Berisha akuzon zëdhënësen e FSHF-së për trafik kokaine

berishaSali Berisha, në morinë e tij të akuzave, ka përmendur edhe emrin e zëdhënëses së FSHF-së, Jona Dervishi.

Sipas tij, ajo është e përfshirë në trafik kokaine, së bashku me vëllain e kryeministrit Edi Rama.

Berisha madje thotë se Prokuroria ka sekuestruar makinën me të cilën ata bënin trafik.

Edi Rama ka një vëlla, Olsi Rama, qytetar shqiptar e amerikan.

Kkur denoncova se u kthye për afera e trafiqe, asnjë prej jush nuk i besoi, por e vërteta është kjo.

Olsi Rama, këtu kam me data me foto e cdo gjë të Olsi Ramës, por me cfarë thoni ju, me makinën e kreut të grupit të kokainës, së bashku me një ndrikull që punon diku në Federatën Shqiptare të Futbollit, një Jona, Jona, a si quhet.

Kjo makinë është gjetur nga prokuroria e shtetit si e përshtatur me vende të fshehta për transport kokainë.

Kush të dojë i ka këtu të gjitha hyrjet e daljet e vëllait të kryeministrit, ndeikullës Dervishi dhe makinës së drogës të Genti Gjonajt”, tha Berisha.

Ai e ka përmendur edhe herë tjetër emrin e zëdhënëses së FSHF-së në Kuvend.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Berisha akuzon zëdhënësen e FSHF-së për trafik kokaine”

  1. Fatoni says:

    Xeni eshte ai qe po pallohet nga nje Gjakovar me emrin Hisamedin.
    Hisamedinit , Xeni I ka dhene nje apartment ne te njejtin pallat ku banon dhe vete.
    Hisamedini nuk puno asgjekundi dhe mbahet nga Xeni me para vetem per seks.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *