Zyrtare/ Vasili emërohet në vend të Manjanit, Monika Kryemadhi voton kundër

monaKuvendi i Shqipërisë, ashtu siç pritej, ka kaluar zyrtarisht ndryshimin në qeveri, me miratimin e shkarkimit të Ylli Manjanit dhe emërimin e Petrit Vasilit si Ministër i ri i Drejtësisë.

Në përfundim të seancës së sotme plenare, Kuvendi miratoi me 73 vota pro shkarkimin e Ylli Manjanit si dhe 3 vota kundër.

Një detaj i rëndësishëm është vota kundër e Monika Kryemadhit, bashkëshortes së kreut të LSI Ilir Meta, sa i përket vendimit për shkarkimin e Manjanit.

Ndërkohë është votuar me 76 vota pro, emërimi i Petrit Vasilit, si Ministër Drejtësie. Sakaq, për shkak të emërimit në kabinetin qeveritar, u miratua edhe emërimi i Nënkryetarit të LSI Luan Rama në Komisionision për Reformën Zgjedhore, vend që deri më tani e kishte mbajtur Vasili.

Opozita nuk mori pjesë në votim, pasi kishte braktisur seancën përpara se të niste votimi i rendit të ditës.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Zyrtare/ Vasili emërohet në vend të Manjanit, Monika Kryemadhi voton kundër”

 1. Arben Patoku says:

  Monika Kokmadhja dhe Elona Guri, 5,000 Euro per nje vend pune.

 2. harillaqi says:

  Na plasi neve se braktisi pd-ke kuvendin.

 3. Dani says:

  Monika votoi kunder?????pse ajo eshte deputete?

 4. A kane arsim te mesem deputet e shqiperise.? says:

  HAHAHA, kanceri LSI dhe kucedra

 5. lsi says:

  Ti jo kunder te votosh (diversionet e juaja si cift nuk pijne uje me), por dhe te ndash burrin, ke marre fund. A fleni gjume naten ju te dy? Se me aq mallkime qe rendojne mbi ju, eshte vetem ceshtje kohe….
  Se lexova lart per linesin tend ditor. Zbatuese dhe lecke bythe. Plot te keqia ka bere dhe ajo.

 6. Lennard says:

  Po Ti moj Xhade do lecka si Manjani ,Ti nuk i afrohesh as tek maja e kembes Petrit Vasilit..Ti nuk e ke qejf se te Eklipson Prania e Tij.Qenia e tij ne rradhet e LSI e nderon kete Parti-KANCER me qenese jeni Ju bashke me Like Floririn qe kuterboni Korrupsion ,Droge,Kontrabande,Grabitje Tenderash dhe Kurveri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *