Meta: Shqipëria ka nevojë për LSI-në, ne zgjidhim problemet nuk i shtojmë

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Ilir Meta mori pjesë në Konventën Zgjedhore të Njësisë 2 në Tiranë. Të pranishëm në këtë takim ishin edhe Sekretari i Përgjithshëm i LSI-s, z. Endrit Braimllari, deputetja e LSI-së, znj. Kejdi Mehmetaj, etj.

Gjatë fjalës së mbajtur në këtë takim z. Meta tha se Tirana dhe gjithë Shqipëria nuk ka shpresë më të madhe për stabilitet, për normalitet, për energji pozitive, për zhvillim, për harmoni, se sa Lëvizja Socialiste për Integrim.

Kryetari i LSI-së u shpreh se shqiptarët e duan me forcë këtë mesazh dhe se vendi ka nevojë për një forcë politike që ka vullnetin t’i zgjidhë problemet e jo t’i shtojë ato, duke qenë gjithmonë e lidhur me njerëzit.

“Shqipëria ka nevojë për një forcë politike që ka vullnetin t’i zgjidhë problemet dhe jo t’i shtojë problemet. Kjo është Lëvizja Socialiste për Integrim. Një forcë politike e cila të jetë gjithmonë e lidhur me njerëzit, të jetë gjithmonë me këmbë në tokë. Sepse kërkesat dhe pritmëritë e qytetarëve janë të mëdha. Sepse qytetarët kanë nevojë për më shumë përfshirje dhe kanë nevojë për një politikë më njerëzore dhe për një politikë më të drejtë”, – deklaroi z. Ilir Meta, teksa ftoi anëtarësinë e LSI-së që këtë mesazh ta reflektojë kudo me sjelljen dhe angazhimin e tyre.

Kryetari i LSI-së theksoi se duhet që solidariteti të nisë së pari nga vetë brenda nesh dhe të rrezatojë kudo në të gjithë anëtarësinë dhe në të gjithë komunitetin ku jetojmë dhe ku punojmë.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Meta: Shqipëria ka nevojë për LSI-në, ne zgjidhim problemet nuk i shtojmë”

 1. berti says:

  O like mjafton vetem leximi i titulli te ketij shkrimi per te te thene ty e lesh e lis tende..ZHDUKU!!!!, nuk na duhesh hic ti dhe hajdutet e tu

 2. .......!!!!!? says:

  Sigurisht qe shqiperia ka nevoje per LSI ,qe te shtosh miliardat ti zoti peshngrites ! Zgjohu popull dhe hiqeni kete njeri nga politika ,,

 3. Dajti USA says:

  Ky kokelopa na hiqet se medemek eshte njeri i qete dhe mendon nate dite per popullin,po shqiptaret e njohin mire qetesine e tij,ata nuk e kan harruar kur hipi mbi banak dhe shkuli telat e mikrofoneve ne kuvendin e Shqiperise.Te mos harrojme dhe nervozizmin e tij ne 21 Janar 2011, ku i quajti protestuesit kokepalar.Ky eshte karakteri i ketij palo burri qe na hiqet me qetesi dhe dashuri.

 4. enter"" says:

  Shko ore pirdhu, hajdut muti.
  Shqiperise I ka rene per barre nje parti e tille langaraqesh.

 5. Hasan says:

  Shqiperia nuk ka fare nevoje per plehera si LSI. Per sa i perket zgjidhjes se problemeve, sigurisht ju i zgjidhni sipas menyres tuaj, si psh vjedhjet per te cilat kjo parti eshte tashme e njohur, 21 Janarin, per te cilin shkak u be LSI, apo reformat ne Arsim e Shendetesi, per te cilat LSI ka qene kunder, sepse i del nga dora nje ryshfet i konsiderueshem, e cfare te themi tjeter,qe LSI nuk e ka bere.
  Largimi i menjhershem e perfundimtar i LSI nga pushteti eshte emergjence kombetare.

 6. Tema WC dhe Mero says:

  Censurim I pacipe I komenteve nga Plehra TEMA

 7. Treviso says:

  Shqiptaret e kane barre mbi korriz LSI-ne. Do thote dikush pse nuk e heqin kete barre? Heqja e kesaje barre eshte si lenja e pejes se duhanit.
  Per lenjen e duhanit kan dalur shume ilaçe qe kan dhene rezultat, ndersa ilaçi per te hequr barren e LSI-se eshte akoma duke u perpunuar.Pasi te kete perfunduar perpunimi do shikojme nese do beje efekt apo jo.

 8. Dorina says:

  Zhdukuni ju plehrat e LSI. LSI kanceri i ketij vendi. Vdekshi dhe u shofte fara juaj. Sqaro popullin ku i ke gjetur leket qe ke veen pasuri, o kokelope?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *