“Ministrat e Ramës flinin me dashnoret te resorti i Balilit”

QEVERIA MIRATON MARRËVESHJEN PËR KONVERTIMIN E BORXHIT ME ITALINËIsh-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka lëshuar shumë akuza të forta në konferencën e tij.

Një prej tyre kishte të bënte me ministrat socialistë.

“Ministrat e Ramës kanë shkuar dhe kanë fjetur me dashnoret në resortin e Kelmend Balilit, ndërkohë që akuzohesha unë për lidhje me të”, tha Manjani.

Ai tha se këto janë të regjistruara nga partnerët ndërkombëtarë.

“Drejtorët e Policisë kanë ngrënë e kanë pirë në Santa Quaranta”, tha ai.

 

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në ““Ministrat e Ramës flinin me dashnoret te resorti i Balilit””

 1. Edi says:

  Po pse mer koqe kanari tani e gjete me i nxjerr kto ti pse nuk fole me pare apo tani tu prish interesi ,o nuk keni faj ju jo fajin e ka ai palloshi i gjat qe bo aleance me plena si puna juj.

  1. helidon says:

   o edvin po ky ka fol gjithmone, ndaj dhe rama e shkarkoi. pse je kaq driteshkurter

  2. €piriiiiii says:

   O Bur Kurve po ti qe je Minister Sh’Drejtesie bashk me gjith LLallen e Prokurorise Çbenit….. apo u mbaje kandilin Ministrave re Rames kur ata hekurosnin dashnoret. Tani qe te vune Hurin ne Byth u kujtove te flasesh.

  3. Spartaku says:

   Edi! Ke te drejte.Tani qe Manjani u shkarkua per gojen e tij si çorape,qe nuk linte akuza pa bere per Edi Ramen,tani kerkon te justifikohet.Por si i thon nje proverbe “i mbyturi kerkon te mbysin edhe te tjeret duke i marre pas vehtes”.Mire ja bene qe e shkarkuan,se ishte nje minister i paafte,medioker.

 2. razo says:

  e the dhe budallekun e fundit para se te vesh ne te semes o ylli i LSI.. suksese ne jet!

 3. Bogonica says:

  Pra Santa Quaranta ketu fshihet Lepuri.Jam kurioz te di:Kush i perktheu 10.000 faqet e dosjes greke per Klement Balilin.Sa perkthyes nga greqishtja ne shqip kane punuar per perkthimin e 10.000 faqeve? Sa para jane financuar per tenderin perkthimit te 10.000 faqeve?Kur erdhi dosja prej 10.000 faqe nga Greqia per Eskobarin e Ballkanit dhe kur u be ky tender?Kujt i ben hije ky Santa Quaranta Hotel ne Sarande?Nuk e njoh fare kete Klement Balilin,me ke eshte e cfare pune ka bere,as qe me intereson si njeri,madje askujt nuk u intereson,por shoh qe keq e kane zene me keta Klementet.Me qe ra fjala per kete Klementin,c’u be me ate Klementin tjeter(Hoxhen) qe kishte ato magazinat e droges ne Elbasan?

 4. eli-tiv says:

  …budallenj…akoma tek te ngrenat e tek te pirat e keni mendjen…Kush behet viktime per nje pjate gjelle…gjykim mesjetar….Fol per prablemet e dikasterit qe drejtove…te tjerat ..jane bla- bla

 5. Labi Vlore says:

  Keto akuza ngjajne ne stil si dy pika uji me akuzat e Psikopatit te Vicidolit. Nuk habitem aspak. Akuzat dallohen thjeshtesisht qe jane shkruar nga Krimineli i Vucidolit dhe qe thjesht sa lexohen nga Ylli Manjaku.

 6. Posejdon.al says:

  Goja llap e shpina dap!

  Zoti Manjani, si cdokush ne bote, edhe ti mund te kesh shume opinione dhe idera, si per qeverisjen e per kryeministrin ashtu edhe per Tahirin dhe per marinuanen.

  Problemi eshte se ka nje etike dhe rregulla te shkruara dhe te pashkruara per politikanet e nje kualicioni, ne pozite apo ne opozite qofshin, per te denoncuar publikisht aleatin e tyre ne kualicion.

  Aq me teper, kur je minister i qeverise dhe krruhesh me kryeministrin e qeverise.

  Ne te vertete, ti i di shume mire keto rregulla dhe si djale i zgjuar qe je, i zbaton ato perpikmeshmerisht brenda formacionit tend politik ku ben pjese dhe ku perfiton sepse, eshte e qarte per kedo se ti ke plot gjera dhe kritika per te thene edhe per shefin tend Ilir Meta, por mesa dihet ti kurre nuk ke guxuar ti shprehesh ato, as brenda partise, pa lere me publikisht.

  Perversiteti yt qendron pikerisht se ti i thyeje keto rregulla dhe beje kokorocin publik kunder Edi Rames qe ishte shefi yt formal, sepse mendoje se Edi Rama i kishte duart e lidhura me ty, ngaqe LSI-ja mund te rrezonte qeverine dhe prandaj ti mund te beje trimin ne kurriz te LSI-se.

  Tani shijoje lirine per te folur dhe bej kokorocin edhe me Ilir Meten, po ishe tamam danoc!
  Por ti, si pervers qe je, e di mire se nuk mund te shkosh deri aty pasi, nese do ta beje kete, i vetmi vend per ty ne politike do te mbetej tek PD-ja, ne krah te Kac Islamit.

  1. joni says:

   Goja llap e shpina dap dap…. se pse me rikujton trumpin kjo shprehje 😉

 7. Gzimi says:

  O Ylli, po lideri jot Meta a nuk ishte ai qe preu shiritin e inaugurimit te Santa Quaranta. Ke pyetur ndonjehere se sa here kane fjetur miqte e LSI te ai hotel.

 8. rrumpalla says:

  Ptu, ptu, na turperuan qeverine faqezinjte ! Nga keto gjema Rama s’di gje fare !

 9. Dibrani says:

  Po ti ku flije e dashnoren tende o qelbesire. Mos te te vije keq se bere nje dore lek emerone ke deshte si ne gjykaten e Apelit Administratin etj dhe konkursin qe bere per noter ne Dhjetore te 2017. Boll u fryve besoj se te dalin per fushaten e ardheshme

 10. ela says:

  a nuk e kuptoni qe ky eshte larguar per pazaret qe jane ber ne hedhjen e shortit per zgjedhjen e gjyqtareve?,duhej patjeter te zgjidhej besnik ymeri? apo shoket e tij?kete le te thote ylli manjani,se nuk e hiqte ilir meta per klement balilin jo dhe tani del e llap turp

 11. Riti says:

  Fol jo per te ngrenat e te pirat . O re minister uniek i LSI se. Si eshte puna e asaj bandes ne hipoteken e Tiranes qe drejtohet nga kryejuristi i lidhur me gjykatsit e korruptuar te gjykates se apelit qe meret me tjetersimin e pronave kryebanditin Arjan Halili . Po pra qe e mbroje ti se bashku me paraardhsin tend. Edhe 6 mujve tuaj hipoteka vazhdoi te ishte qender e korrupsionit je qe vazhdon edhe sot. Arjan Halili qe mbushte arken e LSI me parate e krimit dhe qe ti e dije mire. Per keto fol ti me mire apo nuk te interesojne ?

 12. Akrepi says:

  Nuk e kuptoj se ku eshte e keqja te hash e te pish dhe te flesh ne nje hotel qe eshte per ate qellim,ku eshte kondra vajtja ketu .gjithe veren ky hotel eshte plot me turiste e vendas qe ua mban xhepi te paguajne.Ne qofte se ishte i jashte ligjshem,dmth. pa licenc jane organet tatimore ato qe e ndeshkojne,deri ne mbylljen e tij.Per sa kohe eshte e hapur mund te veje kushdo.Nuk shikohet biografia e pronarit ,luften e klasave e hoqem bashke me komunizmin.

 13. undefined says:

  Po kshu esh o ylli kurva sa te marin karigen del e llamatit si ato bucet , po ri mir e mos fol edim qe te dhemb kafigja , injoran mir ta beri duhet te ishe shkarkuar me kohe .

 14. Kellira says:

  E paska bo nji pune Manjani. Iu ka mbajt pishen ministrave dhe policave barkderra.
  Bravo!
  Perpara!

 15. Pilo Lala says:

  Interesant se krah Balilit ne inagurimin e Rezortit turistik ishit vetem ju te LSI- se.

 16. Fieri says:

  Eshte nje kokerr legeni manjani, del e derdillit kundra shefit te vet duke thyer cdo etike dhe thot u surprizova nga shkarkimi, po te ishte kaq i pakenaqur dhe i kulluar te jepte doreheqjen dhe ta kritikonte, ne cfare pune mund te flasesh hapur kundra eprorit tend pa pasoja, debil me brire.

 17. Fieri says:

  Eshte nje kokerr legeni manjani, del e derdillit kundra shefit te vet duke thyer cdo etike dhe thot u surprizova nga shkarkimi, po te ishte kaq i pakenaqur dhe i kulluar te jepte doreheqjen dhe ta kritikonte, ne cfare pune mund te flasesh hapur kundra eprorit tend pa pasoja, debil me brire.

 18. Gjyljana leka says:

  Turp qeveri e krimit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *