Drejtësia e re/ Kokat që ka “ngrënë” vetingu

gjykatesKryeministri Rama u shpreh kundër emërimeve në KED duke thënë se “gjysma do të largohen nga vetingu”.

Por duket se vetingu ka nisur të japë efektin pa nisur ende zbatimi i tij.

Dy gjyqtarë kanë dhënë sot dorëheqjen.

Mirela Fana deklaroi se “do t’i përkushtohej jetës akademike”.

Ajo dha dorëheqjen megjithëse u zgjodh anëtare e KED.

Edhe gjyqtari i Apelit të Vlorës Ilir Çeliku ka dhënë dorëheqjen.

Ai refuzoi dorëzimin e formularit të vetëdeklarimit dhe paraqiti dorëheqjen.

Por më herët edhe dy gjyqtarë të tjerë kishin dhënë dorëheqjen duke bërë që me gjithë rastet e sotme të shkojë në 4 numri i gjyqtarëve të dorëhequr.

Dy të larguarit e parë ishin gjyqtarët Ilir Pashai dhe Sulejman Tola.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *