A i është kërkuar Adriatik Llallës, arrestimi i Ilir Metës?

llalla metaKryeprokurori Adriatik Llalla dha një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”.

Ai tha se ambasadorët e rëndësishëm në vend, i kanë kërkuar arrestimin e zyrtarëve të rëndësishëm në vend.

Në zyrën time kanë ardhur dhe kanë kërkuar arrestimin e zyrtarëve të lartë shqiptarë.

Kanë kërkuar arrëstime për ministra, ish-ministra dhe zyrtarëve më të lartë.

Përgjigja ime ishte se unë nuk veproj mbi bazën e kërksave të ambasadorëve, por mbi bazën e provave”, tha Llalla.

“Nëse nuk do te kishin imunitet, këta ambasadorë sot do ishin para përgjegjësisë”, vijoi Llalla.

Ai tha se për këtë ka informuar presidentin e Republikës.

Kam informuar për këto çështje presidentin e Republikës.

Ai ka marrë kontatet me ambasadorët përkatësde që e kanë mohuar”, tha Llalla, por pa përmendur se kë i kanë kërkuar që të arrestojë.

Aludimi i Llallës ishte se i kanë kërkuar arrestimin e një prej Ilir Metës, ose Sali Berishës.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “A i është kërkuar Adriatik Llallës, arrestimi i Ilir Metës?”

 1. Treviso says:

  Socialistet kerkojne te nxjerrin geshtenjat nga zjarri me duar e skuadres se kryekriminelit Berisha.
  Rasti me ifresket eshte rasti i sotem me famozin kryeprokurorin Llala.

 2. Baca-Bajram says:

  Po te kishe pas bythe e t’a beje ate (te arrestoje Salen e Liken) do ishe ber heroi kombtar dhe Lu s’do ta kishte hequr vizen. Ke akoma koh te rivendosesh statusin e e dalesh nga lista e zeze e Shteteve te Bashkuara. Pershendetje nga Bashkefshatari katunar.

 3. sokol g says:

  po ik o llall se sje per ate pune ti.zagari berishes nuk behet dot luan,mosveprimi yt quhet korrupsion e krim i ndeshkueshem

 4. Qytetar says:

  Po pse ore nu ka prova ë?
  Nuk ëshrë prov zhdukja e Remzi Hoxhës?
  Nuk është provë vjedhja në rrugën e kombit ë?
  Nuk është prov Gërdeci ë?
  Nuk është prov vrasjet në bulevard ë?
  Nuk është prov vjedhja në OSHE ë?
  Nuk është prov vjedhja në të gjitha koçensjonet e dhëna ë?
  Po të vazhdoj me prova mund të dhkruaj gjith ditën po skam kohë të merrem me Ty o qorr që sdo ti shofësh provat që të kanë zënë sytë.

 5. tomsojeri says:

  Shikoni o shqiptar cfar behet ! Shikoni or shqiptar te vuajtur ,te dhunuar,te tallur e te shkelur me kemb si banditet ,hajnet e kriminelet e politikes me duar te zhytura deri ne supe ne gjakun ton kan 35 vjet qe ushqehen e pasurohen nga ne ! Kudo ftyra kriminelesh ordiner ne majat me te larta qe i jan turrur tashme ambasadorit Lu, sepse nuk po ju shkon pas avazit ! Kan nxjer dhembet e duan te kafshojn mikun e madh te shqiptareve ,mikun dhe shpetimtarin e kombit ! Shikoni si esht kalbur sistemi qe kerkon te vazhdoj akoma paturpesisht rugen 35 vjecare te tradhtis,degjenerimit e krimit ! Mendoni pra si mund ta pesoj nje shqiptar i thjesht nese guxon te prek kte fole gjarperijsh !
  Z.Ambasador ! Shqiptaret jan me ty dhe qofsh i bekuar per cka po ben per kte popull !E dim, esht e veshtir kjo luft me kte band anti shqiptare me e keqe e ter kohrave dhe po ja arite ktij pastrimi, emri yt do mbetet me germa te arta ne historin e shqiptareve ! Zoti dhe Amerika e madhe te ndihmoft !………

 6. Mirela says:

  Fox:Bilal Shehu kishte bere nje donacion prej 80 mije dollaresh (te Rames) dhe ishte i ftuar nga Obama ne San Francisco me gruan!!Por Shehu paraqitet me Ramen i cili do te behej Kryeminister ne Shqiperi!!Kjo foto i dha Rames mbeshtetje te madhe ne ate kohe!!Shehu u denua me 5 vjet burg e 250 mije dollare gjobe..qe sigurisht do ja paguaje Rama.Cuditerisht kete lajm nuk e gjejme tek Tema

 7. Kot says:

  Ti paske prova per Lu po ka imunitet dhe ske per politikanet Shqiptare?! Kte po thua kaqol?

 8. ..... says:

  PO pse mos i kerkojn arrestimin e berishes dhe lulzim bashes kta i kan dosjet mal , ne nje vend tjeter me çfar kan ber do tja hidhnin çelsat ne det.

 9. loreta says:

  I kane kerkuar Llalles ambasadoret arrestimin e zyrtareve te larte dhe ky arreston vetem mbi bazen e provave, e kuptoni! Mbi bazen e provave. Ky s’kishte asnje prove per shembull per Sali Berishen, mos te flasim per ndonje tjeter. E kuptoni qe nuk i dilte asnje shenje prove per Sali Berishen? Dhe duhet ta besoni se duhet te kishe syte te plasur, veshet te prere e shurdher dhe gojen te mbyllur me mut qe te mos nxirrje dot provat per Sali Berishen, kur ulurin shqiptari se s’gjen dot kockat e babait, se i moren token e ja dhane grekut, kur e hodhi gjithe vendin ne lufte, kur pushtonte me tanke kryeministrine e radiotelevizionin, kur vriste duke i hedh ne ere njerezit, kur vriste me urdher ne bulevard….Keto nuk jane prova per Llallen, por jane lodra kokamshefti. PIka atyre qe mendojne keshtu, mortja qe si ha ata qe e mbeshtesin dhe kanceri acut ketyre bastardeve kriminele.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *