Klasifikimi i Serisë A pas javës së 23-të

Pas përfundimit të derbit të Italisë mes Juventusit dhe Interit që u mbyll me rezulatin 1-0, më poshtë është dhe renditja provizore e Serisë A pasi gjashtë ekipe janë me nga një ndeshje më pak.

Pas fitores së sotme Juventusi vijon të mbajë kryesimin e kampionatit duke vijuar rrugën drejt titullit kampion.

Ndërkohë rivaliteti mbetet i fortë dhe për një vend në Kupat e Europës dhe për mbijetesë pasi ekipet janë me pikë pranë njëra-tjetrës.

Klasifikimi i Serisë A.

1. Juventusi 54-pikë (1-ndeshje më pak)
2. Napoli 48-pikë
3. Roma 47-pikë (1-ndeshje më pak)
4. Lazio 43-pikë
5. Inter 42-pikë
6. Atalanta 42-pikë
7. Fiorentina 37-pikë (1-ndeshje më pak)
8. Milan 37-pikë (1-ndeshje më pak)
9. Torino 32-pikë
10. Sampdoria 30-pikë
11. Udineze 29-pikë
12. Kievo 29-pikë
13. Bolonja 27-pikë (1-ndeshje më pak)
14. Sassuolo 27-pikë
15. Cagliari 27-pikë
16. Genoa 25-pikë
17. Empoli 22-pikë
18. Palermo 14-pikë (1-ndeshje më pak)
19. Crotone 13-pikë
20. Pescara 9-pikë

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *