Ish- kryeministri grek Samaras kundër Shqipërisë: Bashkë me Turqinë na kërcënon…!

Ish-kryeministri grek Andonis Samaras u bashkohet zërave qe akuzojnë Shqipërinë dhe Turqinë.

Në një intervistë për gazetën “Kathimerini”, ai ka deklaruar se këto dy shtete fqinj, janë kërcënim për vendin e tij.

Dy vjet pas largimit nga detyra, Samaras theksoi se Greqia është mbushur me refugjate te paligjshëm, ndërsa Tirana dhe Ankaraja zyrtare, provokojnë dhe kërcënojnë çdo ditë.

Por sipas Samaras, Syriza mund të bëjë reformat e nevojshme, por duhet te beje me shume per sigurinë.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Ish- kryeministri grek Samaras kundër Shqipërisë: Bashkë me Turqinë na kërcënon…!”

 1. ATDHEU says:

  A u ftofsh mtajare edhe ti . Por si nuk nxoret nje mjeri normal more legena. Keni mbetur ne Anadollak more derdimena.

 2. ali vlora says:

  O selcuk. O ruso- POND ! Peffundimisht nuk beheni njerez qe u q…fsha orthodhoksine tuj te ndyre. Cdo gje ju tmerron nga komshinjte.Po te ishte per turkun per24 ore ju del ne Gumenice. Ndersa ne ne shekuj kemi dhene gjak per Greqine se e kemi konsideruar ai athdhe te dyte.

 3. ali vlora says:

  O selcuk. O ruso- POND ! Peffundimisht nuk beheni njerez qe u q…fsha orthodhoksine tuj te ndyre. Cdo gje ju tmerron nga komshinjte.Po te ishte per turkun per24 ore ju del ne Gumenice. Ndersa ne ne shekuj kemi dhene gjak per Greqine se e kemi konsideruar ai athdhe te dyte.

 4. ABC says:

  Samaras eshte duke bere fushate per partine e tije. Mos zbatimi i marveshjes se detit me politikanet antishqiptare i duket kercenim ketij bol3s.

 5. Faro says:

  Si i thone samarit greqisht mor?!

 6. ABC says:

  Samaras eshte duke bere fushate per partine e tije te tjeter. Mos zbatimi i marveshjes se detit me politikanet antishqiptare i duket kercenim ketij bol3s.

 7. AVNI RUSTEMI says:

  KESHTU NDODH KUR BEHET SAMARXHIU POLITIKAN.

 8. Arza says:

  Aha e kane gjetur kete kengen keta, do i bien qemanese tani. S’besoj se ka ndonje sulm te koordinuar truko-shqiptar. Shqiptaret i shohin turqi po aq pocaqi sa greket, por halli eshte qe te pakten turqit s’vijne e na mbajne llogarit si puna juj. S’ka asnje shqiptar normal qe s’sheh qe greket jane megalloman, prepotent, mashtrues ordiner dhe shume viktimizues. Ndaj s’ka asnje gje te keqe qe Shqip per ti shpetuar ketyre pocaqive te mbaj mire me turkun. nese dhe turku fillo bene si keta ( se greket dhe turqi njesoj jane), te shkojne ne te s’emes dhe ata.a

Lini një Përgjigje te ali vlora Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *