Kupa Italisë/ Lazio eleminon Interin kalon në gjysmëfinale

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

LazioLazio është skuadra e rradhës që kalon në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë.

Bardhekaltërit fituan në “San Siro” përballë skuadrës së Interit me rezultatin e ngushtë 2-1.

Golat për ekipin e Lazios në këtë ndeshje i shënuan Anderson dhe Biglia, ndërsa për Interin golin e vetëm e realizoi Marcelo Brozovic.

Një sfidë e cila ishte mjaft emocionuese dhe e luftuar, ku të dyja ekipet e mbyllën ndeshjen me nga 10-lojtarë.

Pas Juventusit, Lazio bëhet ekipi i dytë gjysmëfinalist i Kupës së Italisë

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *