“Qeveria e Berishës, konsensus me trafikantët për të mbjellë hashash në Lazarat”

Mark-MarkuIsh deputeti i PD dhe analisti Mark Marku zbuloi se ka patur konsensus të shtetit me kultivuesit e kanabisit për të mbjellë këtë bimë në zonën e Lazaratit.

Marku tha gjithashtu se e njëjta gjë po ndodh edhe tani, ku shteti ka konsensus për të mbjellë gjithë Shqipërinë me kanabis.

Në debatin në “Tonight Ilva Tare” ne ora news, Marku nënvizoi se “Lazarati është krijuar me një konsensus dhe gjithë Shqipëria u bë Lazarat me një konsensus policie. Ka patur një marrëveshje mes qeverisë së PD dhe asaj zone që të kultivohej kanabisi.
Po ta them unë, po akuzoj qeverinë e djathtë. Ashtu sikurse po ta them tani që ka një bashkëpunim të qeverisë për ta shndërruar gjithë Shqipërinë në Lazarat.
Kjo nuk mund të bëhet që të mbillen bimë të tilla aq të mëdha, aq të dukshme me parcela aq të shumta me një sistem infrastrukture të transportit, të shpërndarjes, në det, në tokë, me aeroporte, si mund të bëhet pa bashkëpunimin e policisë? Kjo është qesharake”.
lazo
REMOTE_ADDR:[]

5 komente në ““Qeveria e Berishës, konsensus me trafikantët për të mbjellë hashash në Lazarat””

 1. akrepi says:

  Ik mor kaqol.Qeveria e Berishes I stimuloj lazaratin nepermjet Azem Hajdarit, dhe negjithe Shqiperin dhe sa qene ne pushtet nuk I preku,Natyrisht duke marre pjesen e tyre.Ndersa tan cdo dite shikojme e degjojme qe kapen e denohente gjith ata qe merren me trafikim te droges.

 2. butrinti says:

  C’eshye keshtu mor Mero Djali . Tere kokat e shpuara te kombit po na dalin Bole Kandari’

 3. saliu says:

  Nese ka bole me te madh ne masmedian shqiptare eshte ky maloku.

 4. DETARI Atllantidhes? says:

  Sipas mendimit Markuan………sakte eshte qe qeverisja e mender e djathte e ka bere ate konsens….,por jo nji qeveri qe e lufton mund te thuhet e njejta gje!
  Me kete deklarim ky maloku Mark ,do te baltose te gjithe sepse ai ka bere pjese ne nji bande te tille!
  Shume i apasionuar pas filmave qenka ky maloqi Mark !

 5. Futja kot says:

  Ky eshte nje kaqol qe i ka shpallur lufte gjithçkaje. Kopetent per te gjithçka ka per borxh te te flase dhe per fiziken kuantike megjithese eshte nje trap i tere dhe nuk merr vesh nga azgje. Kur do te na shporren kjo race anal-istesh qe na çane trapin nate per nate.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *