Vangjel Tavo për mediat greke: Mbjellja e kanabisit në Shqipëri, fenomen. Policia po mbështet kriminelët

tavoDeputeti i LSI-së, Vangjel Tavo u shfaq të martën në mbrëmje në edicionin qëndror të lajmeve në stacionin grek TV Star.

Tavo denoncoi, sipas tij, lidhjet e policisë shqiptare me krimin dhe bastisjet në shtëpitë e banorëve të minoritetit në Dropull.

Kronika trajtonte pikërisht këtë shqetësim, grabitjet në shtëpitë e “vorio-epirotëve” (citojmë televizionin) dhe rolin kriminal të policisë, që sipas deputetit të Gjirokastrës, ka lënë mënjanë problemet me të cilat ndeshen banorët e minoritetit, duke u marrë me mbjelljen e kanabisit.

Policia të mos mbështesë  kriminelët, por të merret me problemet e njerëzve, me grabitjet, bastisjet, me vjedhjet.

Mbjellja e kanabisit këtu është kthyer në një fenomen dhe në shumë raste policia ka lidhje me personat që kultivojnë kanabis. Dje i quajta kriminelë”, deklaroi Tavo për TV Star.

http://www.star.gr/ellada/356344/albanoi-kakopoioi-spernoyn-ton-tromo-st…

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Vangjel Tavo për mediat greke: Mbjellja e kanabisit në Shqipëri, fenomen. Policia po mbështet kriminelët”

 1. The Punisher says:

  Ja edhe nje plehre qe paguhet nga taksapaguesit Shqiptare.

 2. aristidh guma e kishte hak parakolpin says:

  ca mund te presesh nga nje njeri qe i ka vene emrin djalit anastas per hirsine e tij janullkurvpedofil pusht qafir mund te jete asnji gje tjeter plere jemenite

   1. Robert says:

    Kendojne kurvickat Greke per Enverin . Gjithmone bithe-lepires ka qene pakica e vogel Greke

 3. Korcar says:

  Cuditem se si e votojne shqiptaret kte cobanin pa piken e hezitimit . Mereni vesh njhere e mire se nuk behet shqiperia me cobene ne krye. Qe nga durresi e deri ne gjirokaster eshte mbushur politika me vangjela edhe cuditemi pastaj pse shkojne punet keq . Kane qe ne kohen e xhaxhit qe kane zaptuar politiken . Mblidhni mendjen o shqiptare.

 4. LORA says:

  Duket shkoqur se deshtimi I telenoveles ,-“Kelmend Balili ,me shume shoke” ,
  paska pervlu jo vetem sumen e tavo-ve por edhe te bashkepuntoreve te tyre greke.
  Bukur.
  Ec perpara Policia e Shtetit ;je ne rrugen e duhur.

 5. Rrushi says:

  Po ki qelbesira pa bith fare, shkon nga eshte sahani per te ngrene.

 6. Agron says:

  Kush e voton kete plehre ?? Pse LSI ”atdhetare” pranon ne listat e veta plehra te tille ? Ilir /koka etj. jane ‘atdhetaret” !!!!

 7. Shi e shkruaj says:

  Njerzit me te neveritshem vetem ne LSI mund ti gjeshe. Kur do te vij ajo dite qe te zhduket kjo cerdhe me zhuzhuj muti.

 8. maximus says:

  po çi duhet ketij jargavelit qe i qahet greqise, ptuuuuuuu race e ndyre, greqia te shofe kreten, qe e ka njesoj si lazarati yne dikur.

 9. undefined says:

  Ore ty tu qifshin ropt gruaja vajza e cte prmban pragu i deres , koker legeni

 10. Giasou Janulatos alvanoarxidoglyftoi says:

  Ky bythqir duhet te futet ne burg për shpifje ! Like floriri duhet te leviz bythen e te mare masa ! Eshte langua i tij qe lepin ne sahanin e gjitonit !

 11. qipro says:

  doli dhe nje plere tjeter qe ha buken shqiptare e bo davane e jemenitevegrek

 12. Una says:

  UA THEM UNE PSE VOTOJME TAVON!
  Ne zonen ku jame une,votojme Tavon sepse eshte i VETMI qe na rregullon ca pune.Mos tu vej mendja per ndonje pune te madhe, psh: Na vendos ca drita,vendos ndonje (qe ploteson kriketet) ne pune shteti,na bie ndonje mjek nje here ne 2-3muaj….e ja keto kerkonim nga PD-ja e PS-ja,,por nuk e cante Karin Njeri.
  E kuptuat?!
  Tani,qe Tavos i ndjen zemra per Grekerit….e kuptushme.
  Po per keta “deputete shqiptar” qe s’ua ndjente zemra per shqiptaret,si t’ua benim?
  Njeriu,i ziu njeri,mundohet,respekton shtetin,respekton ndjenjen paterjotike,po kur nuk ja del dot me….voton interesin!!!

  Kaq.

 13. adi says:

  Po ky deputet i Parlamentit Grek eshe apo Shqiptar??!!…… Plehra qe duhet te ishin pastruar me kohe

 14. albaniafirst says:

  Kur ne Greqi denohen disa djem te rinj qe kryejne sherbimin ushtarak ne ata vend, vetem se realizuan nje foto personale duke bere me duar simbolin e kombit te tyre te origjines, po ne cduhet te bejme me nje individ qe publikisht vjell vrer per shtetin tone ne nje television grek?
  sipas standarteve greke, duhet ta pushkatojme?
  zoti turkobythos, Klimax apo Korcari prej Athine, na thoni se c’duhet te bejme ne me kete palo njeri. Ju cdo te kerkonit te benit, nese nje politikan grek do shprehej keshtu ne televizionin shqiptar per shtetin dhe policine greke?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *