Ilir Meta flet për përplasjen me Donald Lu: Adriatik Llalla ka zbatuar ligjin

Kryeparlamentari Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp, për të folur mbi përplasjen e kryeprokurorit Adriatik Llalla me ambasadorin Donald Lu.

Meta ka thënë se, lidhur me kandidaturat e Prokurorisë për Komisionin e Emërimeve të Drejtësisë, ato kanë qenë më të mirat, pasi ishin të vetmet që plotësonin kriteret.

Ai tha se Prokuroria dhe Adriatik Llalla kanë zbatuar ligjin në mënyrë korrekte për këto emërime.

Ndryshe nga pretendimet e ambasadorit amerikan, se Prokuroria e Përgjithshme ka kryerj shkelje duke përcjellë vetëm 3 kandidatë nga 9 që duheshin, Meta ka theksuar se, pasi është konsultuar me dokumentet e ofruara nga prokuroria me kërkesë të tij, ka konstatuar vetëm 3 nga kandidaturat e paraqitura plotësonin kriteret për të marrë pjesë në short, i cili, siç tha ai, u krye në mënyrë transparente.

Nga kandidaturat plotësonin kriteret vetëm 1 nga propozimet e Prokurorisë së Përgjithshme dhe vetëm 2 nga propozimet e prokurorive të apelit në qarqe. Nuk ka patur asnjë prokuror tjetër që të kishte mbaruar shkollën e Magjistraturës. Prokuroria e Përgjithshme rezulton se ka zbatuar në mënyrë korrekte e transparente Kushtetutën dhe ligjin për organet e qeverisjes së sistemit të drejtësisë, miratuar nga Kuvendi dhe hartuar me asistencën e BE dhe SHBA”, ka deklaruar Meta.

Në vijim të qëndrimit të tij, Meta ka theksuar se, në përfundim të procesit të përzgjedhjes asnjë prokuror nuk është ankuar as në Prokurorinë e Përgjithshme, as në Kuvend dhe as publikisht.

Deklarata e Metës:

Nisur nga deklaratat e bëra dje nga ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu për prokurorin e përgjithshëm Adriatik Llalla në lidhje me listën e kandidatëve të përcjellë për tu përfshirë në shortin e KED-sit, me kërkesën time, sekretari i përgjithshëm i Kuvendit ka kërkuar sqarime shtesë për plotësimin e kritereve e kushteve ligjore për këta kandidatë.

Në përgjigje të kësaj shkrese, Prokurori i Përgjithshëm ka kthyer përgjigje zyrtare në datën 3 shkurt 2017. Sipas deklarimeve të djeshme të ambasadorit Lu prokuroria ka dhunuar frymën e kushtetutës duke sjellë 3 kandidatë për tre pozicionet. Gjithashtu Lu është shprehur se Prokuroria e Përgjithshme i zgjodhi vetë 3 anëtarët duke zgjedhur vetëm 3 emra.

Sqarojmë se kushtetuta në pikën 3 përcakton se KED-si përbëhet nga 9 anëtarë.

Në pikën dy të këtij neni përcaktohet se kandidatët që nuk plotësojnë kushtet, përjashtohen nga shorti. Sipas shkresës së datës 19 janar 2017 dhe shkresën e datës 3 shkurt 2017, rezulton se kandidatët e përcjellë plotësojnë kriteret e kushtet në mënyrë të plotë siç ka vendosur kuvendi për ligjin e “Organeve të Drejtësisë” të asistuar edhe nga partnerët ndërkombëtar.

Për këto vende plotësojnë kushtet vetëm 2 prokurorë.

Sipas shkresës së sotme të Prokurorisë së Përgjithshme, në prokurorinë e Përgjithshme nuk ka pasur asnjë prokuror tjetër që të kishte mbaruar Magjistraturën. Si edhe në prokurori të Apeleve nuk ka pasur asnjë prokuror që të plotësonte kriterin e mësipërm. Në këtë shkresë specifikohet se nuk ka pasur asnjë rast të uljes në detyrë të prokurorëve që kanë mbaruar Magjistraturën.

Bazuar në këtë informacion rezulton se Prokuroria e Përgjithshme ka zbatuar Kushtetutën. Asnjë prokuror nuk është ankuar as në Prokurorinë e Përgjithshme dhe as në Kuvend, apo publikisht lidhur me listën e kandidatëve të përcjellë nga ky institucion në Kuvend për shortin.

REMOTE_ADDR:[]

48 komente në “Ilir Meta flet për përplasjen me Donald Lu: Adriatik Llalla ka zbatuar ligjin”

 1. Qytetar says:

  Kështu vazhdo se pas qafe e ke dhe Ti.

  1. komunisti says:

   Miza ke “META” vete.

  2. qeverite mafloze nga PD te PS e LSI says:

   shih shih si shajne njoni tjatrin kamunistat e djallit dhe te rilindjes se qelbsinave.

 2. lulashi says:

  Dridhe Like floriri dridhe se edhe ti ne tave je.

 3. Daniel says:

  Perfundimisht Meta del ne krah te kryeprokurorit ashtu siç pritej.

  1. Vunoi says:

   Perfundimisht M… po leshon ere

 4. Tajari says:

  Pershendetje Z.Ilir,TI MERITON TE QUHESH ILIR SHIT.

 5. Toni says:

  Fuck you Meta! What a fuck man! Godfather with Sasha cat and try to protect your the one and only evil guy ever. I propose to take away his visa for United States.

 6. butrinti says:

  I nderuar Mero ! E nderuar Gazeta tema E moret vesh Ku ndodhet “MIZA” shte likja qe sa shume e do reformen me tere LSI Eshte ai i videos me ze dhe Figuree mbani mend -mo. Dridhe like. E pra fajin e ka Lu dhe Amerika T’i nxjerrim jashte trojeve shqiptare . Ju kujtohet puna e hajdutit dhe lopes Gje e bukkur . Hajde reforme hajde

 7. Arben Patoku says:

  Ilir plehra. Ligjin do ta zbatoje prokurori i ri ndaj Elona Gurit!

 8. andromeda says:

  Kuptohet që ky është po aq i inkriminuar sa dhe Berisha. Fundja, për 8 vjet bashkëqeverisje e kanë gatuar çorbën bashkarisht. Tani kuptohet qartaz përse respekti i madh për doktorrin dhe fjalimet e tij pa fund në foltoren e parlamentit. Tani kuptohet qartaz përse Meta gllabëroi portofolin e drejtësisë në qeverinë Rama. Duken veprime të koordinuara me qëllimin final të kenë rreth vetes një mburojë të fortë për të fshehur bëmat e tyre abuzive gjatë bashkëqeverisjes. Nëse nuk futen në burg këta do të bashkohen sërisht për ta çuar deri në fund shkatërrimin e vendit.

 9. Kris says:

  Ja kush eshte mafiozi Shqiptar! Ilir Meta! Nuk e kuptoj ,se si Likja merr persiper te gjykoje nje ligj, pa qene jurist! Me cfare te drejte?! Ja kush qendron prapa llalles dhe mafias shqiptare! Buratini” Like Floriri! Po vjen fundi Like!

 10. boom says:

  O Like ke kohe qe je ne anen e shejtanit. Llalla,Nishani dhe Visho Ajazi jane dhurata jote per popullin. Sic e sheh dhe vete edhe atyre po ju vjen fundi ashtu sic do te vije dhe fundi yt.

 11. Sufi says:

  Do tvi dita ne ty mos ki gajle

 12. skrapalliu says:

  kjo eshte fytyra e vertete e ilir metes. njeriu qe i trembet me shume reformes.

 13. PLAKU says:

  Nuk mund te presesh tjeter gje.
  Ky ishte ai qe tha per 21 Janarin “kokepalaret” si mund te flase ndryshe njeriu qe arriti ne majat e shtetit Shqiptar kur shume dyshime jane artikuluar per te ,duke filluar nga Blloku i shenimeve ,Floriri .21 Janari koalicionet e shpelara te tij dhe te atyre qe i qepen mbas per ndonje kocke

 14. TANI says:

  Padrino foli.Nuk ka mafioz me te madh ne historine e Shqiperise se Ilir Meta.

 15. NjeQytetarOptimist says:

  Del shume qarte c’fare po ndodh. Tani Floriri flet ne emer te institucjonit qe e ka lene bosh nga aplikimet e maturanteve qe kane marre Magjistraturen dhe eshte si ajo shprehja: Kete kam, kete do te jap”. Po prokuroria more Flori a ka marre njerez te rinj kur jane aplikuar per ne ate institucjon ??? E pyete gje DHALLEN per kete ??? Po pse Republika e Shqiperise paska ngelur me 3 punonjes per aplikim ne 2 vendet qe duhen plotesuar ?? Vdiqen djemt e vajzat shqiptare me shkolle dhe s’ka ngel njeri tjeter por te marrim bajgat e vjetra dhe ti hedhim tek sistemi ri ?!?! Si ka mundesi ?!?! Po Kushtetuesja beri te njejten gje.. Mori Kazanin e ndryshkur dhe e ka hedhur si kanditature. E njejta gje dhe me Prokurorine ?!?! Po ju qekeni te marum ne korrupsjon mor burr !!!
  Sulmi I mireorganizuar nga ish Ministri i Drejtesise, leter Presidentit, letra e Kryeprokurorit, letra e Gjykates Kushtetuese dhe thirrja e PAKUPTIMTE e Keshillit te Sigurimit tregon SI KRISTALI corben qe po gatuhet…

 16. Labi Vlore says:

  Meta i del në krah Llallës. Uroj dhe shpresoj që kjo lëvizje e tij të ketë kosto vdekjeprurëse për të. Të presim ç’farë do ndodhë deri më 18 Qershor dhe pastaj ditën e zgjedhjeve Shqiptarët e nënshtruar do votojnë Metën në masë.

 17. Akrepi says:

  Po kerkesa nga ana e k/prokurorit per sekuestrimin e serverit te deklarimit te pasurive sipas kushtetutes ishte z.Meta?Apo i kthen borxhin qe nuk te ndoqi penalisht per vjedhjen e 750000 eurove qe dolen nga vidjo e ber me ze e figure.Mos kujto se populli eshte budalla dhe nuk e kupton qe punon nen rrogoz per te mbrojtur aferat tuaja se bashku me Saliun, edhe dalja e Manjanit me akuzat ndaj qeveris me porosin tende eshte ber. Je me e rrezikshem dhe me i keq se Saliu se ti punon nga mbrapa kraheve.

 18. undefined says:

  Jan ter plera atje , duhen shkrire menjehere gjith gjykata e gjith kryeministria me pa tjeter kjan gjith palaco

 19. qaniu says:

  qaniu eshte djali mire

 20. LG says:

  Likja e di që po i shtrëngohet laku,megjithatë edhe ai si minjtë e vaporit “Korrupsion” përpiqet se mbase ja hedh.

 21. Toni says:

  Plasini syte shqiptare dhe shihni kush eshte me te vertete e keqja e ketij vendi. Kryehajduti me ze dhe figure dhe organizata e tij mafioze.

 22. mali says:

  duket qarte,se kandidaturat, i ka tiganisur ilir meta me zotin Tiku.Ambasadori ka shume te drejte.Maja e mafjes eshte ilir Meta.

 23. ALBAN DEGA says:

  SHKELJE FLAGRANTE E KUSHTETUTES DHE E LIGJEVE TE SHTETIT SHQIPTAR. …..

  Cdo hap ne perzgjedhjen, shortin dhe vete hapi i fillimi te procesit te perzgjedhjes se Komisionit te Emerimive te Drejtesise eshte nje shkelje flagrante e ligjeve dhe e Kushtetutes se Republikes se Shqiperise !
  Nje akt antiligjor dhe AntIkushtetues flagrant!
  Per hollesira lexoni analizen e shkelqyer te Dr. Fabian Zhilla ne gazeten Panorama te sotme.

 24. ALBAN DEGA says:

  From: [email protected]
  Date: May 21, 2016 at 7:41:14 PM EDT

  Pak hajgare ne kete kohe kolere :

  “BOMBAT E PERGJIMIT” DHE PORDHAT E NASTRADINIT

  – Adriatik Palla dhe prokuhorat e tij vazhdojne hetimet… Pse!?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sot ra zjarr ne pallatin ku banon Sali Berisha … Alarm !
  Te dyshuar kryesore jane Edeskovari dhe Sajeshullazi… I treti i musketiereve ne radhe eshte Erion Veliaj” sipas fonogramit urgjent te “Qytetarit Dixhital ” Kolonel Sales drejtuar Mareshallit Berisha dhe kapterrit Bujar Nishani.
  Lajmi konfirmohet edhe nga shefi i SHISH-it Visho Ajaz Gazidede.
  Kryeprokurori i Republikes se Lazaratit Adriatik Palla ( shkurtim i fjales Rrumpalla … ose Palla e Ariut ) , qe nuk ka lene asnje krim te rende pa zbuluar, hetuar e kopsiitur me sukses si ato te Kusarise 500 milione euroshe te Autostrades se Kombit te CEZ-it, te masakres se 26… viktimave te Gerdecit, te kater protestuesve te ekzekutuar pa gjyq e pa asnje faj me 21 Janar 1911, te miliona euoreve te Arben Imamit per reklama te Klanit e co. dhe per pajisje pergjimi te kunderligjshme per SHIU-n, megaskandalet e Ardian Fullanit, Genci Pollos, ekzekutimin makaber te bankierit Artan Santo nen hunden e Presidences, Kuvendit dhe Kryeministrise, per minimin e gjyqtarit Konomi ne mes te dites per diell e ne qender te Vlores me C-4 ahst si te ish- kryetarit te PDK-se se Malesise se Madhe Aleksander Keka…
  Aq i sukseshem ka qene sa ka harruar edhe te beje apel per deshtimin e dosjes se Fullanit e qindra te tjera qe kane zene pluhur ne zyrat e tij… dhe ” tani nuk mund te bejme asgje”, sic i tha pa piken e turpit “Zerit te Amerikes” gjate vizites se suksesshme ne SHBA ku nuk e priten as portieret e FBI-se amerikane. Si mund te takonin syshqiponjat amerikane nje buf kenetash qe e ka zene kllapia mbi dosjet madhore te krimit dhe korrupsionit qe ben mu .
  Nuk ka faj! Eshte teper i zene me deklaratat kunder reformes ne Drejtesi se bashku me Mafian Politiko- familjare te Familjes… Konflikt i hapur interesi dhe veprimtari destabilizuese e antikushtetuese e mirefillte !
  Por ai eshte hazer xhevap, rrufe e vertete sa peshperijne tutoret dhe monitoret e tij mafioze….
  …Sapo leshon nje pordhe Plaku i Vicidolit…. Palla zgjohet dhe versulet si rrufeja dhe bashke me median ne sherbim te familjes i ben ato “bomba atomike ”
  Jo vetem aq… Por edhe kerkon te marre ne pyetje dhe i shpalle si te pavlefshme deklaratat e shefit te sherbimeve sekrete italiane, nje nga 11 me te fuqishmet ne Bote per pajisjet sterbvitore qe i kishte nenshkruar Presidenti i sotem Bujar Nishani qysh ne vitin 2008 kur ai ishte Minister i Brendshem sigurisht edhe me miratimin e Berishes pa te cilin as sot ai nuk Ben as shurren…
  Shkon deri aty sa edhe kerkon pergjigjet me shkrim te tij per pyetjet te Prokuhorave te Plepave te Tiranes!
  Shashka per te terhequr vemendjen dhe fituar kohe per grushtin e deshtuar institucional te shtetit te komanduar nga Mareshalli Berisha dhe zbatuar nga kapterri Bujar Nishani ne bashkepunim me kreun e SHISH-t, Visho Ajaz Gazidede dhe Prokurori i Pergjithshem Adriatik Llalla per “pajisjen e pergjimit’ qe Edeskobari e Sajeshullazi u kishte vendosur 385 shtetareve te vet dhe opozitareve te reformave ne drejtesi,
  “Bomba” e pergjimit na doli nje pordhe me shume te Plakut te Vicidolit!
  Po zjarri i sotem!?
  … Pas hetimeve doli se Sales i ishin djegur fasulet qe i sherbjne si lende te pare, lexo barut per ” bombat” e tij
  Hajde Palla Rrumpalla hajde! Hajde Palle Ariu hajde !

  1. themiu says:

   Me kunatin operativ sigurimi, do na dalesh atdhetar ti o dege e puneve te brendeshme.

   1. ALBAN DEGA says:

    PO C’ LIDHJE KA KUNATI IM OPERATIV SIGURIMI ME KETE CESHTJE O TRU LUC!

    Apo ke frike se te nxjerr pseudonimin si hafije e fshehte e Sigurimit qe ke spiunue babain, nanen, vellain, motren….
    Aq me teper qe cdo tropojan flet dhe vlereson si njeriun me korrekt e me afte qe ka pasur Sigurimi i Shtetit Shqiptar ne e jashte Tropoje ndonjehere!
    Kerkon te me mbyllish gojen me emrin sigurim more trap!?
    Po a e di more luc se Agjencia kryesore e zbulim kunderzbulimit ketu ne SHBA nuk janr as CIA, as FBI…. as edhe 15- 16 te tjera qe nuk ua dime as emrat, por Agjencia e SIGURIMIT!?
    A e di se i vetmi anetar i Keshillit te SIGURIMIT Kombetar te SHBA-se qe kryesore te nga Presidenti eshte Shefi i saj!?
    Mos valle edhe SHBA duhet ta ndryshije emrin e saj dhe te heqe 50 yjet nga flamuri i saj, meqe ashtu veproi antikomunisti 24 karat eneristo- Stalinist Sali Berisha.
    A e di se ne asnje vend ish- komunist ne Evropen Lindore nuk ka filluar ndertimi I demokracise dhe shtetit demokratik duke rrenuar sigurimin e shtetit e duke lincuar oficeret profesioniste, djemve vajza nga me te mirat, nga me te ndershmit, nga ne besniket te popullit dhe Kombit shqiptar e duke I zevendesuar me agjente e spiune te UDB es, Asfalise, KGB- se ruse ala Gazidede, ala Visho Ajazi, ala Muli Noka, ala Ilir Kumbaro,… ala dreqit e i biri i dreqit serb, grek, rus, me hajna, perdhunues, vrases ala plepista ala Gjin Gjoner e co.
    Midis nje ish oficeri te Sigurimit te Shtetit Shqiptar dhe nje UDB- shi terrorist serb, nje ASFALIA-si Greek apo nje KGB-sti Stalino- putinist une do te zgjidhja nje oficer te Sigurimit te Shtetit Shqiptar.
    Vetem Sali Karaxhici, i rekrutuar qe ne gjimnaz nga UDB- a gjakatare serbe dhe KGB- ja sovjetike…. e filloi demokraturen Shqiptare duke denuar e lincuar oficeret e Sigurimit te Shtetit Shqiptar pervec terroristit Ilir Kumbaro e ndonje tjetri qe do ekzekutonte ne tortura e zhdukte edhe kufomen e atdhetarit kosovar Remzi Hoxha!
    Pervec Gramoz Ruc Trimit dhe Luan Pobrat Luanit Pervec Gjeke Celajt e ndonje tjetri, pak ish- officere Sigurimi kane shkruar e denoncuar politiken e Sali Milloshit dhe agjenteve te UDB-es e Asfalise, te KGB-se … te perkrahur, promovuar, graduar e dekoruar deri si heronj e Nderi i Kombit nga Sali Nishani e banda e tij me antishqiptare e atdheshitese.
    Aq antishqiptare sa nje dite kur te hetohen veprimtaria e tyre e te hapet arshivat sekrete te Beogradit, Athines, Moskes etj, edhe vete kryetradhetaret Esat Pashe Toptani e nipi i nipi i tij do te na dalin ne atdhetare se Sali Karaxhici e banda e tij antianerikane e antishqiptare nga sholli i kepuces e deri tek qimet e kokes…
    As serbi e as greku, as bjelloruset e as bazifashistet, askush, as vete Cincizkhani dhe hordhite e tij barbare nuk ia kane e nuk do tua kishin bere Shqiperise e shqiptareve ate qe ua ka bere Sali Berisha me banden e tij kusare dhe vrastare!
    Jo vetem e promovoi, po me ndihme e Gazidedes dhe Arkanjit e ndihmoi te largohej per ne Londer, e ndihmoi me ane te UDB- es dhe ASFALI- se greke te fshihej jo ne Londer por tek disa miq te tij ne Kine apo Ameriken Latine, e njohur per strehimet e nazisteve dhe komunisteve fanatike ala Berisha!
    Jo pse i han palla per te apo Agim Shehun, apo per Gazideden, per Agron Kulicin apo edhe te birin Shkelzenin, por vetem per te shpetuar bythen e vet nga cdo lloj hetimi i mundshem i krimeve dhe kusarise pa fund te tij, per te blere heshtjen e tyre deri me 140 milione lekeve, sic veproi me Agim Shehun, i cili jo vetem nuk ka bere asnje dite burg por ka jetuar ne kushte banimit me te rehatshme e me page me te Larte se kur ishte Drejtor i Pergjithshem i Policise se Shtetit dhe minister rendi e zevendes kryetar i Gazidedes per Gjendjen e Shtetrrethimit dhe bombardimin me napalm e arme kimike te Jugut te Shqiperise!
    Sapo te spastrohet Drejtesia Shqiptare nga Zagarnjoret e Adriatik Pallat duhet te rihapen nga e para dosjet pafundesi te krimeve, kusarise dhe korrupsionit dhe jo vetem te denohen ashper Berisha dhe banda e tij e gangstereve por edhe tu konfiskohet cdo pasuri e pajustifikuar e cdo cent e vjedhur shqiptareve jo vetem nga keta bandit dhe nga Mafia e togave te zeza te drejtesise se sterkorruptuar Shqiptare!
    E cfare pergjegjesie do kisha apo kam une per kunatin apo qofte edhe vellain apo femijet tim apo cfaredo qe mund te kene bere apo mund te bejne!
    Ashtu si Qoftelargu edhe krye- Qoftelargu jot Sali Berisha keni mbetur akoma me 7 brezat e nje petsoni, duke harruar qe edhe ai e pat pushkatuar kunatin e tij… e jo me baxhanakun qe eshte shume me larg …
    A nuk ishte po ky Sala jot o luc qe ekzekutoi me firmen e vet e doren e te bijve Shkelzenit, Fatmir Mediut me falni Fatmir Medihoxhes, Lulushit dhe Aldushit baxhanakun e vet qe nuk e dinte se e kishte baxhanak, ne Gerdecin qe nuk e dinte se ku binte!?
    Me vjen te vjell prej prapanice me injorancen dhe ligesine tende, se ciles ia kalon vetem baba jot shpirteror Sali Kadafi dora vete dhe cubat, horat, dhe KOPIL at e tij si puna jote more human!
    Hup more hupan nga trute!

    Hamdi Dega= Alban Dega dora vet me emer e me mbiemer Ligjor.
    Pseudonimi eshte hapi i pare i cdo rekrutimi si agjent, si hafije, si spiun i secilit sherbim te fshehte apo Sigurimi kudo ne Bote.
    Ti fshihesh si cubat mbas ferrave te pseudonimeve.
    Se Kush eshte spiuni le ta gjeje lexuesi i paanshem dhe qe ka tru te gjykoje dhe mendoje lirshem e paragjykim.
    I rashe gjate sepse nuk pata kohe ti bija shkurt me nje tru luc si puna jote more hupan nga mendja!

 25. Shelgura says:

  Me dashuri me qetesi
  Bravo like
  Por më duket se po mbarom dashuri dhr qetesia
  Like po mbahesh me dallavere
  Por edhe këtyre po u vjen fundi
  Po shkel në rugë me shum akull
  Do thyesh kokën

 26. Dajti USA says:

  Lajme do ishte ne se Meta do mbeshteste ambasadorin Lu,fakti qe ai del ne krahe te Llalles konfirmon faktin e ditur qe eshte pjese e krimit.Mendoj se dhe atij do I ndalohet hyrja ne USA.

 27. ETHEM says:

  LIKJA E TREGOJ VETEN KUSH ESHTE..SALIU NR.2 FATKESIA KOMBETRE.DOLI HAPT PER MBROJTJEN E TIKUT.KJO NUK KA NDODHUR NE 26 VITE.PO RAMA ÇDUHET TE BEJE? NUK DO LIKJA TA PROPOZOI PER SHKARKIM.SE AI DREJTON KUVENDIN.NDAJ I PARAPRIU ME KONFERENCE SHTYPI PER TI MBYLLUR GOJEN SHBA,BE,RAMES E KO.KJO ESHTE DITE E ZEZE PER KETE VEND

 28. shvejk says:

  Nuk kemi candidate qe plotesojne kriteret thote ky koketuli . Kjo eshte nje arsye me shume per ta shkrire kte drejtesi qe ne 25 vjet nuk qe e afte te krijoje as nje grup juristesh te afte. Nga ana tjeter neqoftese juristet e plepave me kurse 6 mujore nuk plotesonin asnje kriter ,atehere le te fillojme perseri nga epara me jurist qe te pakten kane bere shkolle e master te vertete.

 29. Aseni says:

  Meta qe ka folur perhere per qetesi e ka humbur ate. Keta mjerane Jane perballe gjithe perendimit dhe nuk kane rruge shpetimi. Amerikanet kane nisur sulmin kunder te korruptuarve.

 30. Devolliu says:

  O like o HAJDUT ME ÇIZME E ME BLLOK NË DORË; Sot ti do të ishe duke u kalbur në burg por Dhalla e Sali Krimineli të shpëtuan. Nuk ka shqiptar që ta kundërshtojë këtë fakt.

 31. zyko says:

  Ah ilir xhevahiri. E nxjerr koken sa here bie era burg. Je shume budalla. Ja hape deren burgut vete. Ti e bersha duhet te kini te njejtin fat. Burg per jete.

 32. themiu says:

  Pse nuk e publikon komentin o moderator I “paanshem”. Po te shahet opozita e publikon direkt. Yyyyy plere

 33. Tajari says:

  Hej Shqipetare qe votoni ne SHQIPERI shikoni e mos votoni per plehera si PD-LSI

 34. Lloji says:

  Nje thes me € te kapen ne dore dhe the qe nuk isha un, ik o qelbesir!!!

  1. Lugati says:

   ore po mbojne syte a si…ushtaret e lugatit kryeminister duke sulmu liken…a ma kujtoni pak se nuk maj men…PS CIN KA ALEAT QE QEVERIS SOT E 4 VJET???????????

 35. Leo says:

  Sakte e tregove veten qe je hajduti nr 1 ne shqiperi perderisa mbajte anen llalles o hajduti i floririt

 36. Poa keni ndjekur me vemendje ambasadorin lu qe ka then.ne e dime shume mire se kush nuk e don reformen.data Jane politikane te korruptuar vini re cfare tha dje.keni kujdes se njerez te korruptuar do ju korruptojne me lek. Keni kujdes Tek zgjedhjet tha z.lu .cdo shqiptar e ka te qarte se si I mori 20 deputet ilir metal nga 4 qe kishte.gjykojeni mire ju keto thenie te ambassdorit .dhe ne fund do deshiroja qe shteti American ti jape mbeshtetje z.lu ashtu sic idha ambassdorit ne maqedoni.

 37. ABC says:

  Nuk e di se cilin ligj ka zbatuar Llalla por ishte vetem para 24 oresh kur pranoi ne emisionin Opinion dhe tha publikisht se demek nderpreu hetimet kunder Banker’s Petreleum sepse ja kerkoi ambasadori Amerikan. Kur dihet mire se disa nga balenat deputete te e PD-se kane gisht edhe ne kete plackitje ndaj pupullit.

 38. Dhalla says:

  Fajin e ka PS qe i la zona te lira Partise mafioze LSI. Kryetari i saj hajdut jep thase me miell popullit per nje vote ne kohe zgjedhjesh. Atehere populli shqiptar po i ben varrin vehtes me duart e tij.
  Ambasadori amerikan e tha qarte qe krimi i organizuar (kupto ketu Ilir Meten nga Skrapari) do te perdori parate e krimit (nga kasaforta e Balilit dhe parate e vjedhura ne tunelet e krrabes) per te blere votat e njerezve te keputur ne shkembim te nje thesi miell.

  Per kete Partia Socialiste duhet te beje ndarjen e menjehereshme nga koalicioni me hajdutet e LSI dhe ti drejtohet vendit per programin e saj per 4 vitet e ardhshme. Ministrat e LSI bene te 99 ketij populli dhe kesaj qeverie duke e vjedhur, tradhetuar dhe perdhosur ne menyren me barbare. Kryehajduti Meta eshte ne koherence te plote me kryekriminelin Sali Berisha kunder reformes ne drejtesi.
  Shqiperia jone e pasur nga natyra dhe nga Zoti do te perparoje kur te shohi keta kriminele pas hekurave.

 39. Dhalla says:

  Fajin e ka PS qe i la zona te lira Partise mafioze LSI. Kryetari i saj hajdut jep thase me miell popullit per nje vote ne kohe zgjedhjesh. Atehere populli shqiptar po i ben varrin vehtes me duart e tij. Shumica e njerezve jane te pa informuar dhe do te mashtrohen edhe nga nje oferte e vogel ne kembim te votes qe do te vendose fatet ne shqiperi. Jo me kote hajduti me bllok Ilir Meta kur u pyet nga gazetarja e Zerit te Amerikes se ju jeni mjaft i perfolur ne shqiperi per afera korruptive ai u pergjigj se “mua me zgjedh populli me vote”. Ky kellire hajdut gjeti pra strehen tek populli dhe jo te pergjigjej akuzave qe i adresoheshin. Thjesht ky hajdut i eshte futur popullit ne shtepi pa lejen e tij.
  Ambasadori amerikan e tha qarte qe krimi i organizuar (kupto ketu Ilir Meten nga Skrapari) do te perdori parate e krimit (nga kasaforta e Balilit dhe parate e vjedhura ne tunelet e krrabes) per te blere votat e njerezve te keputur ne shkembim te nje thesi miell.

  Per kete Partia Socialiste duhet te beje ndarjen e menjehereshme nga koalicioni me hajdutet e LSI dhe ti drejtohet vendit per programin e saj per 4 vitet e ardhshme. Ministrat e LSI i bene te 99 ketij populli dhe kesaj qeverie duke e vjedhur, tradhetuar dhe perdhosur ne menyren me barbare. Kryehajduti Meta eshte ne koherence te plote me kryekriminelin Sali Berisha kunder reformes ne drejtesi.
  Shqiperia jone e pasur nga natyra dhe nga Zoti do te perparoje kur te shohi keta kriminele pas hekurave.

 40. Geri says:

  Ilir Meta eshte gangrena e Shqiperise…Mjafton ti shikosh deputet e lsi dhe e kupton qe nuk eshte nje parti por nje organizat grabitesish.Jep dorheqjen vet Tiku se je i lidhur koke e kembe ne pushtetin e mafies.Nje arrestim te forte nuk ke bere duke e pare qe korrupsioni, hajnia eshte sheshit,droga etj jane sheshit.Po cfare roli ke ti si prokurore pervec mbrojtjes se tyre.Kam pare intervisten ne opinion qe ke dhen sinqerisht me ka ardhur te vjell.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *