A është kjo arsyeja, përse Lefter Koka shpërtheu ndaj policisë?

kokaPak ditë më parë, ministri Lefter Koka shpërtheu ndaj Policisë së Shtetit, duke thënë se ajo po përgatitet të vjedhë zgjedhjet.

Deklarata e tij shkaktoi shumë polemika, por duket se Koka ka një pakënaqësi personale ndaj policisë.

Kjo, pasi sipas gazetarit Artan Hoxha, policia ka ndaluar një muaj më parë makinën e tij, ku ndodhej bashkëshortja e ministrit Koka.

Kam një rast që nuk është publikuar në media, por që ka qenë një incident që edhe në mbledhjet e Këshillit të Ministrave është përmendur.

Unë nuk e di nëse ka qenë skuadra e operacioneve speciale apo kanë qenë forcat e ndërhyrjes së shpejtë, por kanë shoqëruar truprojën e ministrit të Mjedisit Lefter Koka.

Në makinë ka qenë edhe bashkëshortja e tij. Ndërkohë që shoferi është punonjës i Gardës, ka pasur dokumentacion, ka pasur leje arme dhe leje qarkullimi.

Ka qenë edhe një përfaqësues juridik i biznesit që ka zoti Koka.

Kjo histori ka përfunduar me shoqërim në polici. Fakti që u shoqëruar në polici dhe është ndërhyrë me maska…i kanë thënë për një verifikim dhe më pas e kanë lënë të lirë.

Kjo histori ka krijuar problem dhe prandaj është përmendur Këshilli i Ministrave dhe zoti Koka është ankuar “pse duhet të ma bëni këtë gjë?”

Zoti Tahiri ka thënë se “është një keqkuptim dhe unë mesa kam komunikuar me drejtorin e Policisë më ka thënë që kjo është një keqkuptim”.

Kjo nuk është kapërdirë kaq lehtë.

Me sa di unë në atë mbledhje ka folur edhe ish ministri Manjani i cili ka thënë që këto janë metoda për të na krijuar probleme sepse policia nuk mund të ndërhyjë te makinat dhe gratë tona.

Po ta lidhësh pastaj me porosinë që ka dhënë Petrit Vasili që “kini kujdes se policia mund të na vendosë nëpër makina lëndë narkotike…”.

Policia ka pasur informacion që një makinë deputeti është përdorur për të tilla gjëra”, tha Hoxha në emisionin “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...