Ilir Meta “presion” Ramës: LSI nuk është një parti shtojcë, nëse Rama i ka votat dalim në opozitë

metaIlir Meta ka deklaruar se LSI nuk është një parti shtojcë.

Meta tha se nëse më 19 qershor, Edi Rama me Lulzim Bashën konfirmojnë 71 mandate, LSI del në opozitë

“Pse nuk ikën LSI nga qeveria?

LSI nuk është një parti shtojcë.

Nëse sot Rama konfirmon 71 mandate në mënyrë legjitime, LSI del në opozitë që tani.

Nëse më 19 qershor Edi Rama me Lulzim Bashën konfirmojnë 71 mandate LSI del në opozitë.

Dhe nëse LSI del në opozitë do të votojë gjithmonë çdo ligj për integrimin.

LSI nuk është nuk ka qenë dhe nuk do të jetë asnjëherë shtojcë e asnjë force politike që i ka 71 vota legjitime apo se i ka në mënyra të tjera.

Por nuk do lejojmë të çojmë vendin në një vakum qeverisje legjitimet.

Jemi të hapur të qëndrojmë në opozitë gjithmonë duke votuar ligjet për integrimin evropian”, tha Meta.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Ilir Meta “presion” Ramës: LSI nuk është një parti shtojcë, nëse Rama i ka votat dalim në opozitë”

 1. Duda says:

  Nuk rrini dot ne opozite ju jo,se zhdukeni si parti,leri lojrat Like….

 2. ela says:

  Aman ,dil sa me shpejt o idiot,shqiperia eshte peng e jotja,ti e ke shtyr politike,dhe jeten ne parlament shtye sa ta shtysh,sa te regullosh parat e tua ,leri politikat e integrimit,ti e dhe yllin sepse ke bere akt marveshje me Amerikanet,dhe pike balili ishte i joti ,boll me politikat dhe ata idiotet e tu qe ke rreth e qark.se nqse ps ben kualicion me pd -kurr njerezit nik shkojne ne votime,por dhe ty nuk ta japin kurr voten u vrane ne 21 jkanar per ty,vrau sala per ty ,rama hodhi njerezit e tij poshte per ty,o buk shkale ne mos meriton nje llaf me te ndyre.mallkuar pjell e djallit

 3. Shelgura says:

  Këta të lsis mua më duken si kameleon
  Janë bashkuar të gjith ata me dy fytyra
  Ata që njof unë janë hajdut
  Janë pjesa më negative e shoqëris
  Nga mi madhi deri më i vogli

 4. arian avdiu says:

  Me duket shum normale qe ju z.Meta keni ecur gjithmon perkrah qytetarve shqiptar dhe jo krah interesit per nje post ne qeveri. Arritja e konsensusit per votimin e reformes ne drejtesi ishte fal jush. Besimi dhe forca e Lsi-se eshte krah qytetarve shqiptar.

 5. Deni says:

  Leri pordhet like,se vetem intrigen e prapaskenat I ke ne gen.

 6. Denisi says:

  Njerez me negative nuk kane si behen keta te LESHSI-se.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *