Donald, valoja drurit, se “të paprekshmit” në këtë vend kane filluar të të shohin dhe në ëndërr….

artan hoxhaNga Artan Hoxha

Tashme duket qarte se Donald Lu eshte ambasadori amerikan qe ka bere me shume armiq ne kete vend se askush tjeter.

Sepse si askush tjeter, jo thjeshte ka thene ato qe s’guxon njeri tua plas ne surrat baballareve te kombit tone, por ua ka futur kembet ne nje kepuce dhe i ka lene si legen te dera ambasades…

Donald Lu eshte ambasadori dhe perfaqesuesi me i larte i Amerikes ne vendin tim…

E mbeshtes ambasadorin Lu dhe veprimin e tij kunder kryeprokurorit me te paafte dhe me te kapur nga politika, sepse Donald Lu eshte syri, veshi dhe zeri zyrtar i Amerikes ne kete vend, ….

Dhe une besoj te Shtetet e Bashkuara te Amerikes me shume se cdo president me musteqe apo pa musteqe, se cdo kryetar kuvendi i shendoshe apo i dobet qofte ai, se cdo kryeminister apo ish-kryeminister i gjate ai shkurter qofte ai…

Lu, valoja drurit, se “te paprekshmit” ne kete vend kane filluar te te shohin dhe ne enderr….

REMOTE_ADDR:[]

42 komente në “Donald, valoja drurit, se “të paprekshmit” në këtë vend kane filluar të të shohin dhe në ëndërr….”

 1. €piriiiiii says:

  Hahaha jo vetem tua Valoje, por me 1 hu ne byth ti ngrej ne xhiro kurvat e pist.

 2. Kris says:

  Te lumte Artan! Vetem Z.Lu dhe Amerika mund te vendosin zbatimin e ligjit ne Shqiperi! Ju lutem Z. Ambasador Lu keni aprovimin e te gjithe Shqiptareve.

 3. kombi says:

  Llalla eshte nje prokuror i korruptuar deri ne palce . Faktet qe disponon Ambasadori Amerikan , do ta detyronin normalisht te mbyllte gojen ,por ndodhi e kunderta ,Llalla mwa u terbua deri ne akuza bajate per perfaqsuesin e Ameerikes dhe jo te Sorrosit .
  Llallen e meson Berisha , se gjoja ne ballkan na paska fillguar nje lufte kundra Sorrosit dhe hajde te sulmojme Ambasadorin . Llalla dhe Berisha do te zhgenjehen shume shpejt . DONALD LU NUK ESHTE I DERGUARI PRIVAT SORROS , POR I AMERIKES . PERSERI SHUME SHPEJT DO TI NGRIJE GEZIMI NE BUZE.
  NUK MUND TE LUFTOJNE KETO BAJGA ME NDERKOMBETARET ,PER SARAJET E TYRE .
  FUNDI DO TI VIJ SHUME SHPEJT , KY ESHTE VETEM FILLIMI.

 4. Arusha says:

  Jepi gaz z Lu se vetem Ju dhe vendi qe Ju perfaqesoni mund ta bej Shqiperine

 5. Qytetar says:

  Bjeru kokës Lu se po na le në dorë të Llallës e të atyre që kanë vrarë e vjedhur këtë vënd na mori lumi.

 6. Besoj says:

  Shume i sakte artikulli brilliant I Artan Hoxhes. Ju lumte. Keshtu i do mushka drute…..

 7. Shoku " Shpati " says:

  Artan gjej edhe nje dru me gunga per kryeprokurorin e Fierit ! Eshte zotni bur …

 8. luani says:

  je djale i mencur,mprihe edhe me lapsin, te uroj shendet e mbaresi per te miren tende dhe popullit tone te pervuajtur.

 9. Scorpions says:

  Tano, je me.I besueshmi nga te gjithe kur komenton. Nese ky Luja e con deri ne fund misionin qe ka marre persiper shqiptaret do t’i jene mirenjohes perjetesisht!

 10. Dorina says:

  O Zot, kur do vije ajo dite qe t’i shohim keta zagare qe te” hiqen zvare”. T’u merret pasuria dhe te futen ne burg. Qente e ndyre! hajdutet e poshter me Like Floririn ne krye.

 11. Landi says:

  Sorrosi artan….trump e di kush te financon! Lu shpejt do jete ne hic! Shiko kolegun e tij ne maqedoni…

  1. feniks says:

   O Landi!
   T’i rruash bythen zotit LU,se po te ishte per krahasime Sali Berisha duhet te ishte varur ne litar si Sadam Huseini apo pushkatuar ne mes te sheshit si Gedafi!
   Poshte armiqte e Shqiperise!
   Kemi 26 vjet qe e ropet kete popull ne emer tre demokracise!
   Lulurin Berisha per fuqite e SOVRANIT POPULL ,por ketij populli i ka futur thiken ne palce!

  2. Futja kot says:

   Shko ne shpellat e Viçidolit dhe rri qaf per qafe me Sali kriminelin. Atje e ke vendin ti more trap qe spaske kuptuar gje nga jeta.

 12. Turi says:

  Bravo Artan. Ne burge te ven te gjithe legenat

 13. Spartaku says:

  Te lumte zoti Artan!
  Zoti Lu eshte i vtemi qe ka bere detyren si diplomat i madh i SHBA-es.Adriatik Llalles dhe Sali Berishes po i dridhet toka nen kembe.Keta duan vetet druruin jo vetem kurrizit por tua futesh ne bythe siç bente Sulltani i turqis njehere e nje kohe.

  1. sadiu says:

   Bravo ambasadori LU,

   keshtu i do mushka drute.

   Pale flasinedhe ne emrin e popullit, pasi kane 25-vjet qe po i bejne nenen.

   Rroft Amerika,
   e vetmja qe mbron lirite dhe demokracine.

 14. Kanina says:

  E ndjek me vemendje situaten ne Atdhe dhe kam bindjen se Ambasadori Lu eshte personi qe ka bere me shume per Shqiperine ne keto 25 vjet pas rrezimit te komunizmit. Ambasadori Lu eshte jo vetem perfaqesuesi diplomatik i SHBA-së në Shqiperi, por edhe perfaqesuesi i vetem i gjithë shqipareve që e duan vendin e tyre. Une nuk e di se kush paska frike nga “presioni” amerikan perveç krimineleve, nje pjese te klases tonë politike dhe zyrtareve të korruptuar që për fat të keq i kanë zënë frymën Atdheut dhe i kanë detyruar shqiptaret të kthehen në endacakë udhëve të Europes- si popull i pa Atdhe. Unë kam vetem mirënjohje për Amasadotrin e nderuar D.Lu.

 15. Llesh says:

  Lu eshte e vetmja Shprese sot!
  Dhente Zoti e vazhdofte ne kete rruge.
  Keta tanet, shumica, jane rrugecer politik e ordinere.

 16. NjeQytetarOptimist says:

  Dru Donald se jane mafjoza kokat e ketyre institucjoneve.. Fillo trego listat e zeza ti shohin shqiptaret keta BANDITE qe e kane rrjepur Shqiperine dhe mbajne peng shqiptaret dhe drejtesine.. Vetem KERBACI I ben derman ketyre HORRAVE..

  Fusnote: Sa me shume te rezistoni O HORRA, aq me hapur del LLUMI NE TE CILIN JENI ZHYTUR.. VAZHDONI…

 17. petja mali says:

  bravo amerikes per njerezit qe zgjedh ne diplomaci ,me ne fund po i tregon vendin maskarenjeve qe moren ne qafe kete popull

 18. Enid Zoto says:

  Hurrrrrrin dhe Helllllllllin me te Gjatit gjer tek me i Shkurtri! LOVE U uncle SAM (uncle LU)!

 19. MeleqAgaci says:

  Po te kish bole Luja ja kish valuar me kohe Llalle lalucit, por Lulu kinezi dhe ato dy lajthi qe kish ne vend te boleve ja ka Sorrosi tek tespijet; mgjth nje lajm i mire eshte se Luluja ka gjasa te filloje pune ne kryeministri tek departamenti i orizit (mqs flet shqip dhe di te gatuaje sultjash dhe kabuni)

 20. undefined says:

  Te largohen ter plerat nga postet qe kan mbajtur prej vitesh

 21. Atirana says:

  Ambasadori I SHBA ne vendin ton do te mbahet mend si nje nga njerzit me me emer per ate komb prandaj mos u Nadal zoti Lu se ke nje popull te rete me vehte kunder te gjithe atyre pinjollave te politikes shqiptare jepu ate qe meritojne edhe asaj ze dhe ded sot qe foli kunder jush dhe politikes Amerikane zhduku nga faqa e dheut te gjithe fliqesirat e kombit te pergezojne gjithe shqiptaret si Brenda dhe jashte kudo ne bote qe ndodhen ke mbeshteje dhe grushtin e forte per ata nga te gjithe

 22. neseba says:

  Artan, je i paparë.Donald, jepi…!

 23. orli says:

  Z.Lu! Te gjithe ata shqipetar qe e duan atdheun dhe Ameriken jane me ty, mos i kurse hajdutet qe diten rrahin shuplaka per Ameriken e dite e nate punojne per armiqte e kombit por ti i degjenerove i detyrove te dalin hapur e te tregojne fytyren e vertete.

 24. ali vlora says:

  Rrofte z.Lu ! Rrofte Amerika.

 25. atdhetari says:

  Poshte armiqte e Shqiperise,njerez te degjeneruar e hajdute,vemje te peshtira,nese prokurori nuk gjen dot prova te jape doreheqje,dhe jo tevazhdoje si hipokrit,familjen e con ne Amerike rrogen e mer , dhe flet sikur ky popull ha bar, kjo kohe ka ikur kush nuk e ben detyren te largohet, Ambasadorit Lu duhet te pershendetet per kontributin qe po jep qe Shqiperia te shpetoje nga Canceri qe e ka zene.

 26. Kamberi says:

  Rroft Luja uuuuurraaaaaaa e ta lumsha o Lu

 27. JKB says:

  Vazhdoni Zoti Lu. I gjithe populli shqipter eshte me Ju.

 28. Mali says:

  Me vjen keq ,por Ai eshte ambasdori qe ka bere me shume miq ne SHQIPERI

 29. Nestor says:

  Mos harro kryebanditin e ketij vendi,Edvin Ramen.

 30. ALPHA-DE says:

  Tash zoti Artan Hoxha i ke rene pikes ! Ka ardhur dita ,le te dridhen horrat,
  duke filluar nga SaliVicidoli : hajn , vrases, gjakatar,delenxhi ,genjehtar , mash-
  trues, mafio ……! E gjithe banda e Vicidoltbduhet zhdukur pa nam e pa nishan!
  Cfare fatkeqesish i kane shkaktuar ketij populli nje tufe horrash te tipit Muli
  Paloqa,Halimi, Bumci ,Bylyku,ky njeri i neveritshem, etj.etj. te gjithe pa perjash-
  tim jane hedhur ne bunkerizimin e bandes familjare te dushmanit te vicidolit !!!!
  t

 31. Tabaku says:

  Mbase ua leron nenen trump dhe lu se na nxite jeten mor hiena te pa ngopura..mallkuar qofshi o qelbesira..njeri me maskara se tjetri!!

 32. Demokrati i vertete says:

  I nderuar Artan, dakort me sa thua por je i lutur te pranosh dy korigjime: e para, Ambasadori nuk ka me shume armiq ne kete vend, por ka me shume miq, bile mund te themi 95% te shqiptareve, sepse po tregon se e do vertet popullin shqiptar dhe Shqiperine, prandaj lufton qe ta shpetoje nga armiqte, qe jane pjelle e ketij populli, por qe kane huazuar zakonet e te huajve, qe urrehen. e dytra, ate fjalen baballaret e kombit, duhet ta futesh ne thojza, se asnji prej tyre deri tani nuk eshte sjellur si baba i kombit, por si pervers i tij. Shpresojme disi te Edi, por ka perpara keta “Baballaret pervers”, prandaj shqiptaret me 18 qershor te mendohen mire para kutise. Eshte drejta jone qe te ndikojme ne fitoren e drejtesise. Keto mendime kisha, te tjerat dakort,. Komente ka shume, por besoj se do te kesh rastin ta lexosh edhe kete koment. tungjatjeta.
  Demokrati i verete

 33. Mallakastra says:

  Artan bravo per shkrimin se keta ditezinjte ne mbrem filluan te hidhnin akuzat me te ndyra kunder ambasadorit Donald Lu. Te vesh ne dyshim dhe te akuzosh nje ambasador Amerikan per problemet personale dhe aqe me teper i kapur nga Saliu dhe nga Meta dhe siç doli hapur kundra Rames e pakta qe duhet te kerkoj mazhoranca eshte ti kerkoj doreheqjen kryeprokurorit ne te kundert te folloj proçedurat per shkarkim. Ne se nuk e mbeshtet Meta ateher duket hapur qe nga i mere udhezimet Llalla.

 34. alphade says:

  Z. ” Demokrat i vertete” , zoti A. Hoxha duhet te korigjoje ate
  frazen” shume armiq” , perkundrazi , jo nje here kam permen-
  ne komentet e mia faktin se Ambasadori Lu dhe Ambasadorja
  Vllahutin kane simpatine e admirimin e 95 perqind te shqiptareve ..

 35. ari says:

  te presesh prej nje qeni sorrosian siq jan rama,meta,lu te bej shqiperin e me gazekar si mero e ky artani eshte si te bjen ne shtrat me gjithqfare shejtani.po a nuk jan frroku,ndoka,bushi,doshi,prenga qe votojn per drejtsi.si ka mundsi.a nuk jan policet e tahirit qe mbjellin kanabis,balilin nuk e kapin por qihen ne te tijin shtratin.

 36. Ilia says:

  Rrofte Amerika. Aleati yne me i madh strategjik.

  Faleminderit z. Ambasador

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *