Berisha takon “armikun” Donald Lu: Ka regjistrime ku Rama kërkon miliona ryshfete dhe…

Sali Berisha priti sot në takim kryetarin e pranisë së OSBE në Tiranë, Bernard Borchardt dhe ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu, ku u diskutua mbi zhvillimet më të fundit në vend dhe zgjedhjet parlamentare.

Në këtë takim Berisha u theksoi ambasadorëve se vendi ka ardhur në një moment të një rëndësie kritike; zgjedhjet e qershorit. Ai theksoi se me keqardhje pohon se nuk njeh asnjë shqiptar që të besojë se do ketë zgjedhje të lira në Shqipëri.

Ai u shpreh se në vlerësimin e tij shkaku më themelor i kësaj qëndron në shndërrimin e qeverisë shqiptare në një organizatë të vërtetë kriminale, thuhet ne njoftimin e PD.

“Sot Edi Rama me lidhjet e tij me krimin, faktikisht drejton këtë organizatë, theksoi ai.

Berisha u shpreh se janë të panumërta faktet që i faktojnë këto lidhje. I vëllai i kryeministrit Rama, Olsi Rama, është faktuar me dokumenta i lidhur me Gentian Gjonaj, kreu i trafikut të kokainës në Shqipëri, i cili ka përdorur në mënyrë përsëritur pikërisht makinën e përshtatur nga banda për trafik kokaine, për të dalë jashtë shteti. Ai theksoi se të gjitha të dhënat për këtë ekzistojnë në sistemin TIMS.

“Edi Rama është i regjistruar tek kërkon miliona ryshfete dhe komunikuar me trafikantët dhe kriminelët më të rrezikshëm duke u përpjekur ti mbrojë ata”, tha Berisha.

Berisha tha se “Rama po bën gjithçka, me presion të jashtëzakonshëm mbi gjykatësit për të liruar bandat, ku pas lirimit të Lulzim Berishës, ka kthyer mbrapsht dosjen e Hakmarrjes për Drejtësi dhe tani së fundi atë të Aldo Bares.

“Lidhjet e Ramës me vrasësit e komisarit Lame dhe Shullazin janë universalisht të njohura”, vazhdoi ai.

Berisha theksoi gjithashtu se i lidhur kokë e këmbë me krimin është dhe Sajmir Tahiri. Cdo njëri që studion rastin e Balilit nuk ka asnjë vështirësi të konstatojë se Balili është i mbrojturi i Ramës dhe Tahirit. Zoti Berisha kujtoi dhe rastin kur pas heqjes së moratoriumit të skafeve nga qeveria socialiste, Sajmir Tahiri ishte i pari që bleu skaf, i cili u përdor nga Habilajt njësoj si siç u përdor makina e tij që kaloi plot 28 herë kufirin.

Berisha shprehu gjithashtu shqetësimin se shndërrimi i vendit në Kanabistan është një politikë shtetërore jozyrtare.

Gjatë diskutimit ai u ndal tek një nga kriteret e listës së kritereve të Kopenhagenit për zgjedhje të lira dhe të ndershme; mediat. Ai shprehu shqetësimin se mediat e mëdha të vendit janë tërësisht të kapura nga Edi Rama dhe bëjnë gjithçka për të censuruar opozitën.

Në këto rrethana, Berisha theksoi se e konsideron situatën emergjente, për ndërhyrje të fuqishme për të shpëtuar zgjedhjet. Një situatë emergjente kërkon masa dhe ndërhyrje emergjente, tha ai. Në këtë kontekst zoti Berisha theksoi se masa më efikase është votimi dixhital, të cilin ai e gjykoi plotësisht të realizueshëm pasi ai nuk fillon nga zero por në kushtet kur baza e të dhënave themelore për votim elektronik ekziston e plotë dhe duhen vetëm pak javë për ta bërë disponibël.

Berisha u shpreh se nëse qeveria ka vullnetin atëherë mund të gjehet kompania që të nisi punën për këtë. Ai theksoi se nëse ndonjë kompani nuk merr përsipër të mbulojë gjithë territorin atëherë Shqipëria mund të ndahet në disa zona dhe bërë të mundur që shqiptarët të votojnë si shumë vende të tjera duke i bërë kështu një shërbim shumë të madh vendit. Ai theksoi se vërtet kjo mund të ketë një kosto më të madhe por kjo kosto është shumë herë më e vogël se një proces zgjedhor i manipuluar dhe i shkatërruar.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/berisha-lu-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/berisha-lu-3.jpg","attachment_id":624932},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/berisha-lu-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/berisha-lu-2.jpg","attachment_id":624929},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/berisha-lu-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/berisha-lu-1.jpg","attachment_id":624926},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/berisha-lu-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/berisha-lu.jpg","attachment_id":624925}]

24 komente në “Berisha takon “armikun” Donald Lu: Ka regjistrime ku Rama kërkon miliona ryshfete dhe…”

 1. jani says:

  Te kam dhjere mu ne Lu . Ai berishe akuzohet qe ka pervetesuar miliona euro nga Cez dhe ti shkon dhe e takon. Ai do izoluar ndersa ju e ricikloni . Turp turp. Amerika ka interes vetem stabilitetin pa se kush eshte ne krye nuk i rruhet. Turp qe shkon dhe diskuton me te . ai dhe i biri eshte per BURG.

  1. Drini says:

   Coji faktet ne Prokurori dhe mos llap si ato kurvat e rrugeve. Strategjia e ketij palaco serbo-grek i UDB-se eshte pergatitur ne guzhinat e Athines dhe Beogradit. Prit kur gazetate tyre te fillojne te shkruajne dhe ti bejne lajmet sikur jane te verteta. Keshtu that edhe Serbia qe dronin e hodhi vellai i KM Rama dhe nuk solli asnje fakt. Eshte e njeta strategji e genjeshtrave dhe mashtrimeve te ketyre ndyresirave qe i kane bere te gjitha vete dhe pretendojne se po i ben edhe qeveria Rama. Perseri parole, parole, parole. Llloqe jevgash. Nuk e kuptoj se si dy ambasadore te fuqishem takohen me kete plehre kur ai nuk ka lene gje pa i share te dy. Me sa duket ka interesa te panjohura.

 2. Connexio says:

  Ore po dhe hajdute keto Berishet dhe familje gay.
  Djali Shkelzeni mbulon homoseksualitetin e tij duke dale me Aminen. Mesuar nga e Motra Gita , Shkelzenin e pallos armina me strap-on
  Kurse vete Gita si burre e zhdep Lulin ne dildo.
  Zeni ka lindur me hormone femerore perverse
  Kurse Argita e shentuar pa shije dhe sensualitet, nje burre pa pike lezeti.

 3. nord.al says:

  Dhe cfare pergjigje mori ky sharlatan nga ambasadoret?

 4. Sokol.Milano. says:

  Berushe.Va fa in culo.

 5. alphade says:

  Ne se i nderuari ambasadori LU i SHBA- beson ne shpifjet e kryekriminelit e
  hajnit nr. nje te Shqiperise , Sali Berisha ,eshte naivitet i zoti LU , megjithate
  une besoj se ambasadori LU nuk i beson asfare ketij manipuluesi. Aresyeja
  eshte e thjeshte : Vicidolasit dhe familjes se tij po i mblidhet litari te strumbu-
  llari dhe duke qene ne kete situate te deshperuar sepse po dalin milionat e
  eurove dhe dollareve qe kane ” fluturuar” kushedi ku ,mbase ne vendet ekzo-
  tike te botes se Trete dhe qe faktikisht eshte zbuluar vete CHES-i ,qeperben
  “MAJEN E AiSBERGUT” te vjedheve te Sali Vicidolit dhe djalit te tij Zenit qe keto
  dite eshte thirrur per te deshmuar nga komisioni hetimor i parlamentit . Ne keto
  kushte deshperuese Saliu eshte hedhur ne sulm ku me imagjinaten e semure te
  nje ” makbethi shqiptar ” ,sajon,shpif,intrigon,manipulon, si nje gangster i rendomte
  per mashtruar ata te huaj qe e njohin apo nuk e njohin. Dergon neper bote emisarin
  e tij,Lulushin per te permbys situaten e veshtire ku ndodhet kjo monster .
  Por a do te mundet t’ ja arrije qellimit ? Kurresesi ?! Vetingu do ta ndaje shapin nga
  sheqeri dhe sic thote avokat Ngjela : ” S’ka ku shkon !” Zullumet e tij jane te pafund !!

  1. Budallai says:

   SB thote se nuk njeh asnje shqiptar qe beson se zgjedhjet do te jene te lira. Genjeshter me bisht! Rama! Nuk eshte shqiptar Rama? Ja njeri qe beson se do te arrije t’i beje te lira. Tere ata qe e urrejne Berishen besojne se ky monster do te thote kete marrezi nje vit rresht.

 6. undefined says:

  Po pse or e legen kur ishe ti kishim zgjedhie te ndershme jo , po i merie me dhun o kopil

 7. Donald Lulbasha says:

  Donald Lu Lu eshte I interesuar vertet per drejtesi Shqiptare dhe kjo duket qarte pasi I kreh bithen Sali Kriminelit. Kinezet ishin burra te mire deri kur emigruan ne Amerike. Lu Lu , Arvziu jane edhe keta pjese e asaj mafje qe gjoja po bejne reforme drejtesie ne Albanistan. Donal Lu Lu kurre se kane dashur Edvin Ramen dhe komunistet pa le sa kriminele jane Banda PD.

 8. capi dhia says:

  Kjo … Mehilli po josh Lune?! E si te mos e varte veten me litar Dino.

 9. AVNI RUSTEMI says:

  ME CFARE CILESIE U PRIT NGA AMBASADORI ?

 10. Dorina says:

  vdekte sali Bisha qe shkaterroi keet vend!!!

 11. shqip says:

  I semuri asistohet para nje operacioni. Ne fakt nje qe merret me terapine , e pregatit te semurin mbi pasojat dhe shkaqe te tjera. Me Pak fjale keta ambasdoret Po bejne te njejten gje me te çmendurin e shqupit. Sali as Desada nuk i beson idiotizmat e tua. Amb amerikane nuk do bashkpunonte kurre me ramen e me tahirin. Ky kujton se ka perpara Aldo bumçin apo ate skandalozen, deputeten kamikaze nga mirdita. Dhe te mendosh qe tru boshet e pedes, besojne qe Lu-ja eshte ne nivelin qesharak te shqupisteve, per te besuar nje pervers si sali kafsha.

 12. I drejti says:

  Si ka mundesi qe Z.Lu takon nje kriminel e hajdut ordiner. O Z. Lu ne pa presim me padurim ta shohim prapa hekurave kete plehre te Shqiperise.

 13. Spartaku says:

  A do i kene besuar vertet ambasadoret, keto shpifje te ketij njeriu te lajthitur per lajthitjet e tija? Ambasadoret nuk duheshin te kishin vajtur fare te Saliu, te ky njeri i çmendur,se nga ai do degjosh vetem çmendurira. Saliu do çuar ne spitalin psiqiatrik,te rregulloj mendjen,se ka shkathur fare.Edi Rama po punon kaq mire,sa Berisha me qeverine e tij te korruptuar nuk beri asnje perqind te punes se Edi Rames.Ky eshte tamam rrumpall,dhe po tallen bota me te.

 14. rumpallhana says:

  Obobob rilindasit nje ekstaze. Keni te drejte se ky lideri global skishte bythe ta fuste brenda dhe dihet peshku i madh e ha te voglin. Daleni se do qeshim shume se skeni pare asgje akoma

 15. Kot says:

  Po ik o bole. Ke rregjistrim coe ne prokurori hudhe online se ke dhe fb. Mo na ca trapin kot. Si kalamojte e vegjel 😮 Lu Rama ma mori topin…

 16. Zara says:

  E ka therritur sot qe te anashkaloje deshmine e te birit per CEZ. Asnje gje e vertete seshte ne fjalet e berishes, vetem shashka. Asnje komentues mos i japi pergjigjje ketij qeni te djallezuar.

 17. LORA says:

  Ky lajm merr kuptim vetem nese vizita e Borchardt dhe Lu-se ,ne konakun e dr.krimit, eshte e blere shume shtrenjte,,,,per nje retush ambasadorial, te fundit ,ndaj mortjemadhit brekedhjere.
  Ne te kunderten, eshte shume vetposhteruese per keta burra ambasadore.

 18. ali vlora says:

  Po miro po keta lesh ambasadore c mender m…t kerkojne e fakojne Sali pleren. Nuk jam ns gjendje te spjegoj as z. LU se ckerkon e degjone .kete vrases. Po u tregoj se ambasada amerikane ka dhene strehim politik kriminelit e 21 janarit Agim Llupos. Mos ma diskutoni . Tung.

 19. FREDI says:

  QE AMERIKANET E KANE KULISHIN E TYRE ZDO MEND E KALEM , QE AMERIKANET E DUAN KULISHIN E TYRE DHE KJO DUKET SHESHIT

 20. ruzhdi says:

  Sali Berisha dhe Edi Rama po e marrin neper kemb Shtetin Shqiptar Turp Turp . Populli Shqiptar i duhet nje Alternativ tjeter Politike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *