Zeni e mësoi rrugën, tani do ta bëj shpesh e më shpesh!

zeni 1Nga Erjon Braçe

 

Shkëlzen Berisha e mësoi rrugën!

Do ta bej shpesh e me shpesh, per gjithcka ku figuron emri i tij, per cdo ceshtje.

Duhej te thirrej me pare, prej Gerdecit.

Nuk ndodhi, nuk e therriten prokuroret e tij dhe, per shkak te tyre,  nuk e therriten as gjykatesit e tij.

Frika eshte e madhe dhe kjo vlen shume.

Imagjinoni, ai dhe te tjere, kishin frike deri ne fund edhe nga prokuret e gjykatesit e tyre; i emeruan nje me nje qysh prej Gerdecit dhe, perseri kishin frike.

E dini perse?

Sepse faktet per te e per ta, ja bejne muuuu!

Kjo eshte hera e pare qe ulen ne tavoline, ne nisje si deshmitare.

Nuk deshmojne, sepse perballe tyre nuk jane prokuroret e gjykatesit e tyre.

Shkelzen Berisha kerkon ata.

Sepse jane ende ata, reforma ne drejtesi u pengua deri ne germen e fundit, sepse jane ata po vonohet deri ne minuten e fundit.

Ata nuk shpetojne, doreheqjet kane nisur, njeri pas tjetrit, midis tyre jane gjykatesit qe i kane mbrojtur, por edhe gjykatesit qe kane denuar banalisht cilindo qe ka ngritur akuze mbi Berishet.

Nuk shpeton askush pertej tyre, as ai qe ka shkelur ligjin, as ai qe ka ngritur e eshte bere pjese ne biznes te paligjshem, as ai qe permes ketij biznesi ka vrare, ai ai qe ka perdorur pushtetin per te shitur si placke e keqe kete vend, as ai qe ka bere placke prej shitjes se pasurise se ketij vendi.

Nuk amnistohet kerkush!

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Zeni e mësoi rrugën, tani do ta bëj shpesh e më shpesh!”

 1. Niko says:

  Erion e bete balte kete pune
  Pse ju dhame votat juve?
  Pse nuk e shkarkuat president Mehmetin si anti shqiptar ?
  Pse nuk derguat para gjyqit Berishet me soj e sorollop?
  Pse nuk Hapet Gerdecin, 21Janarin e tjera tjera qeshtje skandaloze korruptive?
  Kur sjeni te zot pse si beni thirrje popullit te marre ne dore vete fatet e tij?
  Pse kerkoni perseri vota kur me to sjeni ne gjendje per asgje vec batutave pa kripe?
  Dilni ndershmerisht e kerkoni te falur qe nuk e perligjet besimin e popullit e kerkojini solemnisht popullit te zgjidhi vete hallet e vets.

  1. Toni says:

   Te gjithe nje mut jane se nje bythe i ka nxjerre!

  2. Alban says:

   Mos haro Niko.
   Pse nuk hoqen Visho Ajazin nga ShIK, kur – ka nenshtetesi te huaj – ka qene drejtori I gazidedes dhe e vuri berici.
   Por me mire te votojme edhe nje here per Ramen qe te perfundoje reformen e nisur e pastaj shohim.
   NE ASNJE MENYRE banden berishiane do te jete vrasje e shkaterim total qe asnje ne bote nuk do te na ndihmoje.

 2. Xen brace says:

  Llapaqen mbete o brace ti dhe konet e tjera. Debil burre mbete duke ja marre ne goje miletit

 3. Taras Bulba says:

  O xen ti je koqe se ai ka nja 10 vjet deputet

 4. Erjon Bace says:

  Kone, kone, por jam vertet Erjon Brace pa bole! Nje merak kam se nuk ia vura Likes ne big, atehere kur me shtypte timeshoqe…

 5. ali vlora says:

  Eroni eshte si floriri . Eshte i vetmi qe gjithmone ka folur dhe vetem drejte e pa asnje frike.Por mos harroni Rucfat me kompani qe nuk jane ndjere e bejne krushqi.Erioni eshte i vetem e me nje lule njk vjen pranevera. Mos ofendoni se jemi pak shume pak shqipetare. Tung

 6. timi says:

  Merreni zvarre kete spurdhjak…ky pasi vrau 26 vete ne Gerdec e pasi hodhi ne ere fshtra te tera…vazhdoi megavjedhjet me CEZ-in sikur te mos kishte ndodhur gje…ky do varur nga kembet bashke me babain e tij kriminelin Sali Berisha.

 7. Erioni eshte nder te vetmit deputete qe pa ngurim dhe frike eshte perplasur me berishet dhe zagaret e tyre .Llapaqenet qe shajne me shkrime idioteske vetem kaq dine ,alfabetin dhe te sharen .

 8. Dorina says:

  ne burg qeni, ne burg dhe t’i sekuestrohen te gjitha pasurite

 9. TAHIPI says:

  O niko ziu po para kujt gjykate ti nxjerrin keta zenin berishen dhe kompanine thua?????????? perpeara Fatmira HAJDARIT DHE Arjana FULLANIT ?????? SHKO MER PALLOSH !!!!

  1. LORA says:

   Pikerisht ,nxitimi I niko ziut aty synon,,,,tuj u shit si principial shqup-s.

 10. Shoku " Shpati " says:

  Eri , neser pregatitu me shkrim te na japesh shpjegime para organizates baz te partise ne lidhje me situaten e brendshme . Pregatit nje fletrrufe te mire per nje te shkurter qe i vajti dhe mbeshteti kryeministrin e asaj kohe kur ndodhi shperthimi . Me partishmeri dhe fryme rrevolucionare si te njohem na !

 11. SHKERDHEN-LARASHI says:

  babi shkoi ne komision i biri po ashtu tani e ka radhen mamaja hahahahahaha lirija se edhe ajo ka grabitur fondet

 12. Nje nder gjykatesit e Zenit eshe dhe Artan Zeneli qe eshte kandidat per institucionet e “reja” te drejtesise….

 13. Hp says:

  Sa I shkon roli I analistit ketj MIUSHI

 14. zambi says:

  E therritet per fushate o erjonke. Sa te mbaroje fushata do harrohet.

  Ju jeni meshkuj jo burra.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *