Vdesin dy vajza shqiptare në aksident në Romë, quhen Xhesika Gjinaj dhe Ambra Shailiani

Në Guidonia, pranë Romës në Itali ka ndodhur një aksident fatal sot në orën 4 të mëngjesit ku vdiqën në vend 4 përsona adoleshentë, mes tyre dy shqiptare.

Duke tentuar të parakalonin një furgon me shpejtësi të lartë makina e të rinjve u përplas pas murit të një ish klubi natë “Vademecum”. Makina u shkatërrua totalisht duke lënë të vdekur në vend 4 të rinjë të cilët ishin Ambra Shailiani 17 vjece, Xhesika Gjinaj 18 vjece dhe dy të rinj italianë nga 19 vjeca, Federico Baldi dhe Riccardo Murdaca.

Të rinjë banonin në zonën e Albuccione dhe Tivoli. Trupat e viktimave tani ndodhen në Institutin e Mjekësisë Ligjorë të La Sapienza të Romës për autopsinë për të hetuar më tej shkaqet që sollën tragjedinë.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Vdesin dy vajza shqiptare në aksident në Romë, quhen Xhesika Gjinaj dhe Ambra Shailiani”

 1. hason perdhunuesi says:

  Kur drejtojn automjetin mos ta kene mendjen te pidhi e kari!Por tek zbatimi kodit rugor, nuk vdes kush kur zbaton kufizimin e shpejtesise, ndryshon puna kur ne mendje ke vetem pidhin si tabel shpejtesie!

  1. Pelasgian says:

   Sakte. Kto paskan shku e hy me Kerr drejt e n’club .

   Nejse , rip edhe ngushllime familjeve.

   Zhenja mire ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *