Ambasada italiane në Tiranë i jep De Biazit çmimin “Ordine Della Stella D’italia!”

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, do të marrë nga amabasade italiane në Tiranë titullin “Ordine della Stella d’Italia”.

Përmes një njoftimi FSHF-ja thekson një çmim i tillë klasifikohet për nga niveli si vlerësimi i dytë shtetëror italian për të gjithë ata persona me shtetësine italiane, të cilët në vende të ndryshme kanë promovuar fort vlerat e miqësise dhe të bashkëpunimit mes Italisë dhe popujve të tjerë.

Ky titull do t’i jetpet teknikut kuqezi ditën e nesërme.

Postimi i plotë i FSHF-së.

Ambasada Italiane ne Tirane dhe vete Ambasadori Alberto CUTILLO do ti dorezojne diten e marte ne oren 17.00 ne Rezidencen e Ambasades, Çmimin: “Ordine della Stella d’Italia”, trainerit te ekipit kombetar te futbollit, Giovanni De Biasi. 
Nje Çmim i tille Klasifikohet per nga niveli si vleresimi i dyte shteteror italian per te gjithe ata persona me shtetesine italiane, te cilet ne vende te ndryshme kane promovuar fort vlerat e miqesise dhe te bashkepunimit mes Italise dhe popujve te tjere. Kete Çmim e Propozon Ministri i Jashtem italian dhe e jep Shkelqesia e tij, Presidenti i Republikes Italiane. 
Traineri i Perfaqesueses shqiptare ka mberritur ne kryeqytet qe kete te hene, ku te nesermen do te vleresohet dhe do te marre Çmimin “Cavalliere di Gran Croce”, nga Ambasadori Italian ne Tirane, z.Cutillo.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *