FOTOT/ Në Gjermani 1100 policë bastisin xhamitë dhe arrestojnë tunizianin terrorist

Policia gjermane vuri në pranga një person nga Tunizia, i cili dyshohet se po planifikonte që të kryente një sulm terrorist, pasi 1100 forca të policisë kryen kontrolle të imtësishme në xhamitë dhe bizneset anembanë vendit.

Një 36 vjeçar u ndalua në Frankfurt, pasi njësitë e antiterrorit bastisën 56 vende të dyshuara.

Tuniziani akuzohet se ka rekrutuar dhe udhëhequr një celulë të ISIS-it me 16 persona, që po planifikonte një sulm terrorist në vend.

Por policia arriti që ta parandalonte shumë shpejt, duke mos u lënë mundësi terroristëve që të përcaktonin objektivat.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/gjermani-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/gjermani-2.jpg","attachment_id":"624689"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/gjermani-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/gjermani-1.jpg","attachment_id":"624688"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/gejrmani-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/gejrmani.jpg","attachment_id":"624687"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/gejrmani-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/gejrmani-3.jpg","attachment_id":"624686"}]

1 komente në “FOTOT/ Në Gjermani 1100 policë bastisin xhamitë dhe arrestojnë tunizianin terrorist”

  1. polik says:

    Te jete efekti trump valle ?duhet ta kishit bere me kohe o debila ,shiko kur te qahet ndonjeri per faktin qe policet gjermane hyne me kepuce ne vendin e” paqes” .Nje dite kane per te gjetur bombe berthamore brenda ketyre xhamive

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *