Ironia me Trump, telefonatat e presidentit me liderët botërorë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka patur një javë vërtetë të ngarkuar.

Duke nisur nga protestat e vazhdueshme kundër urdhërit të tij ekzekutiv për ndalimin e muslimanëve, e deri tek përplasjet me liderë të tjerë botërorë.

Në tri telefonata të tij, me kryeministrin Australian Turnbull, presidentin meksikan Nieto dhe kancelaren gjermane Merkel, gjërat nuk kanë shkuar ashtu siç duhet.

Në fakt, vetëm telefonata me presidentin rus Putin nuk është përfolur për tone të ashpra në media.

Ndërkaq, programi i njohur komik amerikan, “Saturday Night Live,” ka realizuar një version satirik të disa prej këtyre telefonatave. Nëse në realitet bisedat kanë qenë sadopak të ngjashme, bota me të vërtetë duhet të nisë të frikësohet.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Ironia me Trump, telefonatat e presidentit me liderët botërorë”

  1. tomorri says:

    Tamam foto per shekullin e 21 -te e superfuqise boterore,na vjen shume keq dhe nuk po dime se nga po vjen kjo e keqe kaq e madhe .Njerzit kopetente te mbledhin mendjen e kokes dhe te marrin ne analize se sa ka vuajtur bota nga njerez te tille .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *