Deputetët socialistë: Llalla të shkarkohet me urgjencë, ka dështuar gjatë 4 viteve në detyrë

Deputetët e Partisë Socialiste kërkojnë shkarkimin e kryeprokurorit Adriatik Llalla, pas përplasjeve me ambasadorin amerikan, Donald Lu. Socialistët mbështesin akuzat e ambasadorit amerikan në drejtim të kryeprokurorit, se Llalla nuk ka qenë në mbështetje të reformës në drejtësi.

Por, sipas tyre, Adriatik Llalla duhet të largohet me urgjencë edhe për faktin se ka dështuar gjatë 4 viteve në detyrë. Kryeprokurori ka dështuar me një sërë ngjarjesh të rëndësishme, ku nuk ka këmbëngulur për të gjetur prova dhe akuza të forta, që dosjet e bujshme të mos mbylleshin nga gjykata.

Deputeti Namik Kopliku u shpreh se kryeprokurori Llalla ka demonstruar eficencë zero në detyrën e tij, edhe pse gjithmonë ka deklaruar se do bëjë arrestime të bujshme. Gjithashtu, tha Kopliku mënyra e komunikimit me ambasadorin amerikan shton arsyet që ai të largohet nga detyra shkruan ‘sot’. “Ndër të tjera edhe për mënyrën e komunikimit me ambasadorin.

Mbi të gjitha duhet të largohet për “eficencën zero” në kryerjen e detyrës së tij, megjithëse herë pas here ka dalë me deklarata që “së shpejti organi që ai kryeson do bëjë arrestime të bujshme””, u shpreh deputeti Kopliku. Deputeti Bujar Çela tha se kryeprokurori i trembet reformës në drejtësi. Ai tha se duhet të largohet së bashku me kastën që e ka vënë në atë detyrë.

Sipas deputetit Çela, kryeprokurori mbështetet nga ata që janë kundër reformës në drejtësi. Ai tha se kjo u pa në mënyrën se si iu përgjigj Llalla ambasadorit amerikan. “Kryeprokurori duhet të largohet dhe të marrë me vete edhe ata që e kanë vendosur në atë detyrë. Kryeprokurori po bën sikur po i përgjigjet ashpër ambasadorit amerikan. Ata që e kanë frikë reformën në drejtësi së bashku me kryeprokurorin, e mësojnë këtë të fundit se duhet të përgjigjet. Deklaratat e kryeprokurorit janë njësoj si deklaratat e ish-ministrit Manjani, i cili ka patur të gjithë gazetarët, dhe këto akuza nuk i tha më herët”, tha deputeti Bujar Çela.

Ka edhe nga ata socialistë që mendojnë se përplasja mes kryeprokurorit Llalla dhe ambasadorit Lu të zgjidhet me anë të zbatimit të reformës në drejtësi dhe vetingut. Deputeti Arben Çuko tha se zgjidhja e vetme e këtij konflikti është zbatimi i reformës. “Situatës së përplasjes së ambasadorit amerikan me kryeprokurorin do t’i japë zgjidhje reforma në drejtësi dhe vetingu.

Sepse vetë përplasja e ambasadorit me kryeprokurorin ka të bëjë me reformën në drejtësi. Unë jam i prirur të besoj atë që thotë ambasadori, sepse ka treguar që është mbështetësi kryesor i reformës më të rëndësishme që ka Shqipëria sot. Është nevoja e popullit që ka për këtë reformë. Këtë çështja do ta zgjidhë votimi i plotë reformës në drejtësi”, u shpreh Çuko. Në të njëjtën linjë ka qenë dhe deputeti Sadri Abazi. “Ka rrugë të tjera për zgjedhjen e mosmarrëveshjes mes kryeprokurorit dhe ambasadorit amerikan”, tha Abazi.

REMOTE_ADDR:[]

26 komente në “Deputetët socialistë: Llalla të shkarkohet me urgjencë, ka dështuar gjatë 4 viteve në detyrë”

 1. Lloji says:

  Shkarkojeni keni mbeshtetjen e popullit me mir vone se kure!!

  1. Merrni shembull nga Rumania o Sunita trima says:

   Mire e ke ti po ai ka mbrojtjen e Edvin Rames, o kamunistat e djallit.Adriatik Llalla pret dekoraten nga Edvin Hashish Rama.

  2. Spartaku says:

   Lloji! Mire e ke ti ate qe thua,por te dishe nje gje; “Njehere u ankua derrsa gozhdes se po shponte e po e çante pa meshire.Aman, mjafte moj gozhe se po me çane.Edhe gozhda iu pergjigj,ta dish ti se kushe po me godet mua ne koke do me japesh te drejte.Edhe çekani mbi mua eshte i pameshirshem”.Keshte qe edh Adriatik Llalla ka nje çekan mbi koke,Sali Berishen,qe, jo vetem e godet,por edhe eleminon fizikisht.Prandaj t’i themi gjerat siç jane.Ndoshta Llalla eshte i detyruar te hidhet kundra Ambasadotit AMERIKAN PER INTERESA TE TIJ DHE SALI BERISHES E TE TJERE QE VIJNE PAS TIJ.

 2. kastriot says:

  Dmth ti je i prirur ne ato qe thote ambasadori.Z Cuko ju po talleni besoj.mjere ne per ju.Turp qe ti nuk ke ide per njerzit per te cilet behet reforme.Perse kjo lepirje.Ke dhe ti lidhje me ata,te kane sherbyer.Apo duhet tu kthesh ndonje sherbim.

 3. Kris says:

  Duket qarte se kush qendron prapa Llalles! Kryemafiozi Meta! Likja po i sherben Berishes per nderin qe ai i beri ne videon e famshme! Duhet shkateruar njehere e mire kjo Mafia politike!

 4. intelektuali says:

  U KUJTUA RILINDJA E EDVINIT PAS PILAFIT!

  Po cfare bete more ditezinj socialiste ne keto 4 vjet ne pushtet? Apo ju erdhi mire kur Llalla-Dhalla shpetoi nga burgu Aleatin tuaj Like Floririn me finte enveriste? Apo ju erdhi mire kur Lllalla-Dhalla shpetoi nga burgu edhe mikun e Edvinit kusarin e bankes se Shtetit Adrian Fullanin. Apo ju erdhi mire kur OSBE-ja nxorri materialin demaskuas per LEKAT e Edvinit 200 meleone dollaro more ditezinj dhe ju u gezuat dhe bete feste te vertete? Apo ju erdhi mire qe Llalla-Dhalla heshti si peshk per aferat mafioze te Edvinit per plehrat e Botes me sakte te Mafies Italiane dhe nuk e hapi gojen fare si nje rezil i Organit te Akuzes? He pra si keshtu?

  U KUJTUA RILINDJA E EDVINIT PAS PILAFIT!

  1. zhaku i pamposhtur says:

   ‘intelektuli’tani situaten e ka Marr në dorë tjetërkush..(ka dmth të madhe kjo)
   Rilindasit i kishin të gjitha mmundësitë të radhiteshin në krahun e duhur të historisë mirëpo ata zgjodhën vazhdimësinë e status quo të këtyre 25 v të fundit..kupa u mbush..zullumi u zuri sytë dhe tani duke bërtitur :’kapeni kapeni hajdutin’ mendoni se do tja hidhni daj Sammit..hmmqelbanikër..na keni vjedhur jetët..ju paraardhesit tuaj dhe mentori juaj qoftëlargu enver..titaniku juaj po fundoset..është tepër vonë për ju..e kuptoni mirë se daj sammi nuk do tju bëj gjyqe si ai që sala i bëri nexhmije shurrës..do paguani deri më një të gjitha poshtërsit që i keni bër këtij populli..nuk e merrni me mënd se sa më zbavit fakti kur ju shikoj të vraponi si flamurtarë të lirive e mirëqënies së popullit..vraponi vraponi por treni ka ikur nga stacioni…e humbët..tani po vjen i gjati…!!(ama i gjati fare !!!!!!)
   rroftë amerika rroftë d lu!!

 5. alphade says:

  Zoterinj socialiste jam plotesisht dakort si qytetar anonim qe te shkarkohet
  urgjent Prokurori i Pergjithshem dhe te rraset ne burg , me motivacioni si
  kundershtar pa skrupul te reformes ne drejtesi dhe ligjin e vetingut te pro-
  movuar dhe subvencionuar nga aleati jone strategjik ,SHBA dhe BE-ja.
  Llalla ,eshte sherbetor zbatues i urdherave te bossit te mafias shqiptare ,
  Sali Vicidolit ,nje krimenel e hajn i peshembullt ne historine Shqiperise .
  Ky binom duhet te dale para drejtesise per demet e medha qe i kane
  shkaktuar Shqiperise dhe kombit shqiptar !

 6. ali vlora says:

  Po nuk u vu para drejtesise Ilir Rexhep Mets nuk eshte nere ssgje ne veting. Kanceri i Shqiperise bashke me BS e M Kryemadhi Mafiozja.

  1. Shikoni Rumanine o Sunita trima says:

   Shume merren me SALIUN apo Adriatik Pallen ne nje kohe kur kanceri i vertete gjithmone ka qene Ilir Rexhep Meta sic e njihni dhe ju.

   Askujt mos ti shkoje ne mendje se do kemi reforme apo pavaresi te gjyqesorit e institucioneve pa u zhdukur nga politika dhe dorezuar drejtesise Hajduti Ilir Meta.
   Kjo sdo te thote te mose jemi kritik ndah HashashitEdscobar.

 7. ..... says:

  ABAZI me kte deputetin e parafundit jan oportunist dhe nuk duhet ti meret per baz mendimi se kan konflikt interesi me llallen , LLALLA duhet te shkarkohet urgjentisht nese nuk doni ta menderosni reformen ne drejtesi , mos risni qe dhe deputetet e PSse te jen 100 per 100nd per reformen se dhe nga kta ka zullumqar plot dhe nuk i pelqen reforma por nuk kan çfar te bejn .

 8. Ilir Gramshi says:

  Sent from my iPhone

  Begin forwarded message:

  From: Alban Dega
  Date: February 5, 2017 at 1:03:52 AM EST
  To: Alban Dega
  Subject: Fwd: ADRIATIK LLALLA- KRYEPROKURORI I LIGJIT APO KRYEHORI I KRIMIT-

  Date: June 8, 2016 at 8:42:42 AM
  Ne vend te nje letre te hapur per Z. Lu dhe Zj. Vllahutin…

  ADRIATIK LLALLA- KRYEPROKUORI I SHTETIT APO KRYEHOR I KRIMIT-

  – Revan i pandalshem drejt qelive te burgut

  Jo sot! Ai duhet te shkonte ne burg kohe me pare
  Jo sot … Qysh diten qe ofendoi, e kercenoi me jete si nje rrugac e grushtoi Sekretarin e Pergjithshem te Shoqates se Prokuroreve te Shqiperise, Shkelqim Hajdari ne sy te prokuroeve te mbare Shqiperise !
  Cfare perfaqeson ky akt i rende kriminal i kryeprokurorit Llalla !?
  Fyerje per shkak te detyres!
  Kercenim per shkak te detyres!
  Ushtrim dhune fizike per shkak te detyres!
  Ushtrim dhune psikologjike per shkak te detyres!
  Shperdorim flagrant i detyres!
  Qysh diten kur iu kundervu ashper dhe hapur reformes ne drejtesi!
  Veper penale e konfliktit te interesit!
  Qysh ne momentin kur filloi kryqezaten e spastrimeve dhe gradimeve ne Prokurorine e Pergjithshme dhe nje varg prokurorish rrethesh, sipas urdherave te Mafias e tutoreve politike dhe klasike jo vetem shqiptare, qe e komandojne ne cdo hap.
  Me e pakta akuze ne kete rast eshte shperdorim flagrant i ligjit e detyres.
  Pikerisht se nuk u pajtua dhe kundershtoi kete revansh antiligjor e kriminal te Adriatik Llalles, me nje pabesi e cinizem te pashoq e vendosi jo vetem ta shkarkoje nga detyra e Drejtorit te Drejtorise Gjyqesore dhe e anetarit te Keshillit te Prokurorise, ku ai kishte fituar me shume vota se asnje anetar tjeter, por edhe ta syrgjynose prokurorin me te pakorruptueshem shqiptar Arben Dollapi.
  Nuk la dredhi e pabesi pa perdorur qe ta godiste pas shpine si hijenat. Pse !?
  Arben Dollapi eshte simboli i drejtesise dhe ndershmerise ne drejtesine shqiptare… Ishte ai qe e ngriti Adriatik Llallen nga nje polic gjyqesor ala Plepash ne prokuror te Lushnjes…
  Ishte i vetmi qe ne katrahuren e 97-es qendroi si Promete perballe bandave terroriste te Aldo Bares duke e vene ne fije te perit edhe jeten …
  Ishte Arben Dollapi qe jo vetem hodhi poshte me perbuzje por edhe e paralajmeroi se do ta arrestonte ne flagrance nje ish- minister kur i afroi Cek te Bardhe, miliona eurosh vetem qe te fshihte provat e deshmite e masakres korruptive te Gerdecit dhe 26 viktimave te saj.
  Ishte Arben Dollapi qe kundershtoi dhe iu kundervu sy per sy e balle perballe, si nje Falcone i vertete shkeljeve flagrante antiligjore te Adriatik Llalles per tollovine ne emerimet e levizjet krejt korruptive e nepotike te dhjetra prokuroreve te Prokruorise se Pergjithshme dhe kundervenies se tij flagrante ndaj Reformes ne Drejtesi…
  Ishte nderhyrja e tij dhe dy shokeve te tij, midis dhjetera prokuroreve te pranishem ne Koneferencen Kombetare te Prokuroreve, qe parandaloi pershkallezimin e dhunes deri ne perdorim te armeve midis Adriatik Lalles dhe Shkelqim Hajdarit!
  I kam pare me syte e mi ato skena turpi e krimi te mirefillte te Adriatik Palles, ketij krimineli qe ate dite ka kryer te pakten 7 akte te renda penale ne sy te “ajkes” se prokurorise shqiptare.
  Shihni si veproi ndaj Arben Dollapit te pakorruptueshem ky jo kriminel por edhe i paburre, i pabese e mosmirenjohes i peshtire.
  “Nuk ka bishe me te eger se sa njeriu mosmirenjohes” thoshin greket e lashte.
  Jo kryeprokurore si Adriatik Llalla, por edhe prokurore te thjeshte si ata qe bene sehir skenat flagrante te krimit te tij ne ate Konference, apo ne mbledhjen e turpshme e 15 marsit te Keshillit te Prokurorise, te tredhur e te lemerisur prej tij, nuk jane prokurora por jane proku- hora te krimit.
  A nuk ishin pikerisht disa nga ata qe votuan sipas urdherit e diktatit te Lalles edhe ne mbledhjen e tij per ndeshkmin e zerit burreror te Arben Dollapit kunder shkeljeve ligjore flagrante te tij!?
  Dhe Presidenti i PD-se Bujar Nishani, vrapoi me te katra ta dekretonte kete akt antiligjor te Lalles pa lexuar fare denoncimin ligjor e te argumentuar ne menyre shembullore e me fakte konkrete te Arben Dollapit.
  Si mundet qe Presidenti i Republikes, Kryeministri, Kryetari dhe vete Kuvendi i Shqiperise te tolerojne dhe mbyllin syte perbelle krimeve te tilla flagrante qe ne cdo vend demokratik do te ndeshkoheshin ashper e menjehere!?
  Kush eshte ( jane ) protektoret dhe tutoret e tij!?
  Pse Presidenti i Shqiperise, Kuvendi i Shqiperise nuk ndihet perballe krimeve publike te tij!?
  Kush eshte protektori dhe tutori numer nje i tij!?
  Nuk guxojne as ti permendin emrin…
  Cili eshte Padrinoja i tij ose Goodfathers ( Kumbare te krimit dhe Mafias ), sic e ka quajtur publikisht edhe vete Kumbara Tom Doshi disa here keto dy vitet e fundit!?
  Cfare i bashkon ata aq ngushte sikur te ishin vellezer siameze!?
  Mos valle fakti qe te dy jane kapur me presh ne duar, sic thote populli, me kamera, me ze e me figure ne krye te detyres se krimit ne flagrance!?
  Si e kush mund ta mbaje ne ate detyre te larte nje kriminel publik te kapur ne flagrance me ze e me figure duke share kercenuar me jete, duke grushtuar si nje rrugac rrugesh nje koleg te tij e aq me teper Sekretar i Pergjithshem i Shoqates Kombetare te Prokuroreve te Shqiperise!?
  Tutoret e protektoret politike te tyre jane Padrino e Kamorra qe kane kthyer Shqiperine ne nje shtet pa sovranitet
  A mund te kete sovranitet shteteror pa nje shtet ligjor!?
  A mund te kete sovranitet e shtet me nje drejtesi te kriminalizuar nga koka tek kembet, nga kryetari i shtetit e KLD-ja e deri tek rojet e portieret e gjykatave dhe prokurorive!?
  A mund te kete sovranitet shteteror me nje kryeprokuror qe ben haptazi kryavokatin e krimit!?
  Kryeprokuror si Adriatik Llalla eshte nuk jane prokurora Ligji por kryehora Krimi
  Ndaj Zoti Lu dhe ju Zonja Vllahutin, SHBA dhe BE jeni shpresa e te gjithe shqiptareve per shtet ligjor e sovranitet te vertete shteteror e ligjor ne Atdheun tone te bukur e teper te shtrenjte!
  Ju po deshmoni hapur se e doni dhe punoni per shtetin shqiptar me shume se keta politikane zuzare shqiptare, kusare e vrastare!
  Mesazhi madhor i mikes sone te madhe e te sprovuar Hillari Klinton dhe i Washingtonit dhe i Brukselit “Duajeni vendin tuaj te bukur” ka rene ne veshin e shurdher te politikes antishqiptare te atdheshitesve te politikes shqiptare!
  Faleminderit per mesazhet tuaja te sinqerta e shprsedhenese…
  Miku i mire ti thote kater te vertetat hapur, sy ne sy e balle perballe, thote sovrani yne… Ndryshe ai nuk eshte mik!

  Ilir Gramshi, Kanbera, Australi

 9. Ilir Gramshi says:

  Date: June 8, 2016 at 8:42:42 AM
  Ne vend te nje letre te hapur per Z. Lu dhe Zj. Vllahutin…

  ADRIATIK LLALLA- KRYEPROKUORI I SHTETIT APO KRYEHOR I KRIMIT-

  – Revan i pandalshem drejt qelive te burgut

  Jo sot! Ai duhet te shkonte ne burg kohe me pare
  Jo sot … Qysh diten qe ofendoi, e kercenoi me jete si nje rrugac e grushtoi Sekretarin e Pergjithshem te Shoqates se Prokuroreve te Shqiperise, Shkelqim Hajdari ne sy te prokuroeve te mbare Shqiperise !
  Cfare perfaqeson ky akt i rende kriminal i kryeprokurorit Llalla !?
  Fyerje per shkak te detyres!
  Kercenim per shkak te detyres!
  Ushtrim dhune fizike per shkak te detyres!
  Ushtrim dhune psikologjike per shkak te detyres!
  Shperdorim flagrant i detyres!
  Qysh diten kur iu kundervu ashper dhe hapur reformes ne drejtesi!
  Veper penale e konfliktit te interesit!
  Qysh ne momentin kur filloi kryqezaten e spastrimeve dhe gradimeve ne Prokurorine e Pergjithshme dhe nje varg prokurorish rrethesh, sipas urdherave te Mafias e tutoreve politike dhe klasike jo vetem shqiptare, qe e komandojne ne cdo hap.
  Me e pakta akuze ne kete rast eshte shperdorim flagrant i ligjit e detyres.
  Pikerisht se nuk u pajtua dhe kundershtoi kete revansh antiligjor e kriminal te Adriatik Llalles, me nje pabesi e cinizem te pashoq e vendosi jo vetem ta shkarkoje nga detyra e Drejtorit te Drejtorise Gjyqesore dhe e anetarit te Keshillit te Prokurorise, ku ai kishte fituar me shume vota se asnje anetar tjeter, por edhe ta syrgjynose prokurorin me te pakorruptueshem shqiptar Arben Dollapi.
  Nuk la dredhi e pabesi pa perdorur qe ta godiste pas shpine si hijenat. Pse !?
  Arben Dollapi eshte simboli i drejtesise dhe ndershmerise ne drejtesine shqiptare… Ishte ai qe e ngriti Adriatik Llallen nga nje polic gjyqesor ala Plepash ne prokuror te Lushnjes…
  Ishte i vetmi qe ne katrahuren e 97-es qendroi si Promete perballe bandave terroriste te Aldo Bares duke e vene ne fije te perit edhe jeten …
  Ishte Arben Dollapi qe jo vetem hodhi poshte me perbuzje por edhe e paralajmeroi se do ta arrestonte ne flagrance nje ish- minister kur i afroi Cek te Bardhe, miliona eurosh vetem qe te fshihte provat e deshmite e masakres korruptive te Gerdecit dhe 26 viktimave te saj.
  Ishte Arben Dollapi qe kundershtoi dhe iu kundervu sy per sy e balle perballe, si nje Falcone i vertete shkeljeve flagrante antiligjore te Adriatik Llalles per tollovine ne emerimet e levizjet krejt korruptive e nepotike te dhjetra prokuroreve te Prokruorise se Pergjithshme dhe kundervenies se tij flagrante ndaj Reformes ne Drejtesi…
  Ishte nderhyrja e tij dhe dy shokeve te tij, midis dhjetera prokuroreve te pranishem ne Koneferencen Kombetare te Prokuroreve, qe parandaloi pershkallezimin e dhunes deri ne perdorim te armeve midis Adriatik Lalles dhe Shkelqim Hajdarit!
  I kam pare me syte e mi ato skena turpi e krimi te mirefillte te Adriatik Palles, ketij krimineli qe ate dite ka kryer te pakten 7 akte te renda penale ne sy te “ajkes” se prokurorise shqiptare.
  Shihni si veproi ndaj Arben Dollapit te pakorruptueshem ky jo kriminel por edhe i paburre, i pabese e mosmirenjohes i peshtire.
  “Nuk ka bishe me te eger se sa njeriu mosmirenjohes” thoshin greket e lashte.
  Jo kryeprokurore si Adriatik Llalla, por edhe prokurore te thjeshte si ata qe bene sehir skenat flagrante te krimit te tij ne ate Konference, apo ne mbledhjen e turpshme e 15 marsit te Keshillit te Prokurorise, te tredhur e te lemerisur prej tij, nuk jane prokurora por jane proku- hora te krimit.
  A nuk ishin pikerisht disa nga ata qe votuan sipas urdherit e diktatit te Lalles edhe ne mbledhjen e tij per ndeshkmin e zerit burreror te Arben Dollapit kunder shkeljeve ligjore flagrante te tij!?
  Dhe Presidenti i PD-se Bujar Nishani, vrapoi me te katra ta dekretonte kete akt antiligjor te Lalles pa lexuar fare denoncimin ligjor e te argumentuar ne menyre shembullore e me fakte konkrete te Arben Dollapit.
  Si mundet qe Presidenti i Republikes, Kryeministri, Kryetari dhe vete Kuvendi i Shqiperise te tolerojne dhe mbyllin syte perbelle krimeve te tilla flagrante qe ne cdo vend demokratik do te ndeshkoheshin ashper e menjehere!?
  Kush eshte ( jane ) protektoret dhe tutoret e tij!?
  Pse Presidenti i Shqiperise, Kuvendi i Shqiperise nuk ndihet perballe krimeve publike te tij!?
  Kush eshte protektori dhe tutori numer nje i tij!?
  Nuk guxojne as ti permendin emrin…
  Cili eshte Padrinoja i tij ose Goodfathers ( Kumbare te krimit dhe Mafias ), sic e ka quajtur publikisht edhe vete Kumbara Tom Doshi disa here keto dy vitet e fundit!?
  Cfare i bashkon ata aq ngushte sikur te ishin vellezer siameze!?
  Mos valle fakti qe te dy jane kapur me presh ne duar, sic thote populli, me kamera, me ze e me figure ne krye te detyres se krimit ne flagrance!?
  Si e kush mund ta mbaje ne ate detyre te larte nje kriminel publik te kapur ne flagrance me ze e me figure duke share kercenuar me jete, duke grushtuar si nje rrugac rrugesh nje koleg te tij e aq me teper Sekretar i Pergjithshem i Shoqates Kombetare te Prokuroreve te Shqiperise!?
  Tutoret e protektoret politike te tyre jane Padrino e Kamorra qe kane kthyer Shqiperine ne nje shtet pa sovranitet
  A mund te kete sovranitet shteteror pa nje shtet ligjor!?
  A mund te kete sovranitet e shtet me nje drejtesi te kriminalizuar nga koka tek kembet, nga kryetari i shtetit e KLD-ja e deri tek rojet e portieret e gjykatave dhe prokurorive!?
  A mund te kete sovranitet shteteror me nje kryeprokuror qe ben haptazi kryavokatin e krimit!?
  Kryeprokuror si Adriatik Llalla eshte nuk jane prokurora Ligji por kryehora Krimi
  Ndaj Zoti Lu dhe ju Zonja Vllahutin, SHBA dhe BE jeni shpresa e te gjithe shqiptareve per shtet ligjor e sovranitet te vertete shteteror e ligjor ne Atdheun tone te bukur e teper te shtrenjte!
  Ju po deshmoni hapur se e doni dhe punoni per shtetin shqiptar me shume se keta politikane zuzare shqiptare, kusare e vrastare!
  Mesazhi madhor i mikes sone te madhe e te sprovuar Hillari Klinton dhe i Washingtonit dhe i Brukselit “Duajeni vendin tuaj te bukur” ka rene ne veshin e shurdher te politikes antishqiptare te atdheshitesve te politikes shqiptare!
  Faleminderit per mesazhet tuaja te sinqerta e shprsedhenese…
  Miku i mire ti thote kater te vertetat hapur, sy ne sy e balle perballe, thote sovrani yne… Ndryshe ai nuk eshte mik!

  Ilir Gramshi, Kanbera, Australi

 10. KOMBI says:

  Protesta mbare popullore duhet te behen ,per shkarkimin e Llalles .

 11. mmoisiu says:

  Shkarkojeni mumjen ,paaftesia e te cilit eshte me mbrojtjen e korupsjonit !

 12. kleptofagos says:

  Populli i mencur do te thoshte se kjo “pune” eshte si “kofini pas te vjelit”…….. Asgje nuk do te ndryshoje per popullin nga shkarkimi i Llalles, pervecse do te shtoje disa vota me shume per Edin… Vetem kur te sekuestrohen pasurite e Hajduteve te Pushtetit dhe ti shperndahen popullit, atehere mund te themi se dicka po behet. Edhe sikur PD-ja te vije ne pushtet, por ama me kusht qe Berisha dhe Basha te jene ne burg dhe te cpronesuar nga pronat e paligjshme. Te tjerat jane vetem mashtrimi radhes per budallejte dhe demagogji e paster per mercenaret e pushtetit.

 13. luani u.s.a. says:

  Deputete PS ku ishit me heret per shkarkimin e Prokurorit te Pergjithshem Adriatik Llalla,apo keni prit nga ambasadori amerikane Donald Lu?

  1. luani afer usa-s says:

   shume dakord me ty luan nga usa

  2. Lugati says:

   fiks fare..kto laskare politikan kane kater vjet qeveri po te doshin e kishin perzone llallen me ceremoni…na lodhet me rrena o lugat kryeminister

 14. sapa says:

  E pra kurre me pare ska qene situata me e pjekur per nje revolucjon.Amerikanet nuk kane si si ta thone me troc qe populli te marre armet.

 15. petrit says:

  Kam pare ne shtyp : Ky prokuror ka levizur nje prokuror ne Shkoder ,kete e dinte dy dite para nje person qe kishte paguar 120 mije dollar per ta levizur ,qe te linte hetimin nga dosja e tij . Ky Prokuror ne nje mbledhje te pergjithshme te prokuroreve ka qelluar me grusht nje prokuror Apeli dhe e ka shkarkuar ,sot ai punon prane keshillit te Ministrave . Ky Prokuror i kundervihet Reformes ne drejtesi , etj. si mund te rrije akoma ne detyre !!!!

 16. Nje fjale e urte popullore tote.njera dore lan tjetren te dyja lajne fytyren.per mua sa te kete ilir.meten ate nuk egjen asgje sepse AI e ka shpetuar meten dhe meta e degjuat vete .

 17. Ylli Mengjesit says:

  Selanik e tatepjete kshu ka qene e kshu do jete.

 18. Mazllëmi says:

  Jo se nuk kanë të drejtë, por ku ishin dje, këto “lule” të sosialistëve, që u kujtuan tani që u është “prekur” Lu-ja “i dashur”…???!!! Raja kemi lindur, raja do vdesim dhe raja do mbesim përgjithmonë, sepse…kështu na pëlqen…

 19. Hakmarrja popullore says:

  Meta ka mballosur gruan e Llalles,Llalla mballos sekretaren qe doli ne TV(sepse burrin ja ka ngritur ne detyre duke e larguar nga TR).Me thoni se cfare mund te presesh nga keta imorale,keta turpin e hane me buke cdo dite ,e kane mbi tavoline ne cdo vakt .Plus qe Llallen e ka emeruar Berisha bashke me Meten ,prandaj ai u ka sherbyer dhe do tu sherbeje po atyre.Keto jane kushtet qe Meta i vuri Rames,te mbaje fort Llallen dhe gjithe banden e gjyqtareve te korruptuar te emeruar dhe te mbrojtur nga ILIR_SALI -Basha mafioze e hajdute

 20. populli fukara prej ketyre plehrave says:

  Faleminderit 1000 here Z. Lu.Ju lutemi mos ndalni reformen ne drejtesi,nqs e doni me te vertete kete popull te sakatuar prej hajduteve e krimineleve politikane

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *