Ahmetaj ka folur edhe koalicionin, i bindur se ai vazhdon e do të vazhdojë i fortë. “Aleanca do të ketë mandat pas 18 qershorit”­ ka thënë Ahmetaj, për “News 24”.

I pyetur për përplasjet e fundit me tona të ashpra dhe akuza të forta, që përfshinë edhe ministra të kabinetit e me dy të shigjetuarit Manjani e Tahiri, Ahmetaj ka theksuar se ato janë normale.

“Përplasjet janë normale, unë padyshim, e shoh bashkë aleancën. Sa për debatet, ato janë element normal i zhvillimit të një marrëdhënie, gjëja më normale është që të ketë debate, por ato ka nevojë që debatet të jenë etike. Pavarësisht kësaj, aleanca është e fortë dhe e konsoliduar”­ tha ai.

Sa për zërat për ndryshime në qeveri ai u përgjigj “ Nuk di gjë për këto, nuk është në tagrin tim”.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Bashkë edhe në zgjedhje? Ministri Ahmetaj flet për përplasjen PS-LSI, largimin e Manjanit…!”

 1. Shaban says:

  Kjo nuk eshte gazeta me e lexuar por gazeta me komuniste e cila ka zene vendin e zerit te popullit.

 2. ori says:

  respekte jeni me i miri

  1. genti says:

   respekte per punen vazhdoni keshtu suksese te metejshme

 3. besnik says:

  ka lezet jep nje sqarim tjeterindryshe nga disa ministra arrogante, suksese e perpara me mendime te sakta

 4. Nicole says:

  Ky qe flet lepin dy b…. dhe k… e ketyre 2? Patjeter qe minfin do qe ti q… financat sic ben dhe cdo gje tjeter mbi kete toke

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *