Tensionet në koalicion, Meta: Urrejtje e papranueshme! LSI ka durim e nerva të çelikta!

ilir-meta-ne-kuvend-1-tetor-2015_1486036861-9160230Në mesin e tensioneve politike të krijuara edhe brenda koalicionit qeveritar, ajo që favorizon Lëvizjen Socialiste për Integrim – sipas kryetarit Ilir Meta – është fakti se kjo forcë politike ka një durim strategji, “nerva të çelikta” – siç ai u shpreh.

Gjatë fjalës që mbajti në Konventën Zgjedhore të Njësisë 1 në Tiranë, Meta tha se  LSI ka qëllime strategjike për zhvillimin dhe stabilitetit të vendit dhe për të modernizimin e tij

“Pas 26 vjetësh gjithë kjo urrejtje është një gjë e papranueshme. Është një konflikt aq artificial që vjen nga lart, që nuk vjen nga qytetarët. Shoqëria e cila kërkon ekuilibër, e cila kërkon zgjidhje të problemeve e jo konflikte.

LSI është për njerëzit, qëndron për njerëzit, për punësimin e tyre, për përfshirjen e tyre, është për bashkëpunim me ta”, u shpreh kreu i LSI-së, Ilir Meta.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Tensionet në koalicion, Meta: Urrejtje e papranueshme! LSI ka durim e nerva të çelikta!”

 1. Erions says:

  ja foli dhe boksieri qe i eshte mbushur mendja qe eshte politikan!!!!! per te ruajtur pozitat parate dhe jeten e luksit natyrisht qe u duhen nerva celiku; nje kaste qe tallin menderen me ate popull qe fle gjume, jetojne ne vila dhe ne parajse lluksi dhe kane gjetur ameriken ne ate vend dhe popull qe eshte mesuar te drejtohet dhe te shtypet nga dy tre njerez …mire tha nje plak ne duhet te ishim per Mbreteri e dinim qe do benim te pasur mbretin qe ishte nje dhe kaq por tani jane bere shume mbreter dhe qe s’levizin nga vendi

 2. Fredi FR says:

  BAJGA! Edhe i krijon vete tensionet edhe ben si engjell,HAJDUTI.

 3. Toni says:

  Po shqiptaret cfar nervash kane qe te durojne ty hajdut me bllok, me ze dhe figure, qe na ben dhe qelibarin tani. Te gjithe politikanet vjedhin po ti je i vetmi qe je kap si miu ne cark.

 4. Labi says:

  O like urejtja buron tek blloku i familjes jeni familje deputetesh si asnje tjeter apo monika ka grupin e gjakut te ralle 0 negativ ptuuuuuuu o injorante

 5. Demokrati i vertete says:

  Ka shume diferenca mes kryetarit te LSI-se dhe tre kater kokrrave qe jane pjese drejtuesve kryesore te asaj partie. Nese vertet kryetari shpreh strategjine e vertete te asaj partie, ka ardhur koha qe ta tregoje me vepra, kjo per te mos lene dyshime ne zbatimin e strategjise, pra, duhen shkarkuar dretuesit Vasili dhe Gjosha, te cilet haptazi jane shprehur kunder Vettingut. Ne te kundert kryetari flet ndryshe e vepron ndryshe, ashtu si dhe ne rastin e mbrotjes se prokurorit pak dite me pare. Deri tani nga parcelat e LSI-se kuptohet qarte se ajo parti, eshte per shtyrje te vettingut, ndofta pret te veproje mbas zgjedhjeve. Eshte parti me strategji integrimin, por po pengon vettingut me keto fuigura qe jane ne krye te integrimit. Integrimin nuk e ben dot vetem qendrim pozityiv qe mundohet te na e shfaqe kryetari i partise, por duhen unifikuar qendrimet. Habi!!!, jo çudi. Mire eshte te publikohet ky koment, sepse i vlen shume politikes shqiptare. Demokrati i vertete.

 6. mmm says:

  Jo mor burr, tani ke filluar te genjesh veten, sepse te doli kallaji …Qetesia & Dashuri = Harbuteri …do ta shohim qetesine tende kur te mnarresh detyren e presidentit …!

 7. Kris says:

  Fatkeqesia shqiptare :Meta -Berisha! Te dy “engjej” hajdute dhe vrases mafioze! Ka ardhur koha qe te dy te japin llogari per krimet qe kane bere dhe vazhdojne te bejne!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *