Sekseri i Shkëlzenit që mori 7 milionë euro brenda një dite: Nuk kam për të dëshmuar asnjëherë, mos u lodhni kot

Nuel Kalaj, biznesmeni i akuzuar për aferën e CEZ-it, i thirrur në Komisionin Hetimor për të dëshmuar, i ka kthyer përgjigje kryetarit të Komisionit, Taulant Balla.

Në një status në profilin e tij në “Facebook” ai shkruan se nuk do të shkojë të dëshmojë në Komision, por ka angazhuar zyrën e tij ligjore për t’u marrë me këtë çështje.

Kalaj këmbëngul se nuk ka lidhje me Shkëlzen Berishën.

Reagimi i Kalajt

Sqarim mbas emisionit Kapital ne Vizion Plus ku ishte i ftuar Taulant Balla,

Kam percjellur emisionin tek Vizion Plus dhe llogaria ime nuk eshte fshire asnjehere nga Facebooku por nuk kam deshiruar te vazhdoj te behem pjese e ketyre spekullimeve dhe mashtrimeve ne cdo moment me emrin time. Une kam pasur nje kontrate me Cez-in per te mbledhur informacione ne gjendjen e rrjetit OSHE por ne asnje rrethane nuk eshte negociuar per privatizimin nga ana ime.

As per borxhin e keq as per asnje gje tjeter. Dhe kurre skam pasur kompani ne Shqiperi per mbledhjen e borxheve te Cez qe la OSHE-ja. Z.Balla ketu le te kerkoje kush vodhi leket e kompanive shteterore dhe qytetareve Shqipetare dhe jo leket qe Cezi me shperbleu per punen qe bera.

Cfare shkolle dhe cfare universiteti kam une eshte problemi imi dhe jo i Taulant Balles, Taulant Balla eshte mire qe te merret me grupin parlamentare se cfare shkolle kane dhe ku e kane mbaruar shkollen. Edhe njehere dua te citoj,Nuk dua te behem pjese e lojrave politike dhe kjo eshte arsyeja qe une nuk dua te deshmoje asnjehere per nje gje qe nuk kam asnje lidhje.

Kam deklaruar qe takimet e mia jane ZYRTARE ne shoqerim te Cezit ose drejtuesve te Cezit dhe jo takime “nga oxhaku”. I bej thirrje Taulant Balles te nderpres shpifjet ndaj meje dhe mos te pergojoj shume familjen time.

Dhe ju lutem shume mos u mundoni te shpikni dicka qe nuk egziston, nuk kam asnje lidhje as me Sali Berishen as me Shkelzen Berishen aq sa kam me Edi Ramen dhe Taulant Ballen. Ju lutem hetoni pasurite e juaja dhe mos u merrni me mua qe nuk i kam borxh askujt. Shpresoj shume qe kjo loje politike te marre fund.

P.s : Une kam autorizuar nje avokat qe eshte paraqitur ne komision dhe mesa di une ne cdo shtet normal avokati ka te drejte te perfaqesoj klientin e vet.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Sekseri i Shkëlzenit që mori 7 milionë euro brenda një dite: Nuk kam për të dëshmuar asnjëherë, mos u lodhni kot”

 1. ali vlora says:

  Shume mire e ka ky. I mori parate nuk i vodhi. Si patriot kosovar qe vdesin per “atdheun ” nen gjurmet e Hajmut Sejdis kontriboi per Shqipeeine .

  1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   Po ça thu
   More bythqirë
   Puna ësht’
   Të vish me t’mirë.
   Të vish vet
   E pa na nxef
   T’prezantojmë
   Ata që s’njef!

   1. kaçabeti says:

    bravo Agim Doçi! 😀 😀

 2. Shqiptar says:

  Mos u lodh kot z. Kalaj Mushka. Do dëshmosh me patjetër. Me hir ose me pahir. Në një Intervistë në Gazezën Panorama deklarove se s’ke asgjë për të fshehur dhe fo dëshmoje në Komisionin Hetimor!! Pse ndryhove mëndje?? Pse u trëmbe ?? Bëj kujdes nga sy peshkaqeni dhe sidomos baba i sypeshkaqenit, sepse mund të të heqin qafe ngaqë je në dijeni faktesh komprementuese për ta.

  1. mergim tari says:

   Njerezit nuk “SHKOJNE PER GJAH VETEM NE SHQIPERI”.
   Cifte dhe makina që mund te shkaktojne aksidente ka gjithandej.

 3. AL says:

  po te funksionoje si duhet praktika ligjore dhe te zbatohen kerkese-porosite per te deshmuar para komisioneve te caktuara shteterore, vjen me nje kembe nga zvicra ti legen fodull! ke ske lidhje me shkerdhenerit apo salhete, je a sje i paster, i ke fituar apo jo me djerse, e percaktojne organet hetimore dhe gjyqesore, jo ti!

 4. L leshi says:

  O ske faj ti o klysh kurve sepse ne asnje vend te botes nuk mund te te perfaqesoje avokati individin perpara nje komisioni parlamentare por ti ke gjetur nje shtet te ngordhur dhe tall bythen. Edi Rama premtoi shume per te vene drejtesi dhe asgje nuk beri.. Shqiperia qe nga viti 90 e mbas eshte drejtuar nga hadute dhe kriminele qe kane rrjepur ate vend deri ne kocke dhe populli idjot i voton prap. …ne te semes ju qofte atehere…

 5. BEN says:

  EDHE SIKUR ME DJERSE TI KESH FITUAR ,VETE BRENDA PER EVAZION FISKAL MOR ,,,,,

 6. Real says:

  Ky duket qe eshte nje gallof i futur ne loje nga te tjere dhe tani qe ka rene ne gracken e tyre dhe te drejtesise ben shejtan budallain. Gjuha qe perdor eshte gjuha e berishajve dhe guximi qe ka vjen ngaqe vete komisioni i hetimit ka ne perberje njerez si bode qe jane ne konflikt interesi me ceshtjen.Balla po tregohet i paafte ne keto momente ose ….dike nuk do te perzjeje ne loje…

 7. mmoisiu says:

  Tregon ti b….q…. tregon ,se eshte gjalle nje polic i kohes se Enverit qe ne fillim
  te rrjep lekuren dhe pastaj fillon nga pyetjet ,ti te vjedhesh djersen e popullit
  dhe te shesish pordhe !

 8. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. says:

  Arrestpojeni kete felliqesire bashkehajdut me Shkerdhen Berishen dhe vete Berishen e madh.
  Hajduti pasi ka vjedhur akuzon te tjeret, eshte ne tave dhe ka grabitur nepermjet mashtrimit dhe bashkepunimit me Shkerdhenin nga gjaku dhe djersa e shqiptareve, si i tille t’i behet njoftim edhe Interpolit per tu arrestuar dhe ekstraduar dhe do te shikojme qe e njeh Saliun e Shkerdhenin apo jo, ky Ka*aj

 9. Koli says:

  Nese qeveria e Edi Rames e ka seriozisht kete hetim e jo thjesht per propagande elektorale do te duhet qe policia ta shpalle ne kerkim kete malok mafioz per krim, korrupsion dhe evazion fiskal,madje ne kerkim nderkombetar me interpol. Duhet te vihet edhe prokuroria nen pergjegjesi ne rast se nuk vepron.

 10. aurela says:

  Zoterinje gazetare: Duhet te sqaroni tri gjera
  1-Nuel Kalaj eshte shqiptar nga Prizereni i Kosoves qe ka nenshtesi Kosovare si ka nenshtetesi Franceze si i tille nuk ka as nje tager Taulant Palla ta kerkoji ne komision
  2- Shumen prej 7 milon euro i ka marre nga Cez pra nga Cekia dhe ka detyrim te paguaj taksat ne Ceki dhe jo ne Tirane nga osshe
  3- Ka qene vetem konsulent i Cezit per vleren qe mund te kishte Osshe sipas idese te Nuelit dhe qe Cez mund ta dialogonte .Ne se vlersimi i Nuelit perputhet me interresat e Cez dhe me vleren e tregut atehere Cez detyrohet ti paguaj Nuelit perqindjen sipas marrveshjes paraprake Cez -Nuel e cilla eshte plotesisht private
  Kjo eshte praktika nderkombetare dhe eshte baza e ekonomise tregut
  Kudo ne bote konsulentet (kjo ka qene detyra Nuelit tek Cez) jane te vecante dhe jane milonere
  Ju kujtoj se Nikolas Sarkozi ka nje kontrate me banken HBS ne Londer qe per nje ore konsulence te paguhet plot 250 mije euro pra vetem per nje ore pune nje çerek milioni o njerez.Kontrooloni ne google se gjeni kete te dhene; Edhe e shoqja e Toni Bler mori mbi 400 mije pound per nje konsulece nga Rama
  Noel Kalaj ka pase detyren te jape nje shifer sipas vlersimit te tije per Osshe dhe kete Taulant Palla e ka ne Prage tek Cez.Loja me shpifje e Taulantit eshte per budallenjet qe jetone me konceptin komunist dhe jo te ekonomise se btregut

 11. Fatosi-kosove says:

  Se nuk vjen te deshmosh kete e dijme tashme o nuel kalaj,pasi njehere pernjehere je i sigurt se ke mbrojtjen e klanit te PD-s qe kontrollon gjithe sistemin e drejtesise,prandaj edhe je paisur me pasaporte shqiptare,nderkohe qe kemi qindra kerkesa nga kosovaret per paisje me shtetesi dhe pasaport shqiptare por qe nuk kalojne siten e PD-s dhe nishani ua kthen se nuk plotesojne kriteret,pasi nje nga kriteret e vendosura nga sali berisha e lul basha eshte qe te jeshe spiun i serbise dhe mafioz i tipit Lazarati,prandaj je kaq “trim” ne adrese te shtetit qe te beri miljoner,ti nuk jei vetem o nuel kalaj qe kishe fatin te behesh i mbrojtur nga kopeja kriminale,ishte edhe shaqa shaq qe vrau dhe zhduki patriotin Remzi Hoxha por ai u be kosovar me letra,por me shtetesi serbe dhe fitoi azilin ne Angli ku edhe atje ka mbrojtjen e sali berishes,lul bashes,nishanit,PD-s dhe drejtesise shqiptare qe me besnikeri zbatohet nga llalla,por sikur te ishe sekser i Edi Rames edhe ti je bidnur se tashme do te ishe ne biruce,pasi llalla e ka deshmuar luften kunder krimit te organizuar duke zbatuar çdo kerkese nga kriminelet e PD-s ndaj çdo njeri ne PS dhe veqmas ne qeverine Rama qofte edhe per nje pordhe,kurse krimet tuaja jane te ligjshme thot llalla,hashashi ne Lazarat poashtu ishte legal sepse ishte bere nga sali berisha dhe lul basha,edeh vrasjet ishin te ligjshme atekohe dhe shperbleheshin me page shtese dhe post me te larte,edhe ti do te eksh nje te tille ne ditet qe do vijne,nese VETINGU nuk fillon te veproje,por sikur te filloje kuku ……

 12. Spartaku says:

  NUEL KALAJA! Ato pordhe mbaji per vehete e per familjen tende.Maskara,hajdut.Leri pordhet,po shko atje ne komisionin hetimior.dhe deshmo drejete sa nuk eshte von.Ti sote je nen komanden e Berishajve,por neser ata do te japin duarete per te rene ne prrua,ne humner.O diteziu ti.Mos u mond kote te fhihesh pas gishtit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *