Fatura e pabesueshme e dyshes Basha-Berisha, pa ta jetonim dy herë më mirë

Grabitja që dyshja Berisha-Basha i ka bërë shqiptarëve gjatë 25 viteve të fundit është mbi 50 miliardë dollarë, treguar nga një analizë ekonomike e publikuar ditën e djeshme.

Nëse të gjithë këto para do të ishin hedhur në ekonomi, ndër vite ato do të kishin prodhuar një rritje të tillë të Prodhimit të Brendshëm Bruto, sa që Shqipëria sot do të ishte një vend ekonomikisht i krahasueshëm me Kroacinë ose Turqinë, përsa I përket standartit të jetesës.

E thënë ndryshe, të ardhurat tona për frymë nuk do të kishin mbetur në harkun e 4-5 mijë dollarëve për frymë në vit, por do të kishin kapërcyer në 12-13 mijë.

Kjo është përmbledhja e dhjetë aferave më të dëmshme të bëra gjatë drejtimit të vendit prej Partisë Demokratike

1. Terapia e shokut dhe ligji i pronave, dëmi i pamatshëm

Vendet e tjera ish-komuniste zgjodhën që ndërmarrjet shtetërore, pavarësisht nëse mbeteshin në punë ose mbylleshin, të mosprekeshin për t’u privatizuar në një moment të dytë. Sali Berisha vendosi që me një të rënë të lapsit, në 1992-shin, të gjitha uzinat të mbylleshin. Edhe më i madh dëmi me ligjin më absurd të tokës, që parcelizoi të gjithën tokën bujqësore në parcela disa dylymshe, ku është i pamundur zhvillimi i çdo aktiviteti ekonomik në masë.


2. Skemat Piramidale, dëmi 5-17 miliardë $

“Paratë e shqiptarëve janë më të sigurtat dhe më të pastrat në botë”. Kështu deklaroi Sali Berisha në shtator 1996, duke inkurajuar njerëzit të depozitonin paratë në firma, ndonëse FMN sapo kishte paralajmëruar falimentimin e skemave piramidale, të cilat ranë në seri në janar-shkurt 1997. Nga kjo aferë, vetë Presidenti do të përfitonte brenda natës me miliona dollarë, ndërsa qindra mijëra shqiptarë humbën kursimet e të gjithë jetës apo banesat e tyre. Anarkia që vijoi i kushtoi jetën 3 500 personave dhe ekonomia u tkurr me 10%. Sipas ekspertëve, viti 1997 solli një dëm prej 5-17 miliardë dollarë në ekonomin shqiptare.

3. Gërdeci, afera me armët e ushtrisë, 2-5 miliardë $

Pak e dinë, por në 2011-n, mediat azere raportonin për mundësinë që Azerbajxhani t’i hapte luftë Shqipërisë, për shkak se armët e ushtrisë sonë shkonin tek forcat armene, në luftë me Azerbajxhanin. Ç’punë kishin atje? Po ç’punë kishin edhe në Ruanda, Kongo, Burma, etj? Këtë e di vetëm ish-Kryeministri dhe djali i tij, Shkëlzen Berisha, të përfshirë direkt në trafikun ndërkombëtar të armëve, aferë që solli “skrapizimin” në masë të armëve të ushtrisë shqiptare dhe dërgimin e tyre në zonat e konflikteve. Fatura, sipas disa zërave kap deri në 5 miliardë dollarë, por asnjëherë nuk është mësuar saktë se sa armë janë shitur nga ish-kryeministri Berisha.

4. Thyerja e embargos së naftës në Jugosllavi, mijëra viktima

Vitet 1992-95 ishin vite të arta për spekulatorët e karburanteve, të udhëhequr nga Presidenti i kohës, Sali Berisha. OKB i vendosi një embargo nafte Jugosllavisë së përfshirë në një seri luftrash civile. Qëllimi i embargos ishte të bënte të pamundur për ushtrinë serbe që të lëvizte dhe rrjedhimisht të kufizonte gjakderdhjet, por falë sponsorizimit shqiptar, që shiste naftë me vlerë 3-4 herë më të lartë se vlera e tregut, lufta vazhdoi. Klani i Berishës u pasurua, shifra është e pamundur të llogaritet, por me mijëra jetë kosovarësh, boshnjakësh dhe kroatësh humbën si pasojë e veprimeve të Berishës.

5. “ARMO”, përvetësimi i naftës. +1 miliard $

Afera me “ARMO”-n, që i kaloi në mënyrë korruptive tek “Taci Oil” solli shkatërrimin e rafinerisë dhe të gjithë instrusisë naftënxjerrëse e naftëpërpunuese në vend, duke nxjerrë në rrugë me mijëra punëtorë, por kjo vetëm pasi të gjithë asetet u grabitën nga i pari deri tek i fundit. Shtuar edhe kontratat e tjera koncesionare të lidhura në mënyrë abuzive, dëmi i tejkalon lehtësisht një miliardë dollarët.

6. 10 mijë kilometra rrugë të vjedhura, +1 miliard $

Si mund të vidhen kilometrat? Përgjigjen për këtë e di shumë mirë Lulzim Basha, ish-Ministër i Transporteve, që mbikqyri vjedhjen e 10 mijë km rrugë (pa llogaritur Rrugën e Kombit). Në letra janë 10 mijë, në të vërtetën vetëm 1 500 km dhe pothuajse të gjitha pa sinjalistikë e pa standarte.

7. Shteti borxhli ndaj privatit, vjedhja 720 milionë $

Në 2013-n, plot 720 milionë dollarë ishte fatura e papaguar, që shteti i detyrohej kompanive private për punimet dhe shërbimet e kryera për llogari të shtetit, por të papaguara. Detyrimet u lanë për t’u shlyer nga qeveria e ardhshme.

8. HEC-et private, 700 milionë $

161 HEC janë ngritur në periudhën 2005-2013, me fatura që variojnë nga 2-10 milionë euro, për të marrë nën dorë lejen e ndërtimit të një HEC-i të tillë, me garanci shtetërore për blerjen e energjisë që ai do të prodhojë. Dëmi i llogaritur varion midis 500-700 milionë dollarë

9. Afera e CEZ Shpërndarje, 414 milionë $

Sipas Komisionit Parlament të mbledhur aktualisht, dëmi është vlerësuar në 414 milionë euro, por kjo është vetëm një e dhënë paraprake. CEZ është një prej aferave më të mëdha të mandatit të kaluar qeverisës, ku është përfshirë drejtpërsëdrejti djali i ish-kryeministrit, Shkëlzen Berisha.

10. Rruga e Kombit, 400 milionë $

Në këtë “hit-parade” të aferave më të mëdha të PD, paradoksalisht, Rruga e Kombit ngjan vetëm si një “vjedhje fëmijësh”, e kjo jo për shkak se atje u vodh pak, por sepse aferat e tjera kishin proporcione gjigande dhe implikime direkte në jetët e mijëra personave. Këtë herë, një rrugë që duhet të kushtonte 800 milionë dollarë, kushtoi 1,2 miliard, rreth 400 milionë dollarë u vodhën nga Basha ministër Transporti.

/Lexo.al/

REMOTE_ADDR:[]

42 komente në “Fatura e pabesueshme e dyshes Basha-Berisha, pa ta jetonim dy herë më mirë”

 1. Ilir says:

  Une do te shtoja edhe Meten

  1. mergim tari says:

   Po sistemi gjyqesor I PLEPAVE & Co që ka shkaterruar ekonomine e mijra familjeve shqiptare dhe mbi te gjitha psikologjine shqiptare mbi te drejten dhe ligjin. Ky eshte krim i pazevendesueshem.

 2. akrepi says:

  Fatura e vjedhjes e shperdorimit te pasuris shteterore jane teper me te me te medha ne qofte se do te behet nje analise e hollesishme due filluar qe nga menyra e dhenies me koncesion apo shitja gjithe pasuris kombetare duke filluar nga minierat fushat nafte majtese hidrocentralet [p.sh. 4 hidrocentralet ne vitin 2013, me gjithe se ishin rentable u shiten per 110 million dollar shume te cilen keto HC e nxirnin Brenda nje viti dhe parat e fituara nuk dihet ku shkuan]koncesionet sklaveruse I skanimit ne dogana njgyrosja e karburanteve etj. etj,Qeveria e Saliut ka punuar vetem per te vjedhur dhe per te vrare.Shpresojme te reforma ne drejtesi te marrin denimin qe u takon dhe tu sekuestrohet pasuria.

  1. kopani says:

   Po si ka mundesi qe keta Kriminele do lejohen te kandidojne per te qene te zgjedhurit e ardheshem keta maskarenj te cilet duhet te nxiren jashte ligjit dhe urgjentisht te arestohen , hetohen , gjykohen te konfiskohen e denohen me burgim perjetsisht . Po kane te drejte keta Bandite e Kriminele te Pengojne Reformen ne Drejtesi , Te kerkojne Rrezimin e marjen e pushtetit me “Protesta e Dhune ” keta qelbanike fytyra te uryera nga gjithe populli Shqiptar .

 3. Zgjohu SHqipo ! says:

  TE VAREN NE LITAR…….KE SAHATI !!!!!

  1. Populli says:

   Pse na informoni, kur smerni masa the pse si arrestoni.

   1. kastriot says:

    sepse ti i voton dhe kane imunitet o popull.kane te gjitha kur ti je kontrapedal

  2. Populli says:

   Pse na informoni, kur smerni masa the pse si arrestoni.

  3. Populli says:

   Pse na informoni, kur smerni masa the pse si arrestoni.

  4. Spartaku says:

   Zgjohu Shqipe! Ke shume te drejte,TE VAREN NE LITAR. Une them qe varja ne litar eshte pak.Atyre t’u pritet mishi me gershere dhe te mbushte me kripe.Edhe Adriatik Llalles po e njejta gje t’i behet,pasi ka qene mbrojtesi kryesor i hajduteve dhe krimineleve.

  5. drejtesi says:

   Zgjohuni,se varferia Po na mbyt.Te denohen te gjithe ata qe kane vjedhur PA dallim i kujt partie eshte

 4. Bomba says:

  Nje vend injorant prodhon “Analiste” injorante.Po me cfar parashe do ti mbaje hapur ti ata fabrikat primitive te kohes se super Injorances? Kur bankat kishin falimentuar si do ti mbaje ti uzinat Hapur??????????????????????????????????Mos harro seme 1991 kishe para per te blere grure qe shqiperia te hante vetem 6 dit buke.Ku I ke pasur Armatimet qe kushtonin 2.5 miliarde dollar????????????????????????????????? Ik o debil.Kush te tha se shuma e lekeve te Piramidave ishte 17 miliarde dollar kur dihet se ishin 1 miliarde dollar?????????????? dhe per ate ka pasur faj qeveria me Aleksande Mekshin qe ishte kryeminister dhe jo Presidenti Berisha sepse nuk ishte Presidenti Berisha ai qe I dha Lisencen qe te operonin Piramidat,por ja dha Ministri I Financave me Guvernatorin e Bankes. Ik o Bedil injorant Bolshevik se nuk mund te humb Kohen me idiotesirat dhe trillimet e Komunisteve me brire ne ball.

  1. Kunder sales says:

   Bomba ti qenke bomba e sales, ndoshta 17 miliardi Jan pak se kan qene shum, por ato krime qè i ka sjell berisha popullit nuk imagjnohen nga nji popull i huaj qè se ka perjetuar sikur ne,
   Armatimi; nuk ka pas armatim sa kur ka pas Shqipria ne asnji vend te botes dhe Amerika ja kishte frigèn enverit qè e trajnoj kte tradhtar sali Pederin, nafta e vertet qè sali bythqyri i ka dhèn serbit, dhe i ka ndihmuar ato te mposhtin Kosoven
   Armèt shkonin ne serbi e Jo nè kosov, se sali qeni ndihmonte miqt e ngusht te tij me shum se Kosoven
   Kush èsht mik i saliut èsht tradhtar i kombit èsht penges e zhvillimit te vendit, dhe Shqipria prandaj ka ngel pas nga gjith vendet e huaja ngaqè ne jemi kundra zhvillimit sepse i apim voten tradhtareve

  2. Bledi says:

   Pa shume komente ketu te lista mungojne leket e ashashit trafikut clandestin me kineze e kurde leku i doganave dhe tenderat pa fund plus shitja mineraleve dhe lendeve te para .Igjithe ky lek u investua ne ndertim dhe bixhoz dhe ju moren shqiptareve dhe lekun e bukes dhe lekun e refugjateve.Ka akoma Pô Pô e mbyll ketu.Edhe socialistet kane vene dhjame Pô kjo dyshja ja kalon

 5. Epo kjo pune! says:

  vetem agjentet e serbo grekut i bejne keto gjera…. keta plehra akoma perdorin si alibi komunizmin…. Enveri ishte shtetar patriot, diktator se u be strikt i ML por patriot dhe nuk shiti pasuri shteterore dhe evlaterit nuk i therret kush neper komisione hetimore sot se mbajten vendin e tyre. Te pakten me kete rast te qerohen agjentet e serbo-grekut pa zhvillimi do zere vend nje dite dhe tek ne.

  1. Lugati says:

   ti je i pari komunist greko serb plere

 6. deti jon says:

  Une qe i kam perjetuar vete ato vite nuk mund te shtoj me teper…zoti Berisha ne ato vite vodhi djersen e emigranteve dhe nuk ka nevoje per komente ,,te sekuestrohen te gjitha pasurite me nipa e mbesa dhe te jape llogari e jo te hapi dhembet ne parlament si sharlatan,,,me duket se ka ardhur koha qe peshkaqeni ka ra vete ne rrjete,,,tani e kane radhen te tjeret,,,nuk po jap emra po i keni aty afer qe pijne kafen bashke ,,,

 7. ka rendesi qe sypeshkaqeni me faqe djeguren e sllobodanka jane te pasur dhe te lumtur.
  ka rendesi qe likefloriri me co e ka investuar floririn ne vend te sigurt.
  nga demontimi i armeve ka rendesi qe fatmire mediu ka edhe dashnore edhe para.
  bar do hame vetem keta horra te jene te pasur se vetem per ne mendojne dhe punojne.
  gjithe diten shajne komunistet dhe bllokmenet nga Lalzi dhe fshati i te korruptuarve.

 8. Thanasi qe ta plasi says:

  Po mire mo koqe po Edvini ka ndonje pergjegjesi qe rri e ben sehir kur paska kaq shume material

 9. Timi says:

  Këto milionë i kanë akoma diku në banka. Shteti ti kërkoj dhe ti konfiskoje të gjitha në arkën e vet. Nuk është vonë.

 10. Skifteri says:

  Shqiponje e Evropes Plake
  Fluturon kerkone folene.
  Ta kane shqyer ca pirate,
  Ca hajdute dhe ca legen……

 11. Pallatet Agimi says:

  Anes detit i palare/ Anes dritesi papare/ Prane sofres i pangrene/ Prane dijes i panxene/ Lakuriq dhe i dregosur/ Trup e shpirt i sakatosur/ …Se c’e shtypne jabanxhinjte/ Se c’e shtrythne fajdexhinjte/Se c’e prene e se c’e vrane/ C’e shkretuan anembane/ Nene thundren e perdhunes/ Anes Vjoses, anes Bunes….Dhe nje ze vengon nga lumi/ Me bucet me zgjon nga gjumi/ Se mileti po gatitet/ Se tirani lebetitet/ Se pelcet kercet furtuna/ Fryhet Vjosa edhe Buna/…Ngrehuni dhe bjeruni/ Korini dhe shtypini/ Katundar e punetor/ Qe nga Shkodra gjer ne Vlore…
  Eshte shkruar tamam dje ( ne maj te vitit 1930).Pa shihni! Shihni o miq, o fukarenj, o te mjere, o lypsare, o te pa buke e te pa veshur, o te pashprese, o te vdekur te pa kallur. Pa shihni pra se ku e sa ka degjeneruar ky vend nga perfaqesuesit politik te tij dhe nga indiferenca e pergjumja jone. 90 vjet me pare. Te shkretet ne!

 12. Vos says:

  Keto dihen. Borxhet me keta hajdut I lan sekuestrimi dhe litari ne gryk. Ndryshe, hajdut te tjere do vine e do na rjepin. Te gjithe ata qe vine pas Bashes ne demostrata jane hajdutet e ardheshem.

 13. pjeter says:

  Ne cdo vend te botes pa gjith ketyre akuzave, c’do prokurori e botes e perseris, e botes do kishte fiiluar ndjekeje penale apo dote hetonte, edhe ne afriken e zeze do ebenin, c’do hajdut ka nje limit. kurse prokurori i pergjithshem i republikes se bananeve, i mbetet hatrei se ja terheqin veshet,nga ana tjeter nuk mund ta shpjegosh bdryshe pse diktatura e egerr qendroi per 50 vjet me radhe pa ju dridhur qerpiku? se po te ishte per ne ,as nuk do kish levizur fare, ndodhen ngjarje te tjera per rreth qe i dhane pak kurajo studenteve, shikoni rezultatet e rumuneve,,, kjo tregon se ne jemi popull dele, dhe se gjith egzistencen tone e kemi, duke qene te lakmushem nga te gjith ujqerit per rreth, ndoshta ndonje propozim pak provokator, si psh, te promovohet nje referendum, dhe te kerkojme te behemi i 51- jti shtet i usa-ve,keshtu mund te shpetojme njehere emire, nga te gjithe, edhe nga vete ne.

 14. shqip says:

  Por ketu duhet te shtojme disa dhjetra miliarde te tjere. Ne artikull nuk eshte marre parasysh demi shume miliardesh qe i eshte shkaktuar ambientit . Lumenjte, pyjet, terrenet e gerryera . Po le ti shtojme kenetizimin e fushave . Po le te flasim per permbytjet e pervitshme. Demi ndaj individit, ndaj shtetit . Po ketu nuk Jane marre parasysh pasurite minerare. Ekonomistet e dine mire qe llogarite nuk behen vetem nga çvatja . Por merren parasysh edhe mungesa e te ardhurave nga prodhimi i reduktuar apo i munguar . Po kush i llogariti humbjet e ekonomise kombetare, Po te kihet parasysh qe ende vendi nuk Po arrin ne parametrat e 89s. Pra kur shqiperia ishte ne kurben e renies. Personalisht mendoj se shifta qe jepet ne artikullin me l’arte, esbte shume modeste e siperfaqsore . Demi mund te jet tre – kater Here me i madh . Dua te sjell ne vemendje te gazetareve , qe ky vend ka patur popullsi me kapital te ulet . Por shteti kishte asete shume Here me te pasuta nga çmund te imagjinohet. Mendoni vetem çvatjen e objekteve dhe terreneve ne pronesi te shtetit, per te kuptuar se si u pasurua nje ushyri e tere hajdutesh e batakçinjshe . Nje fakt te thjeshte . Vetem vlera e bregdetit e rrembyer nga qindra mijra subjekte , kap shifra te frikshme ne terma numerik. Prandaj edhe kur flitet per 1 miliarde qe i mungojne shqiperise , gjithnje Duke ju referuar politikes, kho eshte per ti hedhur hi syve shqiptareve. Ketu duhet nje cunami per te zbuluar tjera qe do habisnin edhe fuqite ekonimike te globit. Eshte i veshtire si operacion. Por mund ti kthente arkes se shtetit aq para sa nul do kishim nevoje per borxhe te tjera.

 15. Shqiperia says:

  Nje vend ku secili e di kush e ka perdhunuar po asnje burre nuk reagon kundra tradhtarve. Shqiptare duroni deri sa te lodhet perdhunuesi.

 16. Geg says:

  Ky qe ka shkruar kete shkrim eshte nje cope injorant I pa gdhendur. Asnje njeri nuk I pranon keto shifra fantazme. Te gjith e dime qe eshte vjedhur dhe shperdoruar. Nuk mund te shkruash shifra fantazma se humbisni kredibilitetin tuaj. dhe populli nuk ka deshire te lexoje genjeshtra. shifra si pershembull
  Nga 7 – 17 eshte komplet fantazi. pasaktesi me trefishin nuk mund te quhet e sakte. mund te thuash 7-8 ose 7- 8.5 mund te besohet se distance mes mumrit te pare e te dyt te jete jo aq e madhe.
  Humja me e madhe e ekonomise shqipetare eshte rushfeti. Rushfeti ka prekur 90 % te populit. eshte e rralle te kete nje person qe te mos kete dhane rushfet ne Polici, prokurori, gjykate, spital, gjendje civile. etje…pa diskutura vjedhjet ne cilesine ushqimore apo matjen e karburanteve, qe paguan 10L e merr 9L !!!

  1. usa says:

   “Jo ush por Gomar” Pra paska dhe humbje qe ti more debil nuk I pranon,por edhe I pranon. Komentuesi Shqip eshte I sakte.

 17. na cat trapin me keto ger verr populli nuk e ze gjumi nga hallet e ju vodhi keshtu e ashtu po ca prisni ju qe te ngrihet populli e tu fusi plumbin ne byth byth qira muti

 18. dhembeli says:

  Analiza e bere nga analistet ekonomike eshte e pjeseshme, rendesi ka qe te zbulohen pjese pjese gjerat dhe do te jete nje shume maramendese , qe nga vjedhja e floririt qe ishte garancia e shtetit,vjedhja e vagonave te trenit, banka e Fullanit qe vendosen nje shifer modeste ku jane vjedhur miliarda,pasurite natyrore nene toke e mbi toke , Te behet nje studim jo vetem per shitjen e bankave por si u krijuan bankat e nivelit te dyte me leket e kujt u krijuan. Aktoret kryesore varemihesit e vendit jane ne parlament,perseri me format te ndryshme per te mbrojtur pasurite e vjedhura po na shkaterojne akoma. Denimi i ketyre do jete clirimi perfundimtar i popullit fukara,per gjynahet qe keta kane bere ,nuk ka denim qe ti shlyeje. Ketyre duhet tu zhduket fara, nje nga keta te jetoje do jete tmeri i popullit prape.

 19. kopani says:

  Vetem Shteti Ligjor i te drejtes do munde te gjykoje dh nenshkoje te gjithe te pa Nenshkuarit e hapjen e dosjeve te perbindeshme dhe te gjenden dhe sekuestrohen e shkojne ne arken Shtetit e ne te mire te ketij Populli .Le te besojme se ky popull nuk i ka pare e njohur akoma , keta maskarenj gjarperinje , bandite te gjendur edhe sot te kuadruar ne strofullen e Sartapit , Tiranit , Gjarperit me shume koka anti Shqiptarit Berishe me pjestaret e familjes biologjike dhe politike te tij . Kjo Bande Maskarenjesh mashtrojne e kerkojne riardhjen ne Pushtet ?! Keta Qener te Menderosur te bere si te terbuar , tashme qe kjo bande po mer fund perfundimisht .

 20. Zara says:

  Ky artikull qenka shume i forte. I kemi pare aty ketu demet dhe krimet qe ka bere kjo dyshe. Por e permbledhur keshtu shifra eshte hera e pare. Mendoj qe koka ketu eshte sali berisha me te birin, ketij bashes i kane dhene RRUGEN E KOMBIT sa per ta futur ne thes. I bie qe sali berisha te jete me i pasur se PUTINI me kete shifer skandaloze. E shikoni pse shqiptaret skane buke te hane dhe vdesin urie. Skane spitale, shkolla te mire dhe rruge me standarte ku lene koken cdo dite. E gjithe e keqja e shqiptareve ka vetem nje emer SALI BERISHA.
  ZGJOHU shqiptar nga gjumi i tmershem ku te ka futur SALI-SHKELZEN (BERISHA)-BASHA-META. Po ju marrin jeten DHE TE ARDHMEN cdo dite e me shume. Shqiptaret ne vend qe te vrasin kete kerme me te birin, u keputen duke vrare njeri tjetrin dhe grate e tyre.

 21. 9 Maj 1945 says:

  Polihajdutet e SHQUP-it , qe nga autori i cekut te bardhe Gramoz Pashko ,rrugaci Azem Hajdari, ciniku dhe i papergjegjshmi Aleksander Meksi, hajduti i votave te Tiranes dhe i rruges se kombit, njeriu qe qesh Lulzim Basha etj, per ta mbyllur me Esat Pashe Toptanin e Sqiperise se sotme kriminelin Sali Rame Berisha, historia kombetare shqiptare do ti kete njollat me te zeza. Menduan dhe punuan vetem per te vjedhur,vjedhur dhe vrare sikur te drejtonin nje komb armik. Per fat te keq pas me shume se njecerek shekulli konstatojme se ja kane arritur qellimit. Shume vone per te mos thene qe Shqiperia nuk behet. Te pakten te arijme te shikojme para drejtesise te gjallet Mekset , Berishet e kompani

 22. VANDALET E PD-se says:

  Po vjedhjen e thesarit te shtetit , si dhe arin e bllokuar nga Britania ne
  incidentin e Korfuzit , ne ar te paster, ne cilen llogari e kini ?!

 23. zllashigashi says:

  10.Ruga e kombit, ende e pakryer,qe nga morina deri tedurresi

 24. smajo gashi says:

  Rruga e kombit ende ka per ta fryer faturen

 25. alphade says:

  Te rivihet denimi kapital ,vetem per keta dy vrases e hajna ! MONSTRA !!!

 26. Bledi says:

  Droga trafiqet doganat mineralet pyjet energjia e shitur e te tjera e te tjera.

 27. emigranti says:

  po pse djegja e fabrikave dhe objektve te tjera nuk qe vjedhje ku doli dhe ne televizor saliu dhe tha i digjni dhe i shkateroni gjoja per tu justifikuar po kjo po behej nga pd. VIDHNIN dhe i digjnin qe te mos gjideshin dekumentat per gjyq. PO ne shqiperi nuk eshte krijuar shteti akoma eshte anarshi.

 28. B.G says:

  Kjo a ashtuquajtur fatur eshte sa per te hequr vemendjen tek fatura aktuale rama meta varjani teneqen o popull mos votoni bojkot eshte zgjidhja

 29. Mazllëmi says:

  Ky “skërfyelli” ynë, në vënd që të merret me këto gjëra dhe të qeverisë vëndin e të bëj shtet (qoftë edhe tani), rri dhe merret me banderola e parrulla mediokre boshe nacionaliste (të tipit enverian), apo shkruan vjersha dhe elegji për “monumentin” e Realizmit Socialist, Dritëro Agollin (Zoti e faltë…!)

 30. rrumpalla says:

  Po treshja Nano, Meta, Rama, ku jane ?
  Pa ta ( i bie) me siguri qe do jetonim me mire se Amerika !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *