FOTOT/ “Dora e ngrohtë e partisë…”

Koço Kokëdhima ka zhvilluar dje një takim në Fier, ku ka kujtuar të kaluarën e tij si sekretar Rinie në kohën e komunizmit.

Dhe fjalimin e djeshem, e kishte njësoj si sekretari i ’84-s.

Gjestet e fotot që ka publikuar, po e po, tregojnë atë, sekretarin e “dhembshur”, që do të bëhet kryetar!

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco.jpg","attachment_id":"624613"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco-2.jpg","attachment_id":"624615"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco-1.jpg","attachment_id":"624614"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco-5.jpg","attachment_id":"624618"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco-6.jpg","attachment_id":"624619"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco-7.jpg","attachment_id":"624620"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco-3.jpg","attachment_id":"624616"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco-4.jpg","attachment_id":"624617"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/koco-8.jpg","attachment_id":"624622"}]

10 komente në “FOTOT/ “Dora e ngrohtë e partisë…””

 1. Aksi says:

  Nuk me dalin llogarite… Ajo vajza qe i ka hedhur doren me qafe, ku i ka kembet mor vlla? Beje dhe nje artikull ne kategorine “iluzion optik” o Tema.

  1. Beni says:

   Ka hipur te karrikja e partise …….

  2. Celo Mezani says:

   Eshte e shkurter dhe ka hypur mbi karrige. por meqe karrigia eshte ca e larte ka dale si me e gjata nga te gjithe.

 2. Malo says:

  Une nuk jam anetar i asnje partie qe te kem ndonje interes. Por te themi te drejten burre i zoti eshte ky Kocua. Ka shume bisnese, merret me politike, me media, ka nje familje te konsoliduar etj. rezultate te larte qe e bejne nje kapacitet. Duket se ka edhe deshira te mira. Por te themi te drejten , per mendimin tim, e ka te pamundur te matet politikisht me Edi Ramen. Eshte nje lloj forme sikur nje dyqan i mire te konkurroje me nje supermarket. Sado i mire te jete dyqani eshte i deshtuar ne kete gare.

 3. saniela says:

  Irena ketej perqafohet me ty dhe ketej me Anduelin del per dreka dhe darka.Sa te peshtire jane ata qe ke verdalle,kryeson Irena dhe Jola.Hap syte.

  1. Irena says:

   Ti Saniela e dashur, meqenese me njeh dhe ndjek aktivitetin tim shoqeror e miqesor! Une besoj ne parimet qe zgjedh te ndjek, kjo ska lidhje aspak me miqt e mi! Nese ke dicka personale, se pari mos komento me adresa dhe emra fallco, duke qene se je shume e/i interesuar mund te mi thuash edhe perball.
   Te pershendes Irena.

 4. Bravo Bravissimo says:

  Sa i qeshur bëhet Koqoja mes mishit të bardhë. Na u shtua edhe një Don Kishot tjetër. Lum Shqypnija!

 5. xhelo says:

  Me duket se te mungon edhe Luan Bregasi qe nga oficer kembesorie u be Kryetar i dhomes se tregetise per Tiranen,Oh sa mire e njohin biznesin keta sekretare rinie,biles Kocua pervec hotel Tiranes dhe disa ndermarjeve qe i privatizoi me $800 do akoma edhe Partine,jo keq se Bregasi eshte keshilltar per keshilla(avash avash) private ne Tirane.Edhe Bexhetja duket me ne forme.jepi Koco,deti eshte bere kos.

 6. Stazhieri says:

  Ju tregoj milionin e pare te Kocos.
  Ne fillim te vitit 1978 E. Hoxha beri nje vizite ne Ksamil ku leshoi parullen e famshme “sikur te isha 20 vjec do jetoja ne fshatin socialist”. Nuk e di se ku doli ne fillim nje inisiative mbas kesaj “Te punojme e jetojme pergjithmone ne fshat” e cila u perkrah thuajse nga te gjithe gjimnazet e vendit. Maturantet qe mbaruan ate vit duhet te benin stazhin nje vjecar ne prodhim dhe filluan pune ku munden disa edhe te organizuar. Por ne dhjetor u dha udhezimi qe te gjithe ata qe kishin mare inisiative te dergohen ne Ksamil. Pas shume perpjekjesh ne janar 1979 mblidhen per te punuar maturantet e Sarandes,Delvines,Bilishtit,nje gjimnaz i Fierit dhe nje i Vlores ku ishte dhe Koco. Gjimnazi i Vlores vinte aty pasi kishte nderprere punen per ndertimin e nje rruge ne Fushebardhe te Gjirokastres dhe gjate largimit nuk kishin mundur te mernin pagat e fundit. Ata mblidheshin e diskutonin si tja benin per ne ate fshat nuk kishte asnje lloj mundesie per te shkuar e po te shkoje duhet te harxhoje me shume se sa kishe per te mare. Keshtu dikush hodhi nje propozim te shkoje dikush ti mare te gjitha dhe te gjithe te paguajne shpenzimet e udhetimit. Ky dikush ishte Koco! Ai shkoi thone qe i mori leket dhe kur u kthye tha nuk shkova dot ishte e pamundur! Sipas llogarise qe ata benin ne ate kohe me aq lek mund te blishe nje shtepi private ne Tirane!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *